Všemu navzdory

Against All Odds

Dobrodružný / Romantický / Drama / Thriller

USA, 1984, 128 min

• lennyd

Terry Brogan (Jeff Bridges) dostane padáka ze svého týmu amerického fotbalu. Zkouší přijít na to, co majitelku klubu k tomu vedlo - ale ta s ním odmítá mluvit. Aby se uživil (a nemusel slevit, ze svého vysokého životního standardu, přijímá nabídku svého kamaráda Jacka (James Woods), aby mu našel uprchlou milenku (shodou okolnosti dceru majitelky klubu). Ta s ním potom uzavře podobnou smlouvu, aby Jessicu (Rachel Ward) našel, ale pak ji naopak držel daleko od Jacka. Terry se vydává do Mexika, kde se má Jessica skrývat. Jakmile ji najde - (světe div se) - zamilují se do sebe a spolu se snaží zmizet z očí ... Slibná zápletka se opravdu zaplete, že časem nevíte kdo s kým, proti komu a za kolik. Herci jsou vybráni velmi vhodně (slizák Jack Jamese Woodse ovšem vede). Ale nejlepší na všem je plážový domek Jessiky, takhle bych chtěl jednoho dne taky bydlet :)(19.6.2008)

Starsi nezajimavy film, ktery ceskeho divaka muze okouzlit pouze exotickymi exteriery.(30.7.2002)

Pouze exotickymi exteriery? Ty exteriéry jsou dokonalý a na podobném ostrově bychom asi chtěli zůstat navždy (a žít hodně dlouho). Začátek je divnej, protože ta spojitost s fotbalem je divná. Proto tam dali nejdřív záběry s hledáním Jessicy, aby to aspoň nějak navazovalo. Od Terryho příjezdu na ostrov je to ale parádní podívaná. Fanoušci rychlých kol si musí mlaskat blahem při honičce. Osmdesátkový look moc pěkný, o hercích a Philu Collinsovi už napsali kolegové. Originál jsem viděl mnohem dřív, 2012.(26.2.2017)

V tomto filme, ktorý je voľnou adaptáciou snímky "Out Of The Past" (s Jane Greer hrajúcu matku jej charakteru v originále ) sa zápletka v istých smeroch veľmi stenčuje. Je to dobrý pokus o navodenie atmosféry druhu film noir, ale scenár je ťažkopádny čo do zápletky a neuspokojivý zároveň. Najlepšia scéna, nervy drásajúca naháňačka po Sunset Boulevard, je akoby z iného filmu. Pre mňa najlepšou vecou na filme je krásna titulná pieseň v podaní Phila Collinsa.(23.9.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Take a Look at Me Now"(13.4.2004)