poster

Americké dějiny (festivalový název)

 • Francie

  Une histoire américaine

 • Velká Británie

  Stubborn

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 2015, 85 min

Režie:

Armel Hostiou

Scénář:

Armel Hostiou

Kamera:

Mauro Herce
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sebii53
  **

  Už dlouho jsem neměl takovou chuť někoho praštit.(27.3.2016)

 • JimmyII
  ****

  Americké dějiny jsou nezávislý francouzský film, který v New Yorku natočil štáb pěti (!) lidí podle scénáře režiséra Armela Hostiou a herce Vincenta Macaigne, jenž také ztvárnil hlavní postavu jménem... Vincent. Jde o subtilní příběh Francouze ztraceného v sobě, své lásce a New Yorku, který tvoří také jednu z hlavních postav filmu. Film vyniká právě skvělým portrétem nejúžasnějšího města na světě, které je zde otevřené a vítající, ale zároveň chladné a anonymní jako jakýsi labyrint. Vincent jím pak bloudí ve snaze získat zpět svou bývalou lásku, která už však o něj nestojí, což si tento trochu potrhlý, naivní a zničený Francouz (který neumí moc anglicky) nedokáže připustit. Postupně jej sledujeme přesouvat se od nadšení a naděje k apatii a odevzdání, po celou dobu je konfrontován s osudy jiných lidí, jež potkává v tomto fascinujícím městě. Film měl zhruba po dvou třetinách více než roční přestávku, což je v ději znát i silnou změnou atmosféry a nálady, která Americkým dějinám dodává na uvěřitelnosti a posouvá je ke skvělému závěru. Celkově jde o zajímavý film, který vyniká právě specifickou náladou, kterou umí vykouzlit jen New York.(21.3.2016)

 • - Závěrečné titulky celé přečte voiceover hlavní postavy (Vincent Macaigne). Toto má dva důvody, za prvé jde o poctu nové vlně a filmům Jean-Luc Godarda, a za druhé šlo o to, získat státní granty. Ve Francii je podmínkou jejich získání to, aby byl film z větší části ve francouzštině. Ve filmu se však hodně mluví anglicky a po sestříhání tvůrcům došlo, že jim chybí pět minut francouzsky. Nechali proto titulky celé namluvit. (Zdroj: Diskuze s režisérem Armelem Hostiou a producentkou Jasminou Sijercic na Febiofestu 2016). (JimmyII)

 • - Během natáčení filmu došlo zhruba k rok a půl dlouhé pauze. Když se filmaři do New Yorku vrátili, představitel hlavní role a scenárista Vincent Macaigne výrazně zhubnul, což však do děje (který se posunul kupředu o stejnou dobu) skvěle zapadlo. (Zdroj: Diskuze s režisérem Armelem Hostiou a producentkou Jasminou Sijercic na Febiofestu 2016). (JimmyII)

 • - Film v New Yorku natáčel štáb pouhých pěti lidí, a to bez jakýchkoliv příprav na místě, povolení apod. (Zdroj: Diskuze s režisérem Armelem Hostiou a producentkou Jasminou Sijercic na Febiofestu 2016). (JimmyII)