Komentáře uživatelů k filmu (367)

 • dom156
  **

  Skoro všechny vtipné scény narvat do traileru, to mi hlava nebere. Velmi jsem se na tuto komedii těšil, po shlédnutí traileru a jaké mě pak čekalo zklamání po shlédnutí celého filmu. Jelikož mimo již zmíněné momenty to bylo pro mě velmi nezáživné a občas jsem se docela nudil a sledoval hodinky, kdy už to jako skončí. Pro mě slabší průměr a jen upozorním že po titulcích následuje kraťoučká scéna.(29.3.2016)

 • CiTrus007
  *****

  Při prvním čtení anotace mě napadlo, že ztřeštěnější námět jsem na festivalu ještě nepotkal, má nízká očekávání však byla záhy překonána. Snímek láskyplně vypráví příběh, který, ač založen na úplně absurdní premise, vlastně dává dokonalý smysl a skvěle zapadá do biblických příběhů, jak je známe. Díky jemně přihlouplé zápletce, slušným hercům a dobré režii je Zbrusu Nový zákon odlehčenou, místy sarkastickou zábavou, nad kterou nedoporučuji příliš přemýšlet. 9/10 [KVIFF 2015](13.7.2015)

 • mirekem
  *****

  Chytře udělaná zábava s nesentimentálně podaným poselstvím.(16.3.2016)

 • Frajer42
  *

  Au. No, uznejte sami, že když si člověk přečte o SMS s datem své smrti, tak si zároveň od snímku troufne čekat mnohé. No, kdo z nás by si takovou SMS nepřál? Takový nápad vám otevře v myslích tolik teorií a spekulací... To je tak skvělý nápad, který vám, jakožto tvůrci, otevírá tolik možností a nápadů a on přijde jakýsi kokot z Belgie s něčím tak pofidérním, nudným a prakticky nekoukatelným. Úvodních pár minut ušlo. Třeba když bůh sepisoval své škodolibé zákony, tak jsem se i zasmál. Bylo to ovšem poprvé a zároveň naposled. Jakmile frajerka a následně frajer opustí pračkou svůj skromný byteček, začíná hrozná nuda, která se s přibývající stopáží nepříjemně stupňuje. Smát se brzy není čemu a dramatická stránka filmu, v mých očích, nezafungovala vůbec. Pokud čekáte, že se bude tento snímek točit zejména kolem věčně nasraného boha, tak si rovnou nechte zajít chuť. Je to celé o jeho trapné, nezajímavé a zcela imaginární dceři, která sype ze své držky jednu rádoby intelektuální kokotinu za druhou. Nic pro mě. Za nadějně vyhlížející úvod to nebude odpad.(19.1.2016)

 • PanCitron
  *****

  Přiznám se, že popis filmu jsem projel jen tak ledabyle a snad o to lepší zážitek se z toho vyklubal. Rozhodně se jedná o velice pěkně natočený film (hlavně popisy apoštolů jsem si hodně užíval) s humorem, který mi sedl jako málo co. Rozhodně nejpříjemnější filmový zážitek roku 2015.(23.12.2015)

 • Vxxx
  ****

  No, tak jsem se lehce nasmála :D Ale podle popisu jsem si udělala jistou představu a film mě nijak nepřekvapil. Byl to přesně ten typ humoru, který jsem čekala. Ten film má jednu zajímavost a ještě jsem se úplně nerozhodla zda negativní, či pozitivní. Celý se točí kolem hledání a vyprávění příběhu šesti apoštolů. takže si prakticky sám film odpočítává konec. "Už jen dva apoštolové a bude konec, už jen poslední". Nevím. Že bych to považovala za nějakou bombu, to asi ne, ale za vidění to určitě stojí. 4*(23.12.2015)

 • Peterssen
  ****

  Výborná tragikomedie se zajímavým nápadem. Hodně se mi líbilo, jak si vyhráli s kamerou a hlavně se světlem. Celý film podkresluje krásná hudba, která navozuje tu správnou atmosféru. Jediná škoda, že z celého spektra možností, které se z úvodu nabízely se příběh vydal pouze po jedné linii a ta občas tíhla ke klišé.(18.1.2016)

 • F.man
  ****

  Zbrusu Nový zákon je v dobrém slova smyslu pořádně divný. Kladné body ale u mě získává spíše za příběhy šestice nových apoštolů, než za hlavní děj. Základní premisa je samozřejmě skvělý nápad. Bůh žijící v Bruselu (ne s EU to nemá vážné nic společného), co jedním prstem ťuká do počítače a komplikuje tak lidem život? Dobrý. Bohužel trochu nevytěžený. Daleko lepší jsou už zmiňované bokovky vedlejších šesti postav. Na těch se tvůrci vyřádili a dali dohromady švihlou, ale zároveň milou skupinku. Dohromady za tři, odbočky a humor za pět, průměrem jsem na čtyřech. Moc zajímavé překvapení.(15.1.2016)

 • maddy
  ****

  Presne pre takéto filmy milujem európsku kinematografiu, v ktorej sa síce točí omnoho menej filmov ako v Hollywoode, ale zato odtiaľ ešte stále nevymizla originalita. A Francúzi sú v tomto obzvlášť experti. Podobnú komédiu by sa totiž v USA neodvážil natočiť nikto a predsa len je Brand New Testament natočený tak, že vyslovene uraziť nemôže nikoho (teda ortodoxní veriaci by u toho asi držkovali, ale tak oni svojho času bojkotovali aj Da Vinciho Kód, takže ...). Veľmi inteligentná komédia so sofistikovaným humorom, ktorá funguje aj mimo svojho žánru ako skvelá satira na kresťanstvo. S tým súvisí aj humor, ktorý nie je prvoplánový a vyslovene chytanie sa za brucho tu skutočne nehrozí, ale celé je to vtipné skôr tak „pod povrchom“, pretože ten humor je skôr cynický, sarkastický, neraz veľmi čierny a navyše jemne nekorektný. Navyše to je neskutočne nápadité, originálne a vôbec pre cynikov ako stvorené (z wikipedie: cynik - člověk, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty - a presne to robí Brand New Testament po celú stopáž!). Nemyslím, že to je komédia vhodná a plne prístupná pre väčšinové diváctvo, aj keď v niektorých momentoch sa tak snaží pôsobiť, ale pre divákov ktorí sa absolútne nebavia na Kameňákoch, Wayansových paródiách alebo iných hrubozrných komédiach to je ako stvorené. Ten nápad s Bohom by sa možno dal vyťažiť ešte omnoho viac a posledná pol hodina (s gorilou) už dôjde do konca skôr na zotrvačnosť, než by servírovala ďalšie nápady a samotný záver s pani Božskou je už pomerne gýčový, stále však jedna z najoriginálnejších komédií za posledné roky a za mňa v konečnom dôsledku veľká spokojnosť, ktorú si určite ešte rád zopakujem. A paradoxne pre mňa vôbec nie tak good-feeling ako sa píše v pár komentároch, pod pokrievkou sa totiž skrýva dosť surové, ale zaobalené do good-feeling obalu, navážanie sa do viery. CELKOVO: 4* (8/10)(14.4.2016)

 • Bakllazaan
  ***

  strašný mišmaš a hrozná troškovina. Film využívá z 90% hrozně přímočarého a jednoduchého humoru, až jsem se cítil jak na nějaké třeskuté komedii. Vysvětlování životů jednotlivých apoštolů je hrozně zdlouhavé a mnohem raději bych sledoval útrapy malé Eai. Chvílema sranda a chvílema divné násilí. K přihlédnutí k neustálému smíchu diváků jsem byl asi jediný, kterému se film nelíbil. Kdybych věděl, že to točil režisér filmu Mr. Nobady, tak utíkám hned ze sálu do Prahy pěšky.(9.7.2015)

 • monsieurR
  *****

  Moc hezký film, jenž dle mého názoru není pouhou komedií, ovšem je dost podobný filmu Amélie z Montmartru, doufám, že jen náhodou. Kromě fantasy prvků jsou ty filmy opravdu velmi podobné.(22.12.2015)

 • kareen
  ****

  Přišlo mi to jako takový lehčí mix Malého prince a Amélie z Montmantru, okořeněný pořádnou dávkou černého humoru a celou fůrou originálních nápadů. Spíš než jako nějaká rozvratná protináboženská satira je to jen takové malé zlomyslné pošťouchnutí, ale já se bavila.(20.2.2016)

 • Ratemus
  ****

  Velice příjemná komedie, originální nápad, já se skvěle bavil. Hudba je povedená a Bůh je ukázanej jako opravdovej sviňák, posledních pár minut je ale trochu kýč, to však nevadí, atmosféra filmu je velice příjemná...a co byste dělali vy, kdybyste věděli datum vaší smrti?(30.12.2015)

 • MartinezZ
  ****

  Bizarní, ujeté, úchylné, mimoňské, pošahané... a překvapivě v tom všem i zábavné. Kde jinde dostane zmáčený Bůh, co vylezl z pračky v pyžamu a županu, po držce za to, že žere cizí odpadky? Čím se to dopovali oba autoři scénáře? Takové značně lidštější, stravitelnější, smysluplnější a o něco méně pošahané Shinboru :) ~~~ "Nesnášej bližního svého tak, jak nesnášíš sám sebe."(25.1.2016)

 • Anrie
  ***

  Pocity mám smíšené. Což bylo asi úmyslem. Jenomže nejsou smíšené jen díky tomu, že jsem se během filmu opravdu upřímně smála a pak upadala do menší depky. Depky z toho, že by člověk neměl být tak svázaný a víc si užívat, protože naštěstí neví, kdy ten jeho den "D" přijde. Na druhou stranu je mám smíšené kvůli tomu, že nevím, jestli se mi film líbil jako celek. Úžasný a vtipný začátek. Dlouhý a trošku nesmyslný střed, který byl tím slabým místem. A pak konec, který se snažil vrátit na úroveň začátku. Nápad geniální, výborní herci, hrozná gorila. Film ve mě určitě zanechal trošku toho poselství, ale obávám se, že jestli si ho ještě pustím, budu přetáčet. 3*+(23.12.2015)

 • Alementina
  ***

  2,5* Bizár!(22.12.2015)

 • R.A.D.A.R.
  ***

  Hodně velký bizár. Člověk na to jde jako na prvoplánovou řachandu, ale zdání klame. Většina vtipných věcí byla v traileru a film samotný až tak vtipný není. Je to docela škoda, protože zápletka skýtá slušný komediální potenciál. Místo toho člověk dostane scény, u kterých snad autoři museli být na houbičkách. Minimálně jako netradiční absurdistán to ale obstojí. Poučení: Catherine Deneuve svede v 70 letech klidně i gorilu :-)(23.12.2015)

 • Rakosnicek77
  ***

  Přiznám se, že trailer k tomuto filmu, mne vyloženě dostal. Dostal mne tak moc, že jsem byl nervózní z toho, jak se mi nedaří stíhat kino a pokud ano, tak film zase nikde nehrají. Hledal jsem, doufal a nakonec se i zadařilo a film jsem s velkým spožděním viděl. Výsledek byl pro mne ale velmi smutný. To nejzajímavější a téměř nejvtipnější, je totiž vidět právě v traileru. Moc asi nerozumím novodobému frankofonnímu pojetí humoru a hlubokomyslnému podání myšlenek snímku, pro mne to prostě bylo chatrné trojhvězdí a zklamání zároveň.(13.1.2016)

 • Herr_Flick
  ***

  Totální absurdita, zpočátku opravdu sranda, pozdějc dost bizarní. 70%(15.2.2016)

 • hygienik
  ****

  Jaco van Dormael natočil ďalší úlet do sureálna, v ktorom si asi každý nájde scénku alebo výrok, ktorý si na dlho zapamätá. S empatiou popisuje neduhy súčasnosti, ale v poslednej pol hodine homor prekročil hranicu nevkusu a obraz hranicu gýča.(23.11.2015)

 • Una111

  Tak nám páni umělci zase spáchali zbrusu nový film a jak se už z traileru jeví, je to film na úrovni výplodů redakce Charlie Hebdo a (nejen) jí prosazovaného "práva na rouhání". Děkuji pěkně, nechci! Je ne suis pas Charlie!(5.1.2016)