The Walking Deceased

USA, 2015, 88 min

Scott Dow

Tim Ogletree

Shaun Hart

V hororovej paródii The Walking Deceased sa stretáme so skupinou žijúcich ludí, ktorá sa snaží prežiť vo svete poznačenom zombie apokalypsou. - Ozajstný fanúšik moderného hororu by mal túto komédiu vidieť, pretože v nej spozná to, aké su jeho znalosti v oblasti moderného Zombie subžánru. Z toho, čo som spoznal, tento horor paroduje The Walking Dead, The Crazies, Diary of the Dead, 28 Days Later, Warm Bodies, Zombieland, Dawn of the Dead a Shaun of the Dead, takže si myslím, že mám v modernom Zombie subžánri celkom dobrý prehlad. Aj keď sa snaha nedá poprieť, v tomto horore funguje velmi málo vecí. Technická stránka je katastrofálna a vyniká hlavne podradná kamera. Herecké výkony sú na bode mrazu a gore je prispôsobené len digitálne. Masky Zombie tiež nepôsobia vôbec slušne a celé je to také strašne laxné. Napriek tomu však hodnotím celkom vysoko, pretože som sa bavil, aj keď humor a vtipy nie sú takmer vôbec vtipné. Vtipný mi prišiel hlavne kontext. Tento žáner však milujem a taktiež mám rád, keď si z neho niekto dokáže urobiť srandu bez toho, aby ho znesvätil. + herec z Scary Movie, The Devil's Rejects, A Haunted House a A Haunted House 2 + herec z Kill or Be Killed(21.6.2016)

• George Stobbart

Hlúpa paródia na úspešný seriál "The Walking Dead", navyše seknutá motívom z "Warm Bodies". Celkovo je to však (ne)kvalitatívne iba na úrovni bežných zombie hororových komédií, ktorých je už dávno viac než by bolo zdravé. Takže sa zase raz len recykluje 100 krát videné. A navyše mi to pripadalo skôr trápne než zábavné. Slabá 2ka.(28.3.2015)

• dragon94

Tak mám zhlédnuto. Pár vtipů se povedlo, ale celkově je to takovej průměr. Spousta věcí tu vyzní vtipně jen, když se o to vy sami snažíte. A ten příběh taky není žádná sláva. V podstatě první půl hodina slibovala hodně, ale pak se zasekli na farmě a už z ní nevylezli. Což možná byl i záměr vzhledem k tomu jak probíhala druhá série a jak všichni nadávají na farmu. Na druhou stranu si film neodpustil pár opravdu velmi trefných komentářů, které každého fanouška the walking dead nebo warm bodies potěší. Obzvláště to s těma polštářema bylo sakra trefný. Celkově hodnotím 2*. 45%(28.9.2015)

• Sabrewulf

Jsou tři kategorie nevtipných vtipů. První je taková, že se sice danému vtipu nezasmějete, nicméně si jste vědomi, že prostě jen není váším šálkem kávy a ostatní diváci se u něj budou i za břicho popadat. Druhá je ta, když si (krom toho, že se nezasmějete) říkáte: "To si fakt ten tvůrce myslí, že se téhle ubohosti bude někdo smát?". No a pak je ta úplně nejhorší kategorie: Koukáte na nějakou scénu a máte obrovské problémy poznat, jestli už nějaký vtip proběhl. Po scéně s holou prdelí i s koulema jsem začal proklikávat vpřed (což bylo už v prvních deseti minutách). Čím víc jsem se u těch nevtipů cítil trapněji, tím víc se zkracovaly prodlevy mezi rychloposuvy. Ubožárna, trapnost a zoufalost. Ti blbouni by si měli nastudovat perly žánru, aby pochopili, jak se dělá vtip.(20.3.2016)

• MartinTerran

Nečekal jsem od této parodie moc, ale že to bude až tak slabé to jsem opravdu nečekal. Je zde smíchány postavy z walking dead a zombieland a také odkazy na ostatní zombie snímky. Vtipné hlášky mi ve většině případu vtipné nepřišli, herecké výkony byly také slabé, jen Carl byl fajný. Příběhově snímek také nemá co extra nabídnout, takže za mě jasné zklamání a film nemohu doporučit. Velká škoda. Hodnocení: 22/100.(12.8.2020)