Nejprve Bůh stvořil Brusel. Tento Nový zákon nám hravě přepisuje i ten Starý. ;-) Zatímco Bůh je zlý, tento film si z něj dělá legraci, takže se nakonec po jeho sledování budete cítit asi jako po Amélii z Montmartru (myslím, že to srovnání bude fungovat i u těch, kterým se Amélie nelíbí). Ale když třeba Bůh poprvé přichází ke kostelu, tak už jsem se rovnou začínal bavit a čekal, jak tento střet církve se Stvořitelem dopadne. A základní myšlenka filmu vůbec není hloupá! 90%(29.2.2016)

první polovina filmu je vyšitá kritika EU :)(28.2.2017)

• blondboss

Fuuha, tak toto bolo iné psycho. Snaha o artové zosobnenie vo filmovom snímku s azda najbizarnejším scenárom, aký som kedy videl. Do toho našľapaná hudba a mohlo to fungovať skvelo. Avšak takéto snímky nie sú šálkou mojej kávy. Uznávam, že vyznávači nových prúdov si prídu na svoje, ale ja musím hodnotiť podľa toho, čo som si odniesol z tohto filmu - a pre mňa to bol teda brainwashing ako vyšitý. Dve hviezdičky, viac ani omylom. 45 %(18.4.2017)

• tchempi

Možná si chtěli tvůrci s nadsázkou udělat kozy z katolické církve, možná z Evropské unie, bohužel si předtím vzali nějaké syntetické drogy, a tak z toho vznikla artová nekoukatelná srágora.(22.5.2017)

• zigy

originální nápad - Bůh , co žije mezi námi......bohužel nic víc film nenabízí, humor mě minul obloukem a smutné pasáže mi přišly celkem o ničem....divný, tmavý film, který jako experiment se spoustou nápadů nevyšel.....ty nápady jsou totiž blbé....(12.10.2018)

Pro zhodnocení filmu si tentokrát dovolím citovat pejska: "to je lehké, to já vím, jak se takový pravý dort dělá! To se do takového dortu dá všecko, co je k jídlu nejlepší, všecko, co nejraději jíš, a pak je ten dort nejlepší. Když tam dáš takových nejlepších jídel pět, tak je pětkrát dobrý, když jich tam dáš deset, tak je potom desetkrát dobrý. Ale my si jich tam dáme sto a budeme mít stokrát dobrý dort!" Komentář Vančury to taky vystihuje přesně.(18.7.2015)

Věděli jste, že mezi čísly 12 a 18 je daleko větší rozdíl, než jen pouhých šest číslic? Tušíte vy vůbec, kde bychom mohli být, kdyby bohové preferovali číslo 18 před číslem 12? A chápete alespoň to, že v současné době preferované číslo 12 určuje podstatu celého našeho bytí, včetně všech Murphyho zákonů, které navíc ani Murphy nenapsal? Ne? Zkusím se tedy zeptat jinak. Snad máte doma pračku. A k čemu je taková pračka dobrá? Ano, jistě že pere prádlo, ale k čemu je taková pračka dobrá? Ale ano, pere se v ní prádlo, ale k čemu ještě je taková pračka dobrá? Nevíte?! To se rděte, za trest se pětkrát flákněte přes záda důtkami a vyrazte do nejbližšího biografu na Zbrusu Nový zákon, kde tyto vědomosti lehce nabydete a to velmi zábavnou formou. Sám jsem jedno takové kino navštívil, ač braku vzdorné, dával jsem mu poslední šanci, protože při předchozích čtyřech pokusech rozhodně braku neodolalo. Při sledování Zbrusu Nového zákona jsem se nemohl dočkat, až film skončí a já se o svůj prožitek poběžím podělit s tebou, milý čtenáři. V duchu jsem si připravoval obsah mého komentáře, vymýšlel jsem bezpočet úvodních vět, ale každá byla tak dokonalá, že vždy uvozovala Zbrusu Nový komentář. Byl jsem unesen bezstarostným tokem děje, kde tvůrci dali vale pochybnostem, kteří aplikovali hned první neuzrálou myšlenku a zhmotnili jí v tomto dílku. Bavila mě i veverka z Doby ledové v podobě sebevraha, čelícího stále větším výzvám, bavily mě ty drobné, jednoduché vtípky, kterými byl celý příběh prošpikován. Nahlas jsem se smál, když se písař ptal na tvrdé a měkké „i“ a zábavné mi přišly i jiné rozverné situace, které díky netradičnímu scénáři vznikaly coby vedlejší produkt. Na samotném konci jsem dokonce vyjadřoval své nadšení i z třímetrového chlapáka, který se uvelebil v řadě přede mnou, a který se neustále nakláněl přes můj uzoučký průzor ke své přítelkyni. Příjemné pocity jsem prožíval i po skončení filmu, bok po boku s mou milou, která si sama pro sebe nezvykle mlčela a tím násobila mé potěšení. „Jistě je nyní ubohá ženština lapena rozbouřenými pocity, hodnotí svůj dosavadní život a já, král tvorstva, dal jsem jí k tomu příležitost tím, že jsem jí jednoho horkého pátečního večera vyvedl.“ Byl jsem na sebe opravdu pyšný a už už jsem se rozpřahoval, abych do náruče pojal její nekonečný vděk. „To byla hovadina! To bylo tak ubohý!“ zastihlo mě její svérázné hodnocení nepřipraveného a stále rozpřaženého s vševědoucím a chápavým úsměvem na tváři. „Čemu se tam ti lidi smáli? Vždyť to bylo trapný od začátku do konce! Měla jsem chuť odejít v polovině filmu! Například co bylo vtipného na písaři, který se stále vyptával, jaké ‘i‘ má kam napsat?“ Vlastně když nad tím tak přemýšlím, nebylo na tom nic vtipného. „Co ta gorila?“, pokračovala, „to byl vrchol nevkusu a lidi se tomu ještě smějou. Tak jednoduché, rádoby vtipy fungují jen na úplný idioty. Někdo upad! Hahahá, potrháme se smíchy!!!“ Vlastně ani na gorile nebylo nic vtipného a vlastně si až nyní začínám uvědomovat, že si z filmu nevybavuji jedinou vtipnou situaci, které bych se za normálních okolností od srdce zasmál, a také že jsem byl označen titulem Úplný Idiot. Chvíli jsem nevěděl kudy kam. Nervózně jsem tlumil její vášně a snažil se přemluvit sedícího důchodce, aby místo uvolnil, protože přítelkyně začala vztekle cloumat tramvají. Nechtěl jsem uznat, že má pravdu, protože já se náramně bavil a obdivoval volný tok myšlenek, na kterém byl příběh vystavěn. A víš ty co, milý čtenáři? Zde je má pomsta.(21.7.2015)

• Leník

Nápad to nebyl špatný, ale celé se mi to zdálo tak nějak nedotažené. Asi na tahle podobenství úplně nejsem. A epizoda s Catherine Deneuve mi připadala zoufale otravná, hlavně kvůli jejímu parťákovi.(17.9.2015)

Skvely napad, zaujimave spracovanie temy.. Ale cim blizsie ku koncu, tym horsie na tom film bol. Nadsenie opadavalo hlavne kvoli blbostiam, co pravdepodobne zhuleni scenaristi dokazali poskladat dakde na chate.(6.12.2015)

Bůh existuje a je to roztomilej tyran.(23.12.2015)

Francouzská komedie s opravdu originálním námětem. Zábavný situační humor někdy možná trošku jednodušší, ale bavil jsem se. Film určitě stojí za zhlédnutí. Jediné co mi trošku vadilo bylo to, že film úplně neví, jestli chce dávat poselství a dojímat a nebo bavit. Mezi těmito rovinami tak trochu balancuje, když na jednu stranu ukazuje, jak je potřeba život žít a nikoliv jen přežívat a na stranu druhou baví. 80%(23.12.2015)

Absurdní a občas až bizarní humor, neuvěřitelně kreativní fantazie, nádherná a citlivá poetika. Trochu mi ale vadí ten feministický nádech v idealizované představě dcery a manželky "Boha". Nejsem si úplně jistý, jestli by působení "Bohyně" bylo nutně tak "sluníčkové" a blahodárné. Taky si nejsem úplně jistý, jestli Brusel jako místo, které bůh stvořil nejdříve, má být ironie nebo jde o PR EU.(1.1.2016)

Film je to celkem zajímavý s originálním nápadem a plný podmětů k zamyšlení, ale upřímně, byla jsem hodně zklamaná, zejména proto, že pokud se na tento film rozhodnete jít na základě shlédnutí super traileru, tak vězte, že dostanete něco úplně jiného. No, aspoň, že Kevin nezklamal.(15.1.2016)

• Katgatoo

Zápletka, na které to bylo na začátku postavené se mi zdála výborná, ale bohužel ji nerozvinuli tak, jak mohli. Podle mě ten nápad doslova promarnili ve chvíli, kdy se přikročilo k apoštolům. Spousta věcí je tam samoúčelně jen proto, aby nám mohli představit pár divných lidí, co se nějak náhodně stanou apoštoly.(22.1.2016)

Neskutečně nenormální! Já z toho mám radost...spousta super scén, které mě dali přesně to, co jsem očekával...ironii, uvědomění a osvětu! Jen ten konec mi přišel ne úplně zapadající do celého konceptu filmu a proto jen 4*.(24.1.2016)

Tak ten matros, co hulil scenarista, bych chtel taky :-D. Multikulti slatanina.(25.1.2016)

Po natěšení ze skvělého traileru byl celkový film trochu zklamáním, bohužel. Pár počátečních vtípků to na 4 hvězdy prostě nevyžene a o nějaké myšlenkové hloubce zde nemůže být ani řeč...(31.1.2016)

Geniální nápad by byl na plný počet *, bohužel provedení trochu pokulhává, takže jen 3 a půl.(7.2.2016)

Ak po 50 rokoch prichádza zbrusu nová vlna hippies, tak potom toto je jej manifest.↵  Nesie sa v pacifistickom, anti-ideologickom až anarchistickom duchu. Odkazuje "prevratné" posolstvo, že žiadna ideológia nerieši všetky problémy, a preto by sa ľudia nemali žiadnej ideológii podrobovať, ale konať len to, čo uznajú za vhodné. Spochybneniu sa tu jednoducho nevyhne nič - všetci budete relativizovaní! Akýkoľvek odpor je márny! Sme hippies!↵  V kontraste s touto myšlienkovou prostotou je forma, ktorá spája originalitu s naivnosťou a bizarnosťou. Neraz sa objaví i humor založený prevážne na nadsázke.(7.2.2016)

nápad a scénář originální a neokoukaný,zpracování a kvalita super a Bůh vykreslený tak,že to prostě najednou dává smysl,všechen ten bordel v životě...:D Poelvoorde ví,jak si takové role užít..(10.2.2016)

Já sem se výborně bavil. Zbystřil sem hned po informaci, že bůh je zmrd a už mě to nepustilo(15.2.2016)