poster

Žena bližního tvého

 • anglický

  Thy Neighbor's Wife

Drama / Krimi

USA, 1953, 77 min

Režie:

Hugo Haas

Scénář:

Hugo Haas

Kamera:

Paul Ivano

Producenti:

Hugo Haas
(další profese)
 • Marthos
  **

  Skalní Hradec L. P. 1841 má sice v americkém prostředí svůj nechtěný půvab, ale jinak? Haas působí unaveně, hlavní představitelka otřesná a ta jména? Rafael, Quirin a Rita? Typická moravská jména, že. Až příliš okatá snaha navázat na předválečné české filmy typu Kříže u potoka, Božích mlýnů a Vojnarky. A to skutečně nelze.(10.3.2011)

 • Skip
  ***

  Hugo Haas byl velmi dobrý. Ostatně, kdy nebyl, že? Ale ten příběh byl takový celý lehce předvídatelný, takže to bylo spíš průměrné drama.(27.1.2008)

 • Flego
  ***

  Vidieť moravskú dedinku v hollywoodských atelieroch sa nevidí každý deň. Samozrejme, bez Huga Haasa by to ani nešlo. Jeho scenár, produkcia i réžia hovoria za všetko. Hoci sa jedná o autorský film, Haas samoľúbo nestrháva záujem len na svoju diabolsky zahranú postavu sudcu, ale dáva priestor aj iným postavám.(18.12.2007)

 • Přemek
  ***

  Tomáš Töpfer je dobrý dabér Huga Haase, ale mnohem raději bych uvítal originál s titulky. - Film slušný, česká vesnice k smíchu, ale Haasův herecký výkon i závěrečná vražda místního blázna i hlavní hrdinky - to bylo skutečně natočeno s dobrou atmosférou...(17.12.2007)

 • Slarque
  **

  Moravská vesnice inscenovaná v amerických ateliérech? Proč ne (pokud odhlédnu od zbytečných nesmyslů jako je křestní jméno Quirin)? Škoda, že to nebylo za účelem nějakého lepšího příběhu. Tohle drama s detektivní zápletkou je tím méně zajímavé, čím více Haasových filmů jste viděli.(19.1.2008)

 • Cleo Moore

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace