poster

Tři přadleny (TV film)

Pohádka

Československo, 1967, 28 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

Karel Jaromír Erben (kniha)

Scénář:

Helena Sýkorová
 • Tommassi3
  **

  "Že tě husa nekopne, Marjáno !!" ;) Za Tři přadleny měl hned zkraje dostat nakopáno už Erben, nicméně co do adaptace tu není moc co vytýkat.. Tradiční černobílý pohádkový bizár, s výtečným obsazením šlo naložit určitě i lépe a bez přehrávek.. Vtipný tvůrčí tah většinou střídá jiný dosti nablblý, jak již u Libušky Koutné bývá zvykem.. Zvlášť ten finální twist se jmény platí za vyloženou zhovadilost..(13.10.2018)

 • duddek
  **

  *spoiler* Marjánce se do ničeho nechce, pokazí, co může, a stejně se dočká doživotního štěstí...(10.2.2019)

 • lubospoti
  ***

  Průměrná pohádka, která ovšem vyniká hvězdným obsazením titulních rolí.(20.12.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Starší verze pohádky o třech přadlenách, jejíž mladší sestřička se jmenuje O líné Nitce a prstýnku s rubínem. Tři přadleny tady mají také poměrně pekelná jména, ale Kryšpína, Serafína a Rozmarýna, mají do zběsilosti Šlapalíny, Mžouralíny a Žvandolíny hodně daleko, ale je fakt, že skupinka třípřadlácká Š+M+Ž vede s těmi jmény v závodu absurdity o několik koňských délek i před Rumplcimprcamprem, který s nimi zřejmě má dvojdomek. Hlavní kouzlo této verze není ani tak v dovednostech tří (to je jak u mušketýrů, tím, že naučily příst Marjánku, jsou de facto čtyři) přadlen, jako v netypických rolích Falešné kočičky Ferbasové a Sirael Gollové.(6.1.2017)

 • NinadeL
  *

  Naprosto šílená televizní pohádka z pokladnice Erbena. Pro Věru Ferbasovou a Natašu Gollovou vysloveně zářez za trest.(26.7.2017)