• Necron

Satira a vetsina pokusu o vtip vyzniva do prazdna. Laciny humor, ztvarneni ani pokusy o filozoficky presah me bohuzel neoslovily. Nejlepsi a jedina povedena scena je obsazena uz v traileru, tak si muzete usetrit penize za kino. Skoda, ze Buh nemel ve filmu vice prostoru..(6.1.2016)

Takejto absurdnej predstave o bohu by som kludne veril. To by bol vesely svet.(25.7.2017)

• fredisek

Nechoďte na to jako na komedii, trailer diváka sprostě láká na zábavu a nakonec dostane něco mezi Borisem Vianem a Amélií z Montmartru, co ovšem postrádá humor a dost často i nápaditost. Pár světlých scén nic nezachránilo. Většina motivů tu nedává smysl a autoři nebyli takoví mistři, aby to nevadilo. Humor se tu zařezává scénami, které vás vyděsí. Jestli si režisér chtěl hrát na existencionalismus, ale bylo mu jasné, že polemiku nad tím, jestli bůh je, nebo není, nedostane do produkce ani do kin, pokud to nebude podávat jako komedii, pak mu to krutě nevyšlo. Zmatená nuda, u níž nemáte chuť zkouknout ji znova, protože je vám vlastně jedno, jestli jste to pobrali, jelikož to bylo takový opruz, že jste oslavovali titulky.(29.12.2015)

• tterez

Nápad se mi líbil, trailer se mi moc líbil! A pak jsem šla do kina.. Celé to bylo špatně zpracované a mělo to nevyužitý potenciál. Škoda! Groyne se na roli Boha hodil výborně, ale ta jeho přehnaná agresivita mohla být nahrazena větším množstvím vtipných náhod alá "Boží mlýny".(8.1.2016)

• DannyBoy80

Čekal jsem teda mnohem větší srandu. Nejvtipnější pasáže s šíleným bohem byly nejlepší, ovšen ten vystupoval asi tak v 10% filmu. Zbytek bylo putování malého děvčátka povšech možných úchylech co si můžete představit. Ftipné to ale moc nebylo, přitažené za vlasy ano. No nevím, čekal jsem úplně něco jiného, toto se moc nepovedlo.(1.2.2016)

Nádherné! Paráda! To prostě nevymyslíš. Hned jsem si vzpomněla na Mr.Nobody, mělo to podobný nápad. Velmi jsem se bavila a místní dětinská hodnocení naprosto přehlížím. Benoît Poelvoorde je fantastický, je to miláček, miluji jeho osobnost a hlas, už od Coco Chanel, kde jsem se do něj zakoukala.(15.4.2018)

Som vám bol na Artfilmfeste a videl som hromadu parádnych filmov. Niektoré boli dobré, iné menej dobré, ale iba dva skutočne výnimočné. A jedným z nich je práve Zbrusu Nový zákon. Teda, nie jedným z nich, ale ten úplne najlepší. A aj najlepší film za pomerne dlhú dobu. Neuveriteľne odvážna, vtipná a inteligentná spleť myšlienok, nápadov, metafor a reflexie. A originality. Zoberte si už len to, že Ježiša volá jeho sestra J.C. a on jej hackne práčku, aby cez ňu ušla od ich otca... no, asi si viete domyslieť koho, a našla ďalších šiestich apoštolov. Pretože božská mamka má radšej baseball než hokej. Skrátka to potrebujete vidieť.(30.6.2015)

Tenhle film rozhodně stojí za to vidět. Čekal jsem hloupou komedii, ale je toho v ní mnohem víc, než se na první pohled může zdát.(12.1.2016)

Luxusní hořká komedie, výborný snímek, který krásně pobaví, má to perfektní příběh a nápad. Bůh má dceru, která uteče z domova, už jenom tenhle nápad zní děsivě, ale fakt jsem se dvě hodinky bavil a můžu doporučit každému. 7 na sebe navazujících příběhů, které nakonec mají společný cíl. Tenhle film je opravdu skvělá záležitost.(15.1.2016)

• Magika82

Pokud se se sebezapřením distancuji od pohledu jako osoba s vírou v srdci (nikoli v kostelech a černozádelních), pak jak mám ráda francouzské komedie a jejich humor. Na tento snímek však - obrazně řečeno - neurony mé šedé kůry mozkové vrhaly jen nic nechápající kukadla. Ani jeden důvod k úsměvu, natož ke smíchu. Zdali měl mít film jakýsi skrytý podtext, pak jsem jej - co mi paměť sahá - snad poprvé v životě nenalezla. Pokud se mělo jednat o komedii s velkou nadsázkou, pak u mne všechny nadsázky i "sázky" na diváckou mysl v mém případě zcela propadly. Subjektivně jsem film protrpěla. Hlavu ani patu jsem nenašla. Dějová linie rozjetá jak koleje s X výhybkami na Přerovském vlakovém nádraží. Herecké podání kulhalo na obě nohy stejně, jako čtvrtý díl Babovřesků, který již netočil pan režisér Troška... A kde nic není, ani čert nebere, říkává se. Co tedy s tím??? Co sedne jednomu, může tlačit jako malé boty druhého. V tomto případě mi ony boty doslova drtily palce u nohou. Navzdory většinovému krásnému ohlasu a hodnocení, nemohu jinak, než-li otevřít odpadkový koš.(18.1.2016)

• Phorbo

Filmu jsem evidentně neporozuměl. O čem to vlastně bylo? A pointa? Nevím a bádat po tom nebudu. Po dvou apoštolech to bylo pro mě jedno velké, nudné utrpení. Jediná hvězdička za vyobrazení Boha jako hnusnýho, alkoholickýho troubu.(10.3.2016)

Člověk se dost nasměje ale jinak si od toho moc neslibujte prostě komedie.(5.10.2018)

Z gruntu sepisuje. Divotvorně dobrotivý. Boží dáreček na zemi. Jinotajná, s květovanou svatozáří. Nesmrtelná star. Láska k tomu pravému, k té pravé, jež zastaví, oddálí čas, který má přijít. Na nebeskou bránu klepání. Tak tedy, zanotujme si společně tady a teď. Carpe diem, Dieu.(16.8.2019)

Neuvěřitelně svobodný film! Nevím, na čem Jaco van Dormael jede, ale chci to taky. Dlouho už jsem se v kině tak neodreagoval, možná naposled u podobně ulítlé komedie Panika v městečku, ve které mají prsty rovněž belgičané. Rovněž po dlouhé době jsem měl možnost na plátně vidět mého oblíbeného Benoît Poelvoordeho, a obzvláště v tomto filmu je zkrátka boží. Na hranici pěti hvězdiček.(8.7.2015)

Geniální nápad a několik výborných gagů pod vrstvou infantilnosti, afektovanosti, otravných postav, nevydařeného boření čtvrté stěny a troškovsky hloupého a jednoduchého humoru. Velká škoda.(25.12.2015)

Nápad není špatný a některé věci jsou neuvěřitelně absurdní a hodně vtipné. Jiné ale nějak nefungují, například gorila. A konec je z rodu násilných. Přesto jsem ateisticky spokojený, i když bych se do nahrazování Boha nijak nehrnul. Stačila by jeho deportace.(26.12.2015)

"Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to parchant. Zatímco jeho syna zná skoro každý, jeho dceru nikdo. Já jsem jeho dcera…" Život je jako kluziště. Spousta lidí někdy upadne. Lascia ch'o pianga mia crude sorte… Film, který vyhmátne prostatu vaší duše. Když se Willy dozvěděl, že mu zbývá 54 dní života, rozhodl se, že se stane holkou. Restart. Yes? GYNESIS. Protože nový rok je doslova za pár dní, bral jsem to už za hotové, že mě nic extra neoslovilo. Teď je jasné, že tohle bude můj nejoblíbenější film za letošní rok, protože plave na povrchu jako mastné oko na polévce. Amélie z Bruselu má mámu. A ta je boží.(28.12.2015)

Pro mě pocitově blízké jako Amelie z Montmartru, film který se humorně ukazuje tužby lidí a Bůh jakého jste fakt nechtěli;-)(19.2.2016)

Kdyby se Wes Anderson narodil v Evropě, točil by asi něco takového.(9.7.2015)

Jaco van Dormael je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a jeho snímky mám hrozně ráda.Bylo vidět, že Jaco točí komornější příběh oproti předchozího Mr. Nobody. Bylo to posmutnělé, hořkosladké a hravé zároveň. Nechyběli úžasné charaktery např. bůh. Jinak rozhodně bych to neoznačovala komediíí a hrozně mi to připomínalo Tota...Jinak by to mohlo mít propracovanější děj, aby se odstranilo těch pár hluchých míst.(31.12.2015)

Tak trochu to sérii Božský... může připomínat, a vlastně to může mít příznivější vliv, než zmíněná série. V podstatě jde o to, udělat svět lepší pro život, takže proč ne. A sekvence, že se nemá hazardovat se životem je dost hustá (viz záverečné titulky...). Je to trošku montypythonovské, a i proto 4*(9.1.2016)