The Royals (TV seriál)

USA, 2015 - 2018, 29 h 12 min (Minutáž: 41–56 min)

Tvůrci:

Mark Schwahn

Nick Dance

William Moseley, Alexandra Park, Tom Austen, Oliver Milburn, Elizabeth Hurley, Andrew Bicknell, Vincent Regan, Merritt Patterson, Lydia Rose Bewley, Ukweli Roach, Joan Collins, Sophie Colquhoun, Lee Nicholas Harris, Poppy Delevingne, Noah Huntley, Hatty Preston, Michael Vardian, Poppy Corby-Tuech, Spencer Wilding, Emilio Doorgasingh, Dean Weir, Barrie Martin, Gemita Samarra, Rebecca Van Cleave, Craig Whittaker, Georgina Beedle, Gabriella Ostier, Jim Piddock, Marilyn May James, Manpreet Bachu, Martyn Mayger, Shaun Newnham, Attila G. Kerekes, Kornelia Horvath, Stephanie Vogt, Laila Rouass, Irene Sutcliffe, Mario Babic, Daniel Eghan, Heather Wright, Chris Cowlin, Geoffrey McGivern, Richard Banks, Phelim Kelly, Atul Sharma, Mick Slaney, Lily Travers, Ian Drysdale, Delroy Brown, Alex Felton, Jim Maidment, Juan Pablo Yepez, Wallis Day, Erin Austen, Genevieve Gaunt, Max Brown, Lily Loveless, Georgina Bevan, Scott Maslen, Abhin Galeya, Ben Cura, Sarah Dumont, Keeley Hazell, Tom Ainsley, Emma Louise Saunders, Joshua Shea, Miley Locke

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Ann Maskrey

Po prvním díle: slibná dramedy s perfektním písničkovým soundtrackem. Postavy zajímavé a vzhledem k tomu, že jsem dost britofil, budu určitě koukat dál. Edit: druhá série rezignovala na vtip a zamotává se do vážných "dramat", aniž by ale jednotlivé díly měly jakoukoli solidní výplň. Herci pořád super, písničkový soundtrack mi dál obohacuje playlist o netušené klenoty, ale kvalita šla hodně dolů, škoda.(16.3.2015)

K tomuhle seriálu jsem se dostala náhodou a líbí se mi. Hodně se mi líbí. Mám ráda tenhle typ seriálů aka Gossip Girl. Drahé oblečení, luxusní značky a intriky. Spousta intrik. Celý tenhle seriál je myšlený jako parodie. Ale podařená parodie. To by si měli lidi uvědomit než si to pustí. S opravdovou královskou rodinou to má společné snad je zákony a monarchii. Opravdu jsem si zamilovala Eleanor a její vtípky, narážky, milostné úlety...Naopak nejméně mám ráda Ophelii, která tam je jen proto aby na pár dílů přišla, rozeštvala rodinu a zase odešla. Záporáka Cyruse nesnáším, ale není to snad znamení dobře sehrané role? Za mě 4 *(27.12.2015)

• hellstruck

Zatím musím konstatovat, že je to naprostá píčovina, která na mě chvílemi působí jako nevydařená parodie na královskou rodinu. S realitou nemá absolutně nic společného, což je jasné od chvíle, kdy "královské" rodině zemře prvorozený syn a první věc, co na to řekne jeho sestra je "It sucks, huh?". Nemluvě o scénáři a postavách, který šustí papírem (takhle vážně nikdo nemluví, proboha!) a královně, jejíž jediný argument je "Já jsem královna Anglie!" Je to škoda, protože samotní Britové by se s tak zajímavým námětem určitě popasovali lépe. Jen se modlím, aby se na to nepodíval někdo ze skutečné královské rodiny, protože by pak zřejmě vyhlásili USA válku :). (Mimochodem, opravdu nejsem tak pošetilá, abych při pohledu na zdejší plakát čekala autentické ztvárnění královské rodiny, ale tohle se prostě nepovedlo a nefunguje to ani v případě, že to sledujete jako fantasy oddechovku.)(20.5.2015)

• geklon

Nějak jsem si během pilotu nemohl odpustit ten, barvitý sen, ve kterém se mi zjevovala ta pizda z Gossip. Ať to chce nebo ne, je v tom víc už zmíněné holosračky, než jsem schopný vstřebat. I když námět i scénář je britsky nekorektní, tak jak to máme rádi, ale na druhou stranu, tak pošetilou zábavu si prostě nemůžu dovolit. Víc Gossip, než Callifonications.(26.3.2015)

Ano, není to dílo samotné Británie. Ovšem mně jako divákovi to rozhodně nevadí. Příkladná ukázka toho, že i když nosíte na hlavě korunu, nemusíte být dokonalý tvor na planetě Zemi či mít perfektní rodinu. Po několika dílech je znát, že si seriál na nic víc nehraje a nenapodobuje královskou rodinu z Británie, nesuďte po prvním díle ;-) Toto není dokumentární seriál o královské rodině, takže pokud jej čekáte, ani si první díl nepouštějte.(7.6.2015)