Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let? (Aerofilms)

Bakllazaan

strašný mišmaš a hrozná troškovina. Film využívá z 90% hrozně přímočarého a jednoduchého humoru, až jsem se cítil jak na nějaké třeskuté komedii. Vysvětlování životů jednotlivých apoštolů je hrozně zdlouhavé a mnohem raději bych sledoval útrapy malé Eai. Chvílema sranda a chvílema divné násilí. K přihlédnutí k neustálému smíchu diváků jsem byl asi jediný, kterému se film nelíbil. Kdybych věděl, že to točil režisér filmu Mr. Nobady, tak utíkám hned ze sálu do Prahy pěšky. ()

Vxxx

No, tak jsem se lehce nasmála :D Ale podle popisu jsem si udělala jistou představu a film mě nijak nepřekvapil. Byl to přesně ten typ humoru, který jsem čekala. Ten film má jednu zajímavost a ještě jsem se úplně nerozhodla zda negativní, či pozitivní. Celý se točí kolem hledání a vyprávění příběhu šesti apoštolů. takže si prakticky sám film odpočítává konec. "Už jen dva apoštolové a bude konec, už jen poslední". Nevím. Že bych to považovala za nějakou bombu, to asi ne, ale za vidění to určitě stojí. 4* ()

MartinezZ

Bizarní, ujeté, úchylné, mimoňské, pošahané... a překvapivě v tom všem i zábavné. Kde jinde dostane zmáčený Bůh, co vylezl z pračky v pyžamu a županu, po držce za to, že žere cizí odpadky? Čím se to dopovali oba autoři scénáře? Takové značně lidštější, stravitelnější, smysluplnější a o něco méně pošahané Shinboru :) ~~~ "Nesnášej bližního svého tak, jak nesnášíš sám sebe." ()

kareen

Přišlo mi to jako takový lehčí mix Malého prince a Amélie z Montmantru, okořeněný pořádnou dávkou černého humoru a celou fůrou originálních nápadů. Spíš než jako nějaká rozvratná protináboženská satira je to jen takové malé zlomyslné pošťouchnutí, ale já se bavila. ()

R.A.D.A.R.

Hodně velký bizár. Člověk na to jde jako na prvoplánovou řachandu, ale zdání klame. Většina vtipných věcí byla v traileru a film samotný až tak vtipný není. Je to docela škoda, protože zápletka skýtá slušný komediální potenciál. Místo toho člověk dostane scény, u kterých snad autoři museli být na houbičkách. Minimálně jako netradiční absurdistán to ale obstojí. Poučení: Catherine Deneuve svede v 70 letech klidně i gorilu :-) ()

kaylin

Francouzi mají hezký smysl pro humor, který mi celkem sedí. A vlastně i další frankofonní národy, které se na filmu podílely. Jenže i když se mi místy film hodně líbil a přišel mi vtipný, pořád je zde taková podivná hluchá linka, kdy jsem filmu nebyl schopen věnovat pozornost celou dobu, protože prostě místy nudí. Škoda, ale pořád velmi fajn. ()

Rakosnicek77

Přiznám se, že trailer k tomuto filmu, mne vyloženě dostal. Dostal mne tak moc, že jsem byl nervózní z toho, jak se mi nedaří stíhat kino a pokud ano, tak film zase nikde nehrají. Hledal jsem, doufal a nakonec se i zadařilo a film jsem s velkým spožděním viděl. Výsledek byl pro mne ale velmi smutný. To nejzajímavější a téměř nejvtipnější, je totiž vidět právě v traileru. Moc asi nerozumím novodobému frankofonnímu pojetí humoru a hlubokomyslnému podání myšlenek snímku, pro mne to prostě bylo chatrné trojhvězdí a zklamání zároveň. ()

decouble

Divácky vděčný film, který je založen na poměrně jednoduchém (a vcelku zažitém) střídání humorných a dojemných scén, ale ozvláštněný kupou malých režijních nápadů. Dost možná, že naštve většinu zaprděných věřících, protože v sobě skrývá v podstatě humanistické poselství, že pro plnohodnotný život vlastně žádného boha nepotřebujeme. Není třeba vůbec ztrácet čas představou toho, že za všemi možnými útrapami světa je nějaký boží plán, protože život je příliš krátký na to, abychom ho proplýtvali bláhovými představami o staříkovi, který na nás z obláčku moudře dohlíží. ()

gegina31 odpad!

Komedie? KOMEDIE? No tak to snad ani ne. Nezasmála jsem se ani jednou. Nevím jestli mělo být vtipný, když chlap tříská malou holku řemenem nebo když se malý chlapec dozví, že za několik dní umře. Jeden z nejvíc deprimujících filmů, které jsem kdy viděla. S velikým přemáháním a s vidinou toho, že tomu dám odpad jsem to dokoukala do konce. Nemám ráda, když mě takhle negativně překvapí film s vysokým hodnocením. Čekala jsem vtip a nějaký smysl jako ve fimu Nedotknutelní. Nedočkala jsem se. ZTRÁTA ČASU!!! ()

dom156

Skoro všechny vtipné scény narvat do traileru, to mi hlava nebere. Velmi jsem se na tuto komedii těšil, po shlédnutí traileru a jaké mě pak čekalo zklamání po shlédnutí celého filmu. Jelikož mimo již zmíněné momenty to bylo pro mě velmi nezáživné a občas jsem se docela nudil a sledoval hodinky, kdy už to jako skončí. Pro mě slabší průměr a jen upozorním že po titulcích následuje kraťoučká scéna. ()

hygienik

Jaco van Dormael natočil ďalší úlet do sureálna, v ktorom si asi každý nájde scénku alebo výrok, ktorý si na dlho zapamätá. S empatiou popisuje neduhy súčasnosti, ale v poslednej pol hodine homor prekročil hranicu nevkusu a obraz hranicu gýča. ()

kajas

S francouzskou, potažmo belgickou kinematografií mám velmi málo zkušeností a evidentně o dost přicházím. Zábavné originální vyprávění o jedné Božské rodině ("Brácha s námi nebydlí..."). ()

dee-key odpad!

Objektivně vzato jsem se víc zasmál když mi dělali gastroskopii než u téhle nevtipné kacířské sračky. ()

Petroff

Jak miluju Mr.Nobody, tak z tohohle jsem umíral. Nebavilo mě to, nepobavilo mě to, nezaujalo mě to. Asi jsem to nepochopil, to se stává i nejlepším z nás. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace