• Necron

Satira a vetsina pokusu o vtip vyzniva do prazdna. Laciny humor, ztvarneni ani pokusy o filozoficky presah me bohuzel neoslovily. Nejlepsi a jedina povedena scena je obsazena uz v traileru, tak si muzete usetrit penize za kino. Skoda, ze Buh nemel ve filmu vice prostoru..(6.1.2016)

Naslepo do kina, čekám na Pili.(24.1.2016)

• KNTRFKT

Tady máme zářný příklad toho, jak udělat z diváka úplného kokota. Nejlepší scény se daly vidět v traileru, který působil děsně kůl a já byl natěšenej, jak malej Jarda, když mu táta slíbil, že mu konečně řekne, jak se topí děti. Začátek nasvědčoval tomu, že půjde o film s nadhledem a originalitou. Bůh je tu vyobrazený jako naprostý zmrd a třeba taková sbírka Zákonů schválnosti nemá chybu. Jenže! Holka uteče, začne hledat apoštoly a z filmu se stane jen otravná, nudná, sebešlehačská kokotina, co dokáže zapůsobit zřejmě jen na dokonale artově rozvinutého diváka. Scény s Bohem sice občas zachraňují, ale je jich tak mizerně málo, že by jeden zaplakal. Našinec pak musí čumět na sto let dlouhé seznamování se stále novými postavami, které jsou asi tak zajímavé, jako náhled do soukromí Andželíny Džolí. Vrcholem je závěr, který má tedy skvělou myšlenku, ale proveden je nadMíru přiblble. Pokud se jednalo o komedii, byla asi tak zábavná jako když musíte třikrát za noc čůrat, v baráku vypadne proud a vy si musíte svítit třicet kilo těžkým svícnem. Dědek na obláčku je tu ale zachycen opravdu svěžím pohledem, tudíž to pro mě úplně v kanalizační rouře neskončilo.(26.1.2016)

Film, který zaujme svou originalitou, ale odradí svou prázdnotou. Pod uměleckým obalem se totiž skrývá prázdný vnitřek (herci nejsou nijak zvlášť zajímaví, satira na boha šla rozvinout víc, příběhy apoštolů mi přišli zkrácené a odvyprávěné příliš rychle, než aby se divák s nimi stačil sžít). Co ale naopak musím vyzdvihnout je hudební doprovod filmu, který perfektně pasuje ke každé scéně.(8.2.2016)

• Arsenal83

Ak by sa takéto náboženské zobrazenie týkalo Mohameda, mám pocit, že tvorcovia by mali veľký problém prežiť. Preto ma neudivuje, že sa pustili do kresťanstva, ktoré je ľahkým terčom, pretože ho nikto nebráni, veď je sloboda prejavu, tak si môže každý hovoriť a myslieť, čo chce. Zastávam ale názor samotného tvorcu hlavnej myšlienky o slobode, J.J. Rousseaua, ktorý povedal: „Moja sloboda končí tam, kde sa začína sloboda druhého.“ Nerozumiem preto, na čo sa točí film, kde sa uráža náboženské cítenie niekoho iného. Ukazovať Boha ako starého ochlastu, ktorý ešte k tomu kruto týra dcéru, to má byť komédia?(28.3.2016)

• Jiu

Nie som žiaden pánBíčkar ale robiť z Boha pedofila, úchyla, zakomplexovaného násilníka a alkoholika bolo na mňa dosť silné kafe. Chápem, že v dnešnej politicky korektnej dobe, keď každý názor musí byť správny, majú všetci právo myslieť si čo chcú a dokonca vykričať to do sveta - tento krik ja ale počúvať fakt nemusím.(26.7.2016)

Totálny výsmech náboženstva po francúzsky alebo ako bol pán. Boh ten najhorší alkoholik na svete a jedna z najkomickejších postáv v dejinách ktoré vlastne sapm vytvoril znie to divne že? Asi ako komplet tento úlet podotýkam nie pre fanatických veriacich .(11.1.2018)

50th IFFKV pár fórů super, kino se bavilo, ale asi jsem nebyla naladěná...(4.7.2015)

Citace: Juuuuuuuuuu! Brno! Brno děkuje! Konečně! :D Za mě: Pěkný film na pěkné ČSFD projekci. Snad budou další.(23.12.2015)

Nejvýstižnějc bych to označil za rozverně hravý – podobně jako Amélie z Montmartru (společnej bonus). Takovej nezlomně pozitivní film, ve kterym je současně několik fakt smutnejch a nepříjemnejch scén, který ale jsou úspěšně přebitý, ubitý a zabitý tim houbičkovitym optimistickym zbytkem; a celý je to zakončený takovym zábavnym filozofickym varováním „proč by Bůh neměla být žena“... 100%(27.12.2015)

Pohodová artová komedie, která překvapivě sedne i širšímu okruhu diváků. Námět je opravdu skvělý, jen jsem čekal, že z něj vytěží ještě víc (hlavně jsem čekal více scén Boha ve světě lidí). Velký prostor však dostává 8 nových apoštolů, film vlastně kromě hlavního rámce obsahuje 8 mini příběhů - z nichž většina není příliš zajímavá nebo nějak překvapivá. A kupodivu vlastně ani tolik vtipná. Zaujala mne kamera a celkové výtvarné pojetí filmu a samozřejmě herecké výkony. Pili Groyne krásně přirozená a sympatická. Poelvoorde hraje jako Bůh. A naprosto skvělá a unikátní Yolande Moreau jako podivínská matka. Film se snaží mít i nějaký ten filozofický přesah, což se mu ve výsledku tolik nedaří, ale pobaví slušně. Což je u komedie hlavní. Více takových inteligentních komedií na úkor hollywoodskému mainstreamu bych v našich kinech uvítal častěji! 4*(13.1.2016)

Škoda, že film se tváří chytře, i když tak důmyslný není, byť je nápaditý a hravý. Film kouše prakticky do všeho, do mnoha témat a otázek, neustále se ptá, co kdyby (např. Jak by se lidé chovali, kdyby se najednou dozvěděli, kolik jim zbývá času do konce života. Žili by jinak? Byli by pak šťastnější? Byli ve stresu? Cítili by nespravedlnost?,...). ___ Nad vší tou fabulací naráží na realitu, dosti nesebevědomým způsobem. A místo toho, aby diváka uzemnil a přesvědčil, tak vyvolává pocit nekonzistence. Škoda, že film buď nešel jen alternativním směrem např. k filmu Man on Earth nebo jen cestou Amelie z Montmartru oděnou do sci-fi hávu. ___ K těm otázkám? např. vyberu si tu zprávu s daty úmrtí. Pokud si všichni uvědomí svoji smrtelnost (díky číslu, to je hodně konkrétní a pro většinu uchopitelné a pochopitelné), tak mají všichni lidé jedno společného, chtějí být šťastni, nechtějí již ztrácet čas, protože nevidí jen čas se znaménkem plus, ale vidí zakleté mínus (odpočet) a to je zásadní rozdíl. Protože v našem chápání světa je jediný záchytný bod - den narození. Kdybychom disponovali další informaci - o naši smrti, tak by se celé uvažování změnilo, nejen individualisticky, ale i celé společnosti - od doby studia, práce, placení pojištění, děti, koníčky, apod. Člověk by mnohem lépe využil svůj život, lépe by plánoval, společnost by byla efektivnější, poněvadž by lépe využívala potenciálu každého člověka z pohledu času. Dnes většina žije tak, že má neomezeně času - žije jako kdyby měla být nesmrtelná (s narůstajícími roky někdy, ale opravdu někdy přichází léčba zkušeností). Svůj čas obětuje práci a věcem, které se od něj očekávají a nežije tak jak by chtěl žít on sám, přijal identitu, kterou mu nalepilo okolí, místo toho, aby si prosadil svou vlastní. Není šťastný, je utrápený a nemá odvahu se změnit a vyjet ze zajetých kolejí. Výjimky jsou a jsou inspirací pro mnohé ve svém okolí. ___ Abych se vrátil kruhem zpět, tak lidé, pokud by se dozvěděli, kdy umřou (i když to nemusí být dny, měsíce, ale i jednotky roků), tak jsem přesvědčen, že jejich uvažování povede k hlubokému zamyšlení a budou si splnit své sny a díky nim být šťastní. Aby toho dosáhli, tak (ačkoliv je to floskule) se musejí mít sami rádi (přijmout svoji identitu a jít s ní ven, do svého okolí a až ji okolí přijme, tak tato zpětná vazba vytvoří klid, který je vnímán i jako pocit domova, pocit někam patřit. Někdo má problém s názory, jiný s oblékáním, další se spiritualitou, s promiskuitou, sexuální orientací, včetně orientace na zvířata, s rasismem, s násilím, apod.) Pokud to společnost nepřijme, nebo přijmout nechce, ať už na základě netolerantnosti, předsudků nebo ústavy, tak daný člověk nemůže být v dané společnosti šťastný a hledá okruh lidí, kteří mu rozumí, často na okraji společnosti, nebo se uzavírá do sebe. ___ Další otázkou, kterou film řeší je predestinace, pozice Boha v naší době, kultuře. Film komicky předkládá alternativní pohled na křesťanství a mnoho dalších. O všem by se dalo napsat mnoho řádků. ___ Nejvíc mě rozčílil ten nesmysl s gravitací, když si na compu hrála bohyně. Pokud by gravitace nepůsobila do středu země (lidé chodili po stěnách budovy), tak by jednak budovy stát nemohly a jednak by lidé ulítli bůhvíkam, nehledě na co by stalo s vlastní zemí, ale i s celým vesmírem, kdyby se hmota začala chovat jinak. Zkrátka scénáristé opravdu i v takových filmech jako Interstellar nebo Marťan se dopouštějí zásadních prohřešků, které plyne z jejich neznalosti základů fyziky, a proto je možná tak Bůh zlý, protože lidé mu nerozumí (přírodní zákony nepodléhají lidské vůli a známí kmotrové a jiní lidé s mocí tyto zákony těžko dokáží podplatit na ty budou krátcí, i kdyby řídili celou zeměkouli) a chleba vždy dopadne namazanou stranou dolů, apod. ____ Btw. zajímalo by mě po kom zdědil tyto vlastnosti, ale i podobu, jazykový slovník, ale i příbytek, využívanou, technologii (počítač, vysavač, elektrickou síť,...),... sám Bůh. ___ Bůh žil v Bruselu...proč tedy ta roura z pračky, co vypadalo jako červí díra? Je sice pěkně, že Bůh žije na zemi, blízko nás a přeci tak daleko, spojen jednosměrnou cestou z pračky a zemi vytvářel pokusem a omylem, ale toto uvažování je tak nedomyšlené a hraničí s populismem politiků, poněvadž se vše na první pohled zdá tak líbivé, ale prostě to při bližším zkoumání nefunguje. Nyní žije v Uzbekistánu, coby baště muslimů s minimálním počtem demokratických prvků (prakticky diktatura), že by černý humor, vrána k vráně sedá? ___ Pokud si spojím některé z myšlenek, nad kterými se film pozastavuje, tak to jako celek moc smyslu nedává a jak jsem již řekl, je to nekonzistence, která lepí tento film.(16.1.2016)

Absurdná divadelná hra, ktorá ako celok funguje bláznivo, no každý si môže niečo iné zobrať z tohto filmu Sympaticky podané, no ťažko sa mi hodnotí taký tip filmu.(25.2.2016)

Originální a plné dobrých myšlenek..Nejdřív jsem pomyslel "trapné a ujeté" jenže ono je to nabité flozofií o našem pohledu na bytí a žití, navíc tu forma zvítězila nad dogmaty...(20.6.2016)

• RedDuck

Skvělý je ústřední nápad a postava Boha, takhle jsem si ho vždycky představoval. Scény s ním jsou vtipné, bohužel trailer ukazuje tak polovinu vtipných scén. Zbytek je nesourodý nudný balast, kdy jsem si říkal, že to je pořád horší a horší. Nedokážu pochopit jak někdo dokázal slibný námět takhle zkonit.(4.3.2017)

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Možná díky přehnaným očekáváním je to nakonec lehké rozčarování. Proč? Protože to nejlepší z filmu jsem už viděla v traileru.... jasně, že je to tak vždycky, ale tady nějak víc. Myšlenka a námět jsou skvělý, postavy fantastický, ale vázlo mi to v dialozích a pro mě zbytečně roztahaném představování jednotlivých nových apoštolů. Ale zas je fakt, že jednotlivý momenty byly super, třeba ta záležitost s opicí, nebo postava bezdomovce, boží krutost a zlomyslnost v lidské podobě....Nooo, možná, kdyby se střihlo dvacet minut, hodnotila bych výš. Takhle je to za 3 a půl hvězdy. edit - po druhé projekci hodnotím na 4 hvězdy... zdá se, že je to film na vícero kouknutí. Pro mě typově podobné Amélii z Montmartru, napodruhé jsem tam našla víc krásných momentů a ta hudba! No za čtyři :-)(24.3.2017)

Bože, to je film! Užite si svoj život tak ako ja, nemárnite ho ako ja predtým...(23.9.2015)

Bůh je zmrd a J. van Dormael za to skončí v pekle.(20.1.2016)

• Hapretor

Hodně nudný snímek. A ze vší té absurdity bylo jen několik povedených vtipů, dle mého gusta. Pro mě to byla ztráta času. Přehmat.(21.1.2016)

Již dlouho jsem nekomentoval a to zejména proto, že jsem již dlouho neviděl něco, co by stálo za pozitivně laděný koment. Nicméně toto byla radost. Lehká, nadýchaná, úsměvná odbočka ze stereotypu bijáků chrlených americkým porno-komerz průmyslem, kde si všichni leští ebonitové tyče liščím ohonem, aby si mohli střihnout parádní proslov u přebírání zlaté sošky... Více takových alternativních snímků :)(3.3.2016)

Originálny, uletený film, ktorý si rozhodne zaslúži uznanie.. :)(16.7.2016)