• Unrealik

Mám pocit, že tvůrci viděli Amélii z Montmartru. Místy nápadité, vtipné, místy nudné, divné.(29.7.2016)

• Havaj8

Asi nechápu, na čem lidi na těch festivalech frčej, že hodnotěj tak kladně. Mě navnadil trailer, jinak bych si nejspíš francouzskou komedii nezakoupil. Ten začátek byl hodně fantasy a sliboval slušnou podívanou stejně jako ostatní filmy s Boží mocí. Ale tohle bylo celkově pojatý nic moc černým humorem, s žádným extra posláním světu. Lidi sice znali svoje datum úmrtí, ale k čemu to bylo dobrý nám divákům? V tomhle byl potenciál promrhanej. Extrémně to nudilo svojí délkou, protože hledání apoštolů a ukázka jejich vedení života. To ať se na mě nikdo nezlobí, ale zrovna těch šest lidí ničím speciálním neoplývalo. Prostě další z těch rozporuplnejch "komedií", která nestojí za to vidět.(8.6.2016)

• Necron

Satira a vetsina pokusu o vtip vyzniva do prazdna. Laciny humor, ztvarneni ani pokusy o filozoficky presah me bohuzel neoslovily. Nejlepsi a jedina povedena scena je obsazena uz v traileru, tak si muzete usetrit penize za kino. Skoda, ze Buh nemel ve filmu vice prostoru..(6.1.2016)

Film so skvelym napadom, ktory nebol dotiahnuty do dokonaleho konca. Pribeh siestich apostolov bol zaujimavy ale v niektorych pripadoch fakt absurdny - strelec este ako tak, ale ta gorila bola trosku moc. Neviem ci to robila ta francuzstina, alebo tie pribehy ale dost to bolo podobne Amelie. Kazdopadne film nenaplnil potencial, a mozno by som mal lepsie pocity kebyze vsetko zabavne nevyzradia v trailery. Davam 3,5*.(17.1.2016)

• applause

Tuhle komedii jsem vážně mermomoci vidět nechtěla a nic zvláštního jsem od ní nečekala a asi jsem věděla proč. Napřed jsem nechápala pointu, a když už jsem myslela, že to bude lepší, nebylo. Můžu tak maximálně říct, že tenhle film ukazoval pravé hodnoty lidského života a snažil se zachytit, co by asi lidé dělali, kdyby věděli, kolik jim zbývá času do smrti. Podle mě to mohlo být zpracováno jinak.(29.3.2016)

Zbrusu nový zákon je šíleně super oddechová záležitost s velkou škálou humoru a skvělými dialogy. Když jsem vcházela do sálu vůbec jsem netušila, že jdu až na tak velkou ujetost. Každopádně na mě tahle božská hra zapůsobila víc než dost a nebýt občasných malých uklouznutí a slabších míst v příběhu, sympatizovala bych s pětihvězdím, protože tato evropská zábava potěší nejednoho milovníka fantasy. Nejlepší na tomto filmu je jeho černý humor, který v sobě skrývá několik dalších zábavných podkategorií, od dvojsmyslů, přes metafory, až k narážkám na zoofilii. Je to zkrátka taková pohádka pro dospělé, kterou táhne nadmíru originální děj a bezchybní herci. Čtyři maxi hvězdy.(21.8.2016)

• mortak

La vie c´est comme une patinoire, il y a beaucoup gens qui tombent. Problém tohoto filmu nespočívá v těchto moudrech za pár franků, ale v tom, že chce být o všem, a nakonec vlastně není o ničem. Mechanická formulka - příběhy padlých jsou prokládány komickými eskapádami Benoita Poelvoordeho - se brzy okouká, protože místo skutečných looserů tu máme jakési podivné karikatury s bizardními příběhy. Všechna ta poselství divákovi jsou strašně chtěná, Poelvoorde je jen taková karikatura mačistického burana, takže to feministické poselství o ženách zachraňujících svět je spíše kontraproduktivní. Dormael chce být divný a originální za každou cenu, a výsledek je spíše nuda s občasnými slušnými vtípky.(7.10.2016)

• easaque

2* Hned jak jsem tu tento film objevil, tak mě na něm zaujal jeho námět, ale zároveň jsem ho dlouho odkládal, protože jsem čekal, že v tom bude nějaký háček. A vskutku, moje intuice se potvrdila a zklamání se dostavilo, protože jsem čekal, že to bude koukatelné aspoň za tři. Tak ani to ne a kromě nápadu není co vyzdvihnout. Příběh se smrskl na nijak zvlášť související epizodky, které spojuje jen infantilní božská dcerka, která se samolibě snaží poznat svět a podle 6 náhodných lidí vytvořit Nové zákony, aby se pomstila taťkovi !?! Humor je samoúčelný a i když se tam najde pár skvělých vtipků, tak zbytek je bez šťávy. Herecky je to taky hodně nevýrazné, ale to hlavně díky scénáři, protože vlastně není co hrát. Zkusím odradit další, co jsou na rozpacích, ale myslím, že je to zbytečné ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](6.1.2017)

• snob

Proč mám pocit, že od scény s opicí to získalo odér propagandy newspeaku? Ne že by tam nebyl už předtím, ale od zmíněné scény to bylo takové až bolestně očividné.(28.10.2018)

• Aljak

Tak dobrý základ a napokon dosť premrhaný potenciál. Malo to rozhodne na viac! Počiatočná fáza vynikajúca, ale čím ďalej, tým to viac a viac upadalo. Neviem, akosi sa mi to celé prestalo pozdávať pri tom hľadaní nových apoštolov. Síce sa sem tam ešte objavila nejaká dobrá scénka alebo vtipná hláška, no po scenáristickej stránke to išlo dole vodou (a to nie je kompliment ohľadom kvalitného spádu). Nuž, ďalší z mnohých filmov, kde bol potenciál oveľa vyšší. Tá absurdnosť mnohých scén v pokročilejšej fáze filmu (gorila, transsexuál, atď) to všetko zničila...(19.1.2016)

• mr.kliky

amelie in wonderland.. nefunguje ani jako komedie, ani jako duševni hladitko.. ale je pěkný, že si to každej přebere jak chce a svý diváky si to najde(27.1.2016)

Každý žijeme, jak umíme. Existuje spousta věcí, které bychom chtěli udělat, ale zároveň je neuděláme, buď proto, že se bojíme, nebo proto, že si říkáme, že máme dost času. A co když ne? Tohle je další film, který nám ukazuje, že žít se musí teď, hned, se vším všudy. Jako Bůh stvořil Brusel a pak zbytek světa, stvořil Jaco van Dormael film s perfektním scénářem, krásně poetickým, hlavně ve snových scénách, ale místy i vtipným (zákony schválnosti) a dojemným. Film s nádherným vizuálem a hudbou. Film, ve kterém Bůh neustále chodí v županu, v pantoflích s ponožkami, leje do sebe pivo a kouká na sportovní kanály.(28.1.2016)

Je správné dát 4* filmu u kterého jsem usnul? Myslím, že ano. Dostala mě scéna s poletujícím hejnem ptáků. Podobně poetická je třeba scéna s tančící rukou, kterou jsem si užil ještě na gauči. Z postele bych možná ale usnul už i u ní. To nejlepší mi ale neušlo. Vtipný začátek se nese v duchu trailerů a brzy odezní. Měl jsem obavu, jak bude film vyčpělý dál, ale ta skutečná podívaná se teprve rozjela. Příběhy apoštolů jsou úžasné. Hlavně ty sexuálně laděné a hlavně ten zakřiknutý chlapeček z díry na pláži. Opětovné osudové setkání pro mě bylo vrcholem filmu. Ale i ostatní postavy byly zajímavé, když jsme sledovali jejich vyrovnávání se zbývajícím přiděleným časem života.(19.4.2016)

Začátek senzační. Ono vidět film, začít větou:"Bůh žije v Bruselu a je to zmrd", se jen tak nevidí :-). Bohužel to kouzlo postupem času upadá a finále se už jen nese v duchu kýče a otravného happy endu. Což nepovažuji za spoiler, nýbrž to musí být každému jasné.(23.1.2016)

• viperDavid

Pěkné poetí, ale můj šálek whisky to nebyl. Spíš chvílema utrpení i když pár scén se rozhodně povedlo. Čekal jsem spíš Francouzksý vtip, který oni teda umí, ale tohle nebylo moc vtipné. Klasická satira(8.5.2016)

• PROCESOR

Těžká kravina a já asi také nejsem při smyslech, když sem to dokoukal celý. Divný je to správné adjektivum.(16.6.2016)

Přinejmenším hodně zajímavý počin. "Zbrusu Nový zákon" je černočerná komedie šmrnclá hlubokou životní filosofií. Zpočátku jsem měla nutkání tenhle "blábol" vypnout, ale nakonec jsem byla stržena abnormální originalitou. Zároveň křehké i humpolácké, citlivé i ironické. Velký filmový zážitek.(24.6.2016)

• Necrotongue

Vražedná stopáž, nuda a zoufalý humor, jehož vrcholem je gorilí samec jako životní partner. Přesně tohle jsou důvody, pro které nemám rád (až na výjimky) francouzskou kinematografii. Navíc je celý snímek prvoplánově vystavěn tak, aby se líbil pokud možno všem, naštěstí jsem cynik a hbitě jsem to prohlédl!(12.7.2016)

• slunicko2

Tak to jsem nepochopil.(11.1.2017)

• tatanapope

Film celou dobu člověka udržuje v napětí, že snad něco příjde a konečně příjde vtipná pointa, tak že bylo to velmi napínavé, ale nepotěšilo mě to a ....nic nepřišlo(25.3.2017)

KVIFF 2015 - Několikrát jsem se srdečně zasmála. Líbí se mi, že je to satira o náboženství. Měla jsem již od začátku pocit, že tomu dám 4*, ale upřímně... když jsem na plátně spatřila Catherine Deneuve, jak láskyplně objímá gorilu a přímo jí miluje, to už na mě bylo moc...(11.7.2015)