Victoria (Laia Costa) je mladá číšnice z Madridu, která do Berlína přijíždí pracovat a užívat si noční život. Na konci jedné party potká mile vypadajícího Sonneho (Frederick Lau) a jeho trojlístek kamarádů z mokré čtvrti. Namísto mátožného opileckého rána ale mladou Španělku čeká adrenalinová jízda metropolí, namísto kocoviny boj o holý život. Sonne a jeho parta jsou totiž okolnostmi donuceni provést narychlo bankovní loupež. A Victoria se ocitne za volantem auta, kterým prchají. (Film Europe)

Ygnor

Už dlouho jsem nedal za pět. Řemeslně zcela fascinující, dech beroucí. Nemám slov. Námět, byť nebyl originální, ba již mnoho krát viděný v různých verzích, ale to provedení je jak z říše sci-fi. Nedokáži si představit nejen práci kamery, ale celého štábu, až po přípravu scén, techniky a maskéry... Za plného provozu v obrovském městě, v různých lokacích a v této stopáži. Měnit barvy a vyznění filmu a udržet bez chyb stupňující se napětí s tragickým a nevyhnutelným vyústěním. Gratuluji a děkuji za vrcholný zážitek. ()

DAPDO

V prvních cca 40 minutách je hodně vidět, že většina dialogů mezi postavami je improvizovaná, protože občas nepobíráte, proč se baví zrovna o tomhle. Nebýt toho, asi bych hodnotil líp, protože mě to i dost bavilo - 65%. ()

bakeero

Pryč! Utíkejte pryč, lidi! Jako experiment OK, ale koukat se na to nedá. Děj by se dal bez problémů vměstnat do 30 minut, takže pokud chcete ušetřit přes 2 hodiny vašeho života, dejte na mojí radu a PRYČ! ()

neo93

Úchvatně silné německé drama, jaké jsem už dlouho neviděl. Takové, které ve mně zanechalo ještě mnoho emocí po závěrečných titulcích. Již od začátku jsem si myslel, že právě tento snímek, bude něčím výjimečným, postupem času se to jen potvrdilo. Se zatajeným dechem jsem sledoval příběh Viktorie, ženy, která se shodou náhod zapletla k něčemu, co by ji ani ve snu nenapadlo. Pomalým a poklidným tempem vyprávění se postupně dostáváme do jádra celé dějové linky ve které budované napětí s každou přibývající minutou roste do závratných výšin. K této atmosféře filmu neskutečně přispívá dokonalá kamera, tak i hudba či skvělé herecké výkony všech hlavních protagonistů. Realisticky podaný film, který svou skutečností bere dech. ()

PavelU

Docela netradiční snímek, který začne zcela nevině, aby ve výsledku zanechal v divákovi velmi silný pocit prázdnoty. Dá se rozdělit do tří fází, diskotéka-kavárna, banka-diskotéka a útěk-útočiště. Je nasnadě, že neznat jakýkoli vývoj děje by jen prospělo napjaté atmosféře, ale já se prozrazení stejně nevyhnul. U neznámých filmů, kde zaujme hlavně ústřední postava na obrázku, zásadní problém. Podstata vyprávění si totiž nijak nebere servítky, servíruje nám nenucenou, spontánní a zajímavou výplň volného času krásné Victorie, co se chtěla původně jen pobavit. Nic ale není takové, jak to zprvu vypadá. Kamera roztřesená, záběry povětšinou z noci a šera velkoměsta, do toho slušná stopáž a postupná gradace. Byť tak vlastně jde o směs několika žánrů v jednom. Výhodou je též syrovost a autenticita jednání zúčastněných aktérů. Ona délka snímku možná inklinuje k občasné nudě a roztahanosti, nicméně v konečném důsledku jen umocňuje celkový dojem. ()

Maximilianus

Niekedy na dobrý film nie je treba veľký rozpočet a premrštené efekty, ale stačí kamera a dobre spracovaný námet. Film si pomaly buduje napätie a atmosféru, od neviazanej zábavy v nočnom klube až na pokraj zúfalstva v hoteli. Vo filme veľmi dobre funguje aj reálne vykreslenie postáv, ich motivácií a chémia medzi jednotlivými účastníkmi nočného hektického dobrodružstva. Za menšie mínus považujem zbytočne dlhú stopaž, ktorá síce pomáha k rozvoju vzťahov medzi postavami a ich priblíženiu divákovi, ale rovnako je dôvodom pár hluchých miest a dlhého čakania na skutočnú akciu. V podstate polovicu filmu tvorí iba prechádzka po meste, ktorá nám ale pomáha vžiť sa s postavami, ako som už uviedol vyššie. 8/10 ()

ttchor

Vďaka vizuálnej forme sa stáva divák súčasťou tohto príbehu, kde sleduje v priebehu niekoľkých minút dianie štvorice mladých stroskotancov a naivnej španielky, ktorých osudy sa jednej berlínskej noci náhodne pretnú. Už od úvodných minút sa podarilo navodiť stiesňujúcu, znepokojujúcu a v priebehu plynúceho príbehu až infarktovú atmosféru, ktorá nechá diváka oddýchnuť až posledným záberom. Za zmienku isto stojí aj obsadenie a s tým spojené výborné herecké výkony, kde divák, ktorí si o filme nič nezistil, môže očakávať v úvode trochu iné vyústenie, akým sa príbeh postupne rozvinie. ()

mira.l odpad!

Tak tohle byla naprosto nekoukatelná píčovina. A to, že to je natočeno na jeden plynulý nepřetržitý záběr, není úplně ten jeden hlavní a jediný důvod, proč tomu dávám jeden z nejčistokrevnějších odpadů za hodně dlouhou dobu, i když na nervy mi ta absence střihu lezla taky. Ale tohle bylo neuvěřitelně blbý i scénáristicky, postavy s Victorií v čele se od samého začátku chovají jako totální hovada, navíc první hodinu se neděje lautr ale vůbec nic, takže veškerá hovadovitost se soustřeďuje do hodiny druhé, kdy už to navíc začíná být skoro až směšný, tím víc, čím víc se to blíží ke konci. Kdyby to bylo o půl až tři čtvrtě hodiny kratší, tak by se to dalo i přetrpět a nějakou tu jednu, možná i dvě hvězdičky by to ode mě utrpělo, ale tohle fakt nešlo. A na konci Victoria .... prostě odešla, ty woe, copak jsou berlínští policajti fakt takový matláci... :))?? ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: První polovina prázdné tlacháni, zbytek "real time" adrenalinová jízda. "Hluhých" míst bylo dost a hodnotil bych míň, nebýt přehrávání dvojnásobnou rychlostí. ()

wege

Nejlepší je na tom ta kamera a atmosféra trochu jiného Berlína, než který zažije normální návštěvník. Zároveň je to dějově naprosto o hovně a ani ta kamera to zachránit nedokáže. Navíc vám začne po nějaké době hodně vadit, protože je taková urputná až fyzicky nepříjemná. ()

Pharlap

Základní idea, na které byl celý film postaven a neskutečně mne již od samého počátku neskutečně vytáčí, je lidská blbost, naivita, a promiňte mi ta hrubá slova, "debilita". Mladá cizinka se jen tak pustí do řeči ve 04.00 ráno s bandou evidentně sjetých či opilých individuí. V průběhu první třetiny se následně ukáže v mnoha a mnoha věcech, že o tyto hochy, by si ani kolo neopřela, nehledě na to, že konají nezákonné věci, či tzv."přes čáru". Pozn.: Navíc, to jí snad není známa bezpečnostní situace v nynější střední Evropě? Čtyři urostlí týpci vs. jedna podměrečná hubená dívka?? Za normálních okolností, by už ležela někde nadrogovaná v bordelu ve východním Berlíně na podlaze sklepení.. A ne že ne!! I přesto je nám dále servírováno, jak je "žere", a jak jí to přijde strašně zábavné a free. Dokonce ve chvíli, kdy zjistí naše hrdinka s IQ 83 (více určitě ne!!!), že se účastní ozbrojené loupěže, se v ní NIC nepohne, a pokračuje se v celé šarádě dál. Zbytek filmu (cesta k loupeži atd.), plánuji zkouknout v druhé době, neb´ jsem neměl absolutně žádný morál k tomu, jak se vymanit z prvotního šoku, do jaké situace nás autor a režisér navezli, a zda si z nás opravdu nedělají legraci. A všem podobným hloupým individuím jako je Victoria přeji mnoho veselých zážitků s lůzou, která jim přijde "fajn" a suprová! :-( ()

XXXXXXXX

Levá ruka, pravá ruka, pohledem zkontrolovat obě ňadra, jsou tam, jsou, tak můžeme pokračovat, levá ruka, pravá ruka. No tak to by už snad z dnešní taneční kreace stačilo, teď je na čase pokusit se sbalit barmana. "Čus, jednu vodečku ale velkou, a dej si taky, vždyť to platím. Že nedáš? Nevadí.,, No nic měla jsem sice prcka tvrdého alkoholu, ale je pomalu čas, odemknou kolo, a vydat se na něm zpátky domů, na žabičky nas... " Hele tamhle ti kmáni se na mně nějak divně koukaj, dám se s nima do řeči, co se mi může stát? Čusík hošci, ne nechci se projet v tom vašem fáru, vždyť ani nemáte klíčky. nevím no, když má film 150! minut, nemusela by první hodina být až taková nuda. To má potom nejeden divák chuť využít ztracený čas jinak, třeba se pokusit vydloubnout si oční bulvy nebo tak něco. No ale naše Viktorka ví, že s tím přejetým xichtem, zrovna moc kunšoftů neuloví a tak se jde raději potulovat se skupinkou pouličních bulharů a vůbec jí nepřijde na mysl, že ona je sama samotinká , kdežto bulhaři jsou čtyři... Nepřípomíná vám to trošku něco? Mě teda jako jo, ale to už je zas jinej film... Ehm, a tam teda šeredka Viktorka nedbaje, že za pár hodin musí otvírat kavárnu, vymění raději spánkovou apnoe za večer ve společnosti 4 výše představených poddruhů homo vágus a asi marně doufá, že se na ni třeba usměje štěstí. Teda ono na štěstí vlastně nakonec dojde, jen tomu předchází ještě krapánek toho vzrůša v rámci malilinkatého kšeftíčku pro místního hlavouna, tentokrát dozajista Rumuna. Hele pohoda, jenom zajedete tam a tam, slušně je požádáte a doonesete mi zpátky to co vám dají. Ne? No, tak v tom případě si tu nechám tu vaší šeredku, hodím ji pytel na hlavu a víte jak to bylo ve scary movie 2 ne? Já být těma 4 pouličníma bulharama, tak to beru všema deseti a zdrhám pryč než si to albánec rozmyslí, ale né, oni přece musí tu škaredou ženštinu zachranovat ne. A tak se jde na věc, jenom teda bulharům krapet nedošlo, že když uděláte banku, neměli byste v kradeném autě nechávat kolegu a rozhodně se hned po akcičce, nechoďtě střískat jak hovado, šedé mozkové buňky trpí a vy potom, než byste se ve sprše sehnuli pro mýdlo, raději uděláte nějakou kravinu, jako naši bulhaři. A znáte to, když se sere, tak se sere. Ovšem abych jen pořád nemaloval Viktórii na zeď, taky je tu to druhé pořekadlo že když se chce, tak to jde. No ale uzavřel bych to asi takovým malým oslím můstkem, že kdo chce kam... I když to, co chtěla Viktorka by mi vlastně stačilo taky. ()

AlexUnited

Spočiatku to vyzerá takmer na odpad, potom si vravím že by to kľudne mohlo byť aj za 5*, následne zas opäť dej skĺzne do akéhosi divného a nelogického vývoja aby potom opäť skvele vygradoval. Tak najskôr mínusy: Správanie postáv je v niektorých momentoch úplne nelogické a neadekvátne k danej situácii, ale povedzme že je to kvôli tomu že sú tam všetci napití a zdrogovaní, takže odpúšťa sa. Niekoľko scén je nudných a zbytočne zdĺhavých (hlavne teda začiatok). Potenciál príbehu mohol byť využitý ešte lepšie (hlavne naháňačka, prestrelka, útek pred políciou a skrývanie). Záver nemusel byť v tomto prípade otvorený ale mohol byť dotiahnutý do konca (fakt by ma zaujímalo aký by bol ďalší priebeh). Plusy : Napätie hlavne v druhej polovici na vysokej úrovni. Zaujímavá a rozporuplná hlavná hrdinka - vôbec som nevedel či jej mám fandiť, či mi je sympatická alebo nie. Najskôr som myslel že je riadne blbá a slabomyseľná, nakoniec sa to vykrištalizovalo tak, že asi aj trochu rátala s tým do čoho pôjde a buď jej to bolo jedno alebo proste chcela vzrúšo. Ďalšie pozitívum suvisí s tým že jednotlivé postavy dopadli asi tak, ako som chcel aby dopadli. Nuž a ak to tvorcovia naozaj nakrútili na jeden záber, tak klobúk dole. ()

Seal269

Takhle naivní holka se jen tak nevidí. Dvě hvězdy za způsob natočení a námět, který byl bohužel promarněn naprosto nerealistickou dějovou linkou. Škoda. ()

Pete

"Hele kámo, tak sjedem ten film na jeden záběr, ne?" - "Jasný bráško, a dáme rekord, zkusíme ho udělat co nejdelší." - "Ale vydrží to i diváci? Přes dvě hodiny s jednou kamerou je fakt moc - pak se nevyhneš pasážím, kde se nic neděje." - "Žádnej strach, bude to vo takový mladý partičce v Berlíně na flámu, všechno v reálným čase, cool." - "No heleďse, tyhle noční tahy městem si zažil každej za mlada, budem muset k tomu něco přihodit, aby to nebyla taková nuda." - "Ty vole, tak vykradou třeba banku, zapletou se s gangsterama, dáme tam přestřelku, honičky, nebo tak něco." - "To snad ne, ty jo, dyť to bude hrozný klišé." - "To je jedno tvl, ty emoce tam prostě musíme nějak nacpat, a na ději nezáleží, dyť se můžou klidně bavit třeba vo ho*ně, a jen tak se poflakovat městem, aspoň to bude levnější a víc jako že real." - "No nevim, podle toho námětu, co máme, mi to reálný moc nepřijde. Znají se jen asi hodinu, a už jsou kámoši na život a na smrt. Ta holka teda musi bejt hodně zoufalá, nebo jeblá. Nejspíš obojí. Vůbec vo těch postavách se kromě základní charakteristiky, a že se chovaj jak dementi, toho moc nedozvíme, bohužel ani o té titulní. Tohle bychom měli ještě víc promyslet." - "Ale houby, kašli na to, tak to nějak zkombinujem, hlavně že to bude jeden záběr, chápeš jeden a vymazlenej! Máme skvělýho kameramana. Něco takovýho ještě nikdo do kin nevypustil, řikám ti zaručená pecka." ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

To nejlepší z festivalů v kinech

To nejlepší z festivalů v kinech