70%(21.9.2018)

IFFKV 2015 - Surrealisticky gejzir napadu, ktery by se (se spravnym promem) neztratil ani v bezne kinodistribuci. Pozitivni, ale spis ujete nez slunickove, a vzdy kdyz uz to vypada, ze by mohla prijit naloz sentimentu, prijde misto toho nejaky vydareny WTF moment.(5.7.2015)

S takto uvolněným a zábavným filmem jsem se už dlouho nesetkal. Po celou dobu od začátku do konce jsem se já i s celým kinem smál a užíval si perfektní nápady režiséra. Vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se prostě nudit nemůžete.(6.7.2015)

Velice podařená komedie plná bizarní nápadů a figurek. Prostě úlet. Povedený fórek je i datum premiéry 24.12., když si film dělá celou dobu legraci z JéKáčka (J.C.) a jeho protivného taťky. Viděno na ČSFD projekci ve Scale. Trochu mě mrzí, že většina diváků začala buransky odcházet s prvním závěrečným titulkem. Tím přišli o poslední fór na konci titulků. Dobře jim tak!(23.12.2015)

Po delší době jsem zkoukl totálně jiný snímek, než běží obyčejně v kinech. Z počátku jsem si myslel, že vysoké hodnocení na webu je nějaký vtip, ale postupně se film rozjel, já pochopil, kdo je bůh a o co mu jde a hned se mi rozzářil úsměv na tváři. Jako komedii bych to úplně nenazval, ale příjemný odpočinkový film, kde se občas zasmějete a odcházíte z kina příjemně naladěni. 4*(26.12.2015)

Tak přesně na takový film jsem čekala. Absolutně mě dostal do kolen. Bavila mě každá chvilka. Ačkoliv uznávám, že je to trochu bláznivina, občas přehnané a vyhrocené do kýčovitých situací, za mě výborný snímek. Je v něm smutek, ale zároveň pobaví, je to film, který vás donutí přemýšlet, pokud se necháte donutit, pokud ne, umožní vám relaxovat. Skvělá myšlenka, má hloubku, je v něm humor. Určitě jde co vytýkat, ale nechci kritizovat, protože je to film, který mě velmi oslovil a nezaslouží si to.(30.12.2015)

• steve31

Poprve, co jsem film nedokoukal a musel opustit kino.. Komedie, to jako fakt????(30.12.2015)

Mňo, představovala jsem si to jako bláznivější komedii, ale bylo to - co to vlastně bylo? Vtipné dílko o sviňáckém a dokonce násilnickém Bohu, ale hlavně o lidské osamělosti, kterou zpřetrhává láska, tolerance, naděje...(31.12.2015)

• ptaak

Parádní trailer, perfektní nápad na film....a tím chvála končí. Všechny vtipné scény jsou v traileru, následují téměř 2h francouzské nudy. Samotný nápad filmu je perfektní, šlo by z toho vyždímat nemálo legrace i slušný děj, kdežto tento film postrádá obojí. Suchý film, nic se neděje. První film, kde jsem přemýšlel, že odejdu z kina. Jedna hvězda za samotný nápad, jinak ztráta 2h života....(2.1.2016)

• phoebinka

Cekala jsem, ze se budu vic smat podle traileru a recenzi. Napad je to zajimavy, ale urcite bych volila jine zpracovani. Nedokazala jsem si k tomu filmu a postavam vytvorit vztah.(4.1.2016)

Vezmi porci cynismu a trochu zdravé romantiky. Okořeň empatií a citlivostí k opačnému pohlaví. Přidej pořádnou lžíci sarkasmu a šálek humoru. A to všechno zamíchej do opravdu neobyčejné a nadstandardní dávky fantazie. A pokud se ti podaří dosáhnout naprosto skvělé a vyvážené kombinace, pak dost možná ukuchtíš něco podobného jako je tenhle film. Tak jako u něj, už jsem si dlouho nepochutnal.(5.1.2016)

Hned na začátku řeknu, že jsem čekal něco zcela jiného. Po prvních zhruba 30 minutách jsem chtěl dokonce odejít naštvaný z kina, nesmál jsem se vůbec, jen jsem nechápavě hledal význam nevkusných scén typu:"matka marně se pokoušející udusit svého dospělého mentálně retardovaného syna polštářem, bůh fetišista-stopař očuchávající kalhotky své nezletilé dcerky na útěku, prostě v tom filmu nebylo nic, co bych chtěl vidět. Naštěstí nazemivstoupením málé Eio se "šedivý bruselský nevkus" až skoro zázračně, (ostatně jak jinak viz.další dění), změnil na všemi barvami a emocemi zářící fantaskní příběhový spletenec, který zasáhne každého trochu jinak, záleží jen na jeho rozpoložení. Já chvílemi držel slzy zaplaven pocity melancholie a smutku, abych se v zápětí uvolnil lehkým smířlivým pousmáním se při uvědomění si, že člověk, tedy i Já, si řídí svůj život sám, čímž neříkám, že se nějakému tomu případnému zázraků budu bránit. Okouzlující filmová lahůdka, při které si možná řekněte, jak by její zhlédnutí zapůsobilo na psychicky narušené jedince a ortodoxní katolíky. Za mě 75% a jdu si sehnat odstřelovací pušku, tak doufám, že mi někdo vyvolený poradí, kdy, kde a na kterou vystřelit. Jo a abych nezapomněl, nikdy si nekoupím pračku výrobenou kdesi v Uzbekistánu, co kdyby tam ten zmetek byl zalezlý.(6.1.2016)

Zajímavá komedie, která však poslední scénou z větší části rozbila mozaiku 3/4 filmu. Na jednu stranu se jedná o zcela jemný snímek, z něhož vyzařuje křehkost. Na druhou stranu v člověku vyvolá tísnivé pocity, jelikož si uvědomí omezenou časovost bytí. 3*(10.1.2016)

To bylo tak praštěně blbý, že nemůžu jinak, než se pobaveně pousmát a sázet tu čtyři hvězdy.(11.1.2016)

Velice pozoruhodné svatokrádežné filmové podezření o všední podstatě Boha – Bůh není to takový dobrák a borec, jak se zdá, a vlastně bychom si na něj měli dávat bacha a trochu ho hlídat, aby se nám neutrhl ze řetězu, protože je dost nevrlej a škodolibej asociální parchant, co si jen tak hraje – ale naštěstí v jeho svaté rodině jsou i jiní členové, … no neberu to až tak vážně teologicky, ten film vám to ani takhle brát nedovolí, a prostě jsem se smál - a i trochu trnul. A s pak na cestě z kina, když jsem se ohlédl, tak jsem zjistil, že to vlastně vůbec nebylo kacířské dílo, že je v něm hodně všeho dobrého, že to byl dosti neobyčejný film. Zajímavý a doporučeníhodný.(12.1.2016)

film na který sem se těšil zas taková pecka není. Srandovní a pro mne velmi originální začátek. Bohužel v půlce se to láme a chvilkami až nudná slátaninka. Každopádně 3* víc ani prd. Takhle nějak vypadá bůh :)(16.1.2016)

Zatím nejpřijatelnější podaní boha jaké sem kdy viděl, nebo slyšel. Příjemné překvapení. Od dána bych něco tak poetického nečekal a ta kombinace s někdy až trochu černým humorem byla opravdu povedená.(16.1.2016)

• MC_nechva

Ten trailer fakt klamal... všechny vtipy jsou v něm a zbytek mě nebavil... občas zajímavá scéna se zajímavou kamerou ale celkově to byla bída s nouzí...(19.1.2016)

Výborný začátek až do doby než začali sbirat baseballovy team, každý z nich měl stejně nudný osud,který nakonec skončil v posteli. Konec se mě taky libil. Skoda ze cast filmu byla nudna, ale za skvelýneotrelý napad davam slabsi 4*(22.1.2016)

Kdyby byl tento snimek ciste komedie, pak by to asi bylo lepsi. Tim, ze se to misty tvari, jako film s hlubokou myslenkou to docela ztraci mou pozornost. Celkem jsem se u tohoto filmi nudil. Bohuzel jsem cekal, lepsi snimek.(22.1.2016)