Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let? (Aerofilms)

bonovox

Hravý a hlavne netradičný snímok, ktorý navonok zhadzuje bibliu a náboženské symboly, ale v konečnom dôsledku je to film o láske, porozumení medzi ľuďmi a medziľudských vzťahoch. Jednoznačne feel good movie... ()

tchempi odpad!

Možná si chtěli tvůrci s nadsázkou udělat kozy z katolické církve, možná z Evropské unie, bohužel si předtím vzali nějaké syntetické drogy, a tak z toho vznikla artová nekoukatelná srágora. ()

belinko

Film začal skvele a hlavne pri prvom sne s rukou som si ho začal užívať, nakoľko som sa tešil, ako daný nápad a príbeh vyhrotia do dokonalosti. Začínal skvele.. no... avšak, musím sa priznať, že po scéne "200 € na deň" a striptízových sekvenciách to začalo ísť len dolu vodou. A to rapídne.. a zhoršila to hlavne "ženská v stredných rokoch spávajúca s opicou", "9-ročný chlapec nosiaci ženské šaty", "bozkávajúce sa deti" a "tehotný chlap". Takéto somariny mi moc do filmu zaoberajúcim sa Bohom nehodia. Aké filmy točí daný režisér, nad ktorým sa tu všetci rozplývajú neviem, ale ak takéto, tak sa ani nečudujem, že som o ňom jakživ nepočul :D To čo začínalo ako skvelý nápad skončilo ako nezvládnuté a prepísknuté fiasko.. škoda toho utopeného potenciálu, aký sa dal s trochou zdravého rozumu z nápadu vyťažiť.. nadávajte si na mňa ako chcete, no podľa mňa to je prehnané.. ()

zigy

originální nápad - Bůh , co žije mezi námi......bohužel nic víc film nenabízí, humor mě minul obloukem a smutné pasáže mi přišly celkem o ničem....divný, tmavý film, který jako experiment se spoustou nápadů nevyšel.....ty nápady jsou totiž blbé.... ()

gpx odpad!

Poznámka pro mé já z budoucnosti: "Prosimtě hlavně se na to nedívej, je to sračka." #ZÁVADNÉ ()

SuzieS odpad!

napad zajimavy, ale strasne me nebavilo se na to divat. To by chtelo kazdou minutu sestrihnout na 20 sekund, aby to bylo koukatelne. Asi me na tom bavila ta nepovedena radoby-umeleckost - ta se da zvladnout u 15 min. snimku, ale ne dve hodiny. Celou dobu jsem si rikala: tak uz se vyzvejknete. Odpad davam vecem, ktere nedokoukam. Tady jsem to vzdala u tancici ruky na stole. Pak preskocila na poslednich 5 minut ze zvedavosti a uplne to stacilo takhle. ()

Poppy

Pro zhodnocení filmu si tentokrát dovolím citovat pejska: "to je lehké, to já vím, jak se takový pravý dort dělá! To se do takového dortu dá všecko, co je k jídlu nejlepší, všecko, co nejraději jíš, a pak je ten dort nejlepší. Když tam dáš takových nejlepších jídel pět, tak je pětkrát dobrý, když jich tam dáš deset, tak je potom desetkrát dobrý. Ale my si jich tam dáme sto a budeme mít stokrát dobrý dort!" Komentář Vančury to taky vystihuje přesně. ()

Anorak

Věděli jste, že mezi čísly 12 a 18 je daleko větší rozdíl, než jen pouhých šest číslic? Tušíte vy vůbec, kde bychom mohli být, kdyby bohové preferovali číslo 18 před číslem 12? A chápete alespoň to, že v současné době preferované číslo 12 určuje podstatu celého našeho bytí, včetně všech Murphyho zákonů, které navíc ani Murphy nenapsal? Ne? Zkusím se tedy zeptat jinak. Snad máte doma pračku. A k čemu je taková pračka dobrá? Ano, jistě že pere prádlo, ale k čemu je taková pračka dobrá? Ale ano, pere se v ní prádlo, ale k čemu ještě je taková pračka dobrá? Nevíte?! To se rděte, za trest se pětkrát flákněte přes záda důtkami a vyrazte do nejbližšího biografu na Zbrusu Nový zákon, kde tyto vědomosti lehce nabydete a to velmi zábavnou formou. Sám jsem jedno takové kino navštívil, ač braku vzdorné, dával jsem mu poslední šanci, protože při předchozích čtyřech pokusech rozhodně braku neodolalo. Při sledování Zbrusu Nového zákona jsem se nemohl dočkat, až film skončí a já se o svůj prožitek poběžím podělit s tebou, milý čtenáři. V duchu jsem si připravoval obsah mého komentáře, vymýšlel jsem bezpočet úvodních vět, ale každá byla tak dokonalá, že vždy uvozovala Zbrusu Nový komentář. Byl jsem unesen bezstarostným tokem děje, kde tvůrci dali vale pochybnostem, kteří aplikovali hned první neuzrálou myšlenku a zhmotnili jí v tomto dílku. Bavila mě i veverka z Doby ledové v podobě sebevraha, čelícího stále větším výzvám, bavily mě ty drobné, jednoduché vtípky, kterými byl celý příběh prošpikován. Nahlas jsem se smál, když se písař ptal na tvrdé a měkké „i“ a zábavné mi přišly i jiné rozverné situace, které díky netradičnímu scénáři vznikaly coby vedlejší produkt. Na samotném konci jsem dokonce vyjadřoval své nadšení i z třímetrového chlapáka, který se uvelebil v řadě přede mnou, a který se neustále nakláněl přes můj uzoučký průzor ke své přítelkyni. Příjemné pocity jsem prožíval i po skončení filmu, bok po boku s mou milou, která si sama pro sebe nezvykle mlčela a tím násobila mé potěšení. „Jistě je nyní ubohá ženština lapena rozbouřenými pocity, hodnotí svůj dosavadní život a já, král tvorstva, dal jsem jí k tomu příležitost tím, že jsem jí jednoho horkého pátečního večera vyvedl.“ Byl jsem na sebe opravdu pyšný a už už jsem se rozpřahoval, abych do náruče pojal její nekonečný vděk. „To byla hovadina! To bylo tak ubohý!“ zastihlo mě její svérázné hodnocení nepřipraveného a stále rozpřaženého s vševědoucím a chápavým úsměvem na tváři. „Čemu se tam ti lidi smáli? Vždyť to bylo trapný od začátku do konce! Měla jsem chuť odejít v polovině filmu! Například co bylo vtipného na písaři, který se stále vyptával, jaké ‘i‘ má kam napsat?“ Vlastně když nad tím tak přemýšlím, nebylo na tom nic vtipného. „Co ta gorila?“, pokračovala, „to byl vrchol nevkusu a lidi se tomu ještě smějou. Tak jednoduché, rádoby vtipy fungují jen na úplný idioty. Někdo upad! Hahahá, potrháme se smíchy!!!“ Vlastně ani na gorile nebylo nic vtipného a vlastně si až nyní začínám uvědomovat, že si z filmu nevybavuji jedinou vtipnou situaci, které bych se za normálních okolností od srdce zasmál, a také že jsem byl označen titulem Úplný Idiot. Chvíli jsem nevěděl kudy kam. Nervózně jsem tlumil její vášně a snažil se přemluvit sedícího důchodce, aby místo uvolnil, protože přítelkyně začala vztekle cloumat tramvají. Nechtěl jsem uznat, že má pravdu, protože já se náramně bavil a obdivoval volný tok myšlenek, na kterém byl příběh vystavěn. A víš ty co, milý čtenáři? Zde je má pomsta. () (méně) (více)

Mates Hradecky

A máme tu nový film s křesťanskou tématikou. Ale tvůrce asi papež zrovna nepochválí. Bůh je zde gauner žijící v Bruselu v bytě 3+1 s mentálně zaostalou manželkou a předpubertální dcerou. Z obyčejného panelákového bytu pomocí počítače stvořil a řídí svět a lidi, kterým ovšem neprovede nic dobrého. Režisér spolu se scénáristou se neuvěřitelně vyřádili a zasypali diváka lavinou bláznivých gagů a neuvěřitelných nápadů s mnoha výraznými postavami (nových 6 apoštolů či milenec Deneuveové). Uvedeno v předpremiéře v rámci Festivalu francouzských filmů. Závěrečná chytlavá píseň stala se letošní znělkou této přehlídky. ()

zipS

Skvely napad, zaujimave spracovanie temy.. Ale cim blizsie ku koncu, tym horsie na tom film bol. Nadsenie opadavalo hlavne kvoli blbostiam, co pravdepodobne zhuleni scenaristi dokazali poskladat dakde na chate. ()

Spike86

Francouzská komedie s opravdu originálním námětem. Zábavný situační humor někdy možná trošku jednodušší, ale bavil jsem se. Film určitě stojí za zhlédnutí. Jediné co mi trošku vadilo bylo to, že film úplně neví, jestli chce dávat poselství a dojímat a nebo bavit. Mezi těmito rovinami tak trochu balancuje, když na jednu stranu ukazuje, jak je potřeba život žít a nikoliv jen přežívat a na stranu druhou baví. 80% ()

robbez

Absurdní a občas až bizarní humor, neuvěřitelně kreativní fantazie, nádherná a citlivá poetika. Trochu mi ale vadí ten feministický nádech v idealizované představě dcery a manželky "Boha". Nejsem si úplně jistý, jestli by působení "Bohyně" bylo nutně tak "sluníčkové" a blahodárné. Taky si nejsem úplně jistý, jestli Brusel jako místo, které bůh stvořil nejdříve, má být ironie nebo jde o PR EU. ()

Cardas

Velice pozoruhodné svatokrádežné filmové podezření o všední podstatě Boha – Bůh není to takový dobrák a borec, jak se zdá, a vlastně bychom si na něj měli dávat bacha a trochu ho hlídat, aby se nám neutrhl ze řetězu, protože je dost nevrlej a škodolibej asociální parchant, co si jen tak hraje – ale naštěstí v jeho svaté rodině jsou i jiní členové, … no neberu to až tak vážně teologicky, ten film vám to ani takhle brát nedovolí, a prostě jsem se smál - a i trochu trnul. A s pak na cestě z kina, když jsem se ohlédl, tak jsem zjistil, že to vlastně vůbec nebylo kacířské dílo, že je v něm hodně všeho dobrého, že to byl dosti neobyčejný film. Zajímavý a doporučeníhodný. ()

sarianna

Film je to celkem zajímavý s originálním nápadem a plný podmětů k zamyšlení, ale upřímně, byla jsem hodně zklamaná, zejména proto, že pokud se na tento film rozhodnete jít na základě shlédnutí super traileru, tak vězte, že dostanete něco úplně jiného. No, aspoň, že Kevin nezklamal. ()

qwentin

Neskutečně nenormální! Já z toho mám radost...spousta super scén, které mě dali přesně to, co jsem očekával...ironii, uvědomění a osvětu! Jen ten konec mi přišel ne úplně zapadající do celého konceptu filmu a proto jen 4*. ()

the_weaver

Ak po 50 rokoch prichádza zbrusu nová vlna hippies, tak potom toto je jej manifest.↵  Nesie sa v pacifistickom, anti-ideologickom až anarchistickom duchu. Odkazuje "prevratné" posolstvo, že žiadna ideológia nerieši všetky problémy, a preto by sa ľudia nemali žiadnej ideológii podrobovať, ale konať len to, čo uznajú za vhodné. Spochybneniu sa tu jednoducho nevyhne nič - všetci budete relativizovaní! Akýkoľvek odpor je márny! Sme hippies!↵  V kontraste s touto myšlienkovou prostotou je forma, ktorá spája originalitu s naivnosťou a bizarnosťou. Neraz sa objaví i humor založený prevážne na nadsázke. ()

ssarka

nápad a scénář originální a neokoukaný,zpracování a kvalita super a Bůh vykreslený tak,že to prostě najednou dává smysl,všechen ten bordel v životě...:D Poelvoorde ví,jak si takové role užít.. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace