Kvůli úbytku zdrojů a přelidnění se lidé začínají poohlížet po novém útočišti a to nejbližší je planeta Mars. Začínají tedy s projektem teraformace, záměrné přeměně atmosféry, teploty a přírodních podmínek na vhodných pro lidi. V rámci tohoto projektu se na Mars dostanou švábi, kde zmutují. V roce 2599 je na Mars posláno patnáct chudých Japonců, aby se o šváby postarali. (Zíza)

Zíza

Uspěchané tak moc, že si člověk nedokáže vytvořit žádný vztah k postavám a je fuk, že umírají. Předpokládám, že v předloze některé smrti byly mnohem zajímavější i emoční, ale tady to prostě nefunguje, když umírají jak na běžícím pásu, aniž by se s nimi mohl divák pořádně seznámit. Proto na mě působila poněkud nepatřičně odhalená minulost jednoho z posádky (Itóa a Takei nepočítám, to byl jen takový frk). Kromě důkazu, že Japonsko si s efekty polepšilo to nemá co nabídnout. Ačkoliv to má takové skvělé obsazení, nikdo ne nemůže pořádně projevit a v podstatě všichni jsou buď maniaci, nebo takoví ti šónenovsky hodní lidé, co křičí, když se děje bezpráví a pak se postaví „zlu“. V podstatě jediná postava, která se mi zalíbila, byla Honda Kó, ale to bude i tím, že ho ztvárnil Oguri Šun a ten ví, jak zazářit na malém prostoru. Slaboučké 3*. Řekla bych, že si to nejvíc užije ten, kdo zná předlohu a všechny vztahy, minulosti, budoucnosti a současnosti postav… ()

Marceloo

V roku 2599 je na Mars vyslaná posádka japonských kriminálnikov, ktorí majú za úlohu zmapovať prostredie a zistiť, či sa dá na planéte žiť. Po príchode zisťujú, že život na planéte je možný, ale je už dávno obsadená brutálnymi chrobákmi, ktorí sú pripravení brániť svoje územie. - Bavilo ma to ovela viac ako režisérov predchádzajúci horor Yakuza Apocalypse, ktorý bol totálnou katastrofou, ale stále to nie je nič extra. Akcia začne už v prvých minútach a súboje sú parádne. Nápady sú tu kreatívne, digitálne spracovanie nie je príliš úderné a bodycount sa tu ak počítam aj chrobákov dá rátať v stovkách, takže zábava je to svižná, ale z hororového hladiska dosť neuspokojivá. Pán Takashi Miike by mal konečne začať rozmýšlať nad režijným dôchodkom, pretože to, ako si v posledných rokoch ničí svoju parádne nakopnutú hororovú kariéru, je až bolestivé. + herečka z Tag ()

sniper18

Neviem, na čo je toto dobré. Japonskú produkciu mám celkovo veľmi rád, keďže dokážu točiť veľmi kvalitne nielen bežnejšie filmy štandardných žánrov, ale aj úplné originálne šialenosti, v ktorých nemajú konkureciu, ale keď majú možnosť natočiť slušný blockbuster, ku ktorému majú všetko potrebné, často to podajú tým najbéčkovejším spôsobom a Terra Formers je toho priam ukážkovým príkladom. Už na prvý pohľad mi zápletka prišla celkom zaujímavá, skupina zločincov, ktorí majú v časoch, kedy je už naša planéta nadmerne preľudnená pripraviť Mars na príchod ľudí tým, že vyhubia premnožené šváby, čo bol jediný negatívny aspekt pri premene Marsu k tomu, aby sa tu dalo žiť, ale na mieste si uvedomujú, že šváby medzičasom prekonali prudkú evolúciu a stali sa veľkou hrozbou, rozpočet bol evidentne celkom slušný a na starosti to má samotný Takashi Miike, ktorý už má toho tiež dosť za sebou v mnohých žánroch, ale aj tak sa pokazilo, čo sa dalo. Prišlo mi to neskutočne zrýchlené, ako by som sledoval trochu predĺžený trailer. Miesto toho, aby film postupne predstavil situáciu na našej planéte, zblížil s postavami, postupne ich pripravil na misiu a ponúkol možnosť divákovi skúmať Mars spolu s nimi, pričom by to v druhej polovici už trochu rozbehol, ako sa to robí bežne a presne tak mi to vyhovuje sa tu už v úvodnej štvrťhodine udeje všetko toto dôležité, aby sa mohla začať prakticky neustála akcia. A keby aspoň za niečo stála, ale tieto absurdné súboje poľudštených švábov s ľuďmi, ktorí zase pre zmenu získajú hmyzie vlastnosti ma už po chvíli prestali baviť, keďže mi prišli úplne stereotypné a bez nejakej vnútornej logiky, jednoducho niekedy nemajú ľudia absolútne žiadny problém odolávať aj obrovským presilám a inokedy pravý opak, jeden šváb si dokáže poradiť s niekoľkými ľuďmi. Vďaka tomu sa síce nikdy nedalo čakať, kto prežije, úmrtnosť postáv je tu dosť vysoká, ale keď to nemá žiadnu logiku, tak ma to jednoducho nebavilo a o nejakom napätí nemôže byť ani reči. Takže po akčnej stránke tu s výnimkou možno dvoch nečakaných úmrtí nie je vôbec o čo stáť. Ale aj napriek tomu sa na to väčšinu času dalo bez problémov pozerať, keďže je to celé síce poriadne hlúpe, ale predsa len aj trochu zábavné a hlavne poriadne dynamické, ale chcelo by to aj nejaký scenár, prípadne väčšiu rozmanitosť akcie. Ale ku koncu sa to tempo stratí a táto časť je aj jasne najslabšia, už ma to vôbec nebavilo. Pochválim ale aspoň obsadenie, postavy tu síce nemajú potrebný priestor, ale predsa len sa tu nájde pár mojich obľúbencov a postáv, ktoré dokážu zaujať, hlavne charizmatické duo Masaya Kato a Hideaki Ito, ktorí dokážu utiahnuť film aj samostatne, ženy ťahá známa Rinko Kikuchi, ale pri nich ma teda prekvapilo, akú tu majú až ponižujúcu úlohu, keďže na rozdiel od iných filmov toho teda veľa nevydržia, ale bavil ma aj Shun Oguri, ktorý tu má typicky japonsky výstrednú postavu. A Takashi Miike to zvládol iba vizuálne, páčila sa mi štylizácia a aj efekty mi prišli kvalitnejšie, než je bežné, ale všetky ostatné zložky za očakávaním podstatne zaostávajú. Takže výsledkom je film, ktorý sa vlastne ani neoplatí pozrieť a zaslúžil by si podstatne nižšie hodnotenie, ale predsa len pri správnej nálade na takýto extrémne béčkový nezmysel to aj vďaka slušnému obsadeniu a vizuálnej stránke dokáže celkom zabaviť. 50% () (méně) (více)

JASON_X

Naoko zapomeňte na prognózy - roku 2599 není už Japonsko dávno odlidněné, ale naopak přelidněné. A japonská vláda má v plánu zasvinit Japonci i Mars. Nejdřív se ovšem rudou planetu rozhodnou Japonci trochu pojaponštit... tedy polidštit... vlastně pošvábit. Ale co čert nechtěl - importovaní švábi namísto toho, aby planetu poslušně zterraformovali, se na ní rozhodnou obludně zmutovat, naučí se kung-fu a hodlají zmasakrovat každého pozemského lidského vetřelce stejně instinktivně, jako my instinktivně a bez rozmýšlení rozšlapáváme a zamačkáváme na Zemi všechny hmyzáky, kteří se nám připletou do cesty. Nezbývá tedy nic jiného, než proti nim vyslat poněkud nesourodé, ale geneticky dobře vytuněné komando lidohmyzích válečníků... Že je to naprosto šílená zápletka? Ale jistě, úžasně šílená! Šílenější zfilmovaný comics jsem ještě asi neviděl. A není to žádné levné béčko, ale trikově nabušená, vizuálně pohledná, zkrátka zručně zrejžovaná záležitost. Navíc s absencí sebemenšího soucitu se zúčastněnými postavami, další plus. Takaši Miike zabodoval! ()

kaylin

Co si budeme nalhávat, Takashi Miike je prostě můj oblíbený tvůrce, a v podstatě cokoli, co natočí, je pro mě zajímavé. Tedy už je strašně moc vidět, jak ho přitahuje manga, jenže je také moc vidět, jak dokonale má zvládnutou vizuální a technickou stránku filmu. Na tohle se prostě skvěle kouká. Jasně, že příběh, není nic moc, ale vizuálně je to pro mě uhrančivé. ()

CageDepp

První seznámení se švábem a docela jsem se lek, jak byl rychlej. Zase další japonský sci-fi co má zbytečně nízký hodnocení. ()

Prometheus69 odpad!

Nic víc jen hmyz... a hmyz také natočil tuhle hmyzovinu. Jelikož nejsem hmyz.. pak tento film nechápu: Plus 1- za potvůrky.... tohle musel vymýšlet nějaký retard šváb. Směšné? Né... smutné až na blití, postavy triky, DIALOGY! POSTAVY! metamorfóza... vypravěč? ()

ecceHOMMO

Námet ala boj švábov a ľudo-hmyzov mi príde trošku šialený a riadne uletený, ale je to japonská produkcia a oni vedia takéto filmy natočiť skvele. Tento má však svoje muchy a má ich viac ako by bolo únosné. Škoda, že vo filme absentuje vzťah diváka s postavami, pretože ten sa tvorcovia nesnažili ani vybudovať. **/*** ()

iXtr3m3

Slušné technické spracovanie, zaujímavá pointa, ale k obsadeniu ťažko niečo napísať, keďže sa to postavami a ich koncami len tak hemží... Pozrel som to len a len kvôli prítomnosti Kanea Kosugiho. Trošku mi to pripomenulo časy, kedy letel Guyver - myslím tým jeho hranú verziu. Kreslenú mangu moc nemusím, ale live action si pozriem každú adaptáciu a táto nebola na zahodenie. Samozrejme pre človeka, ktorú japonskú tvorbu a najmä mangu a nebodaj live action moc nemusí, bude toto možno aj odpad, ale ja som to zvládol a neľutujem. Ďalšia skúsenosť. :) ()

TERRORDROME

Obsahovo typicky japonská manga záležitosť, kde jednotka trestancov letí na Mars aby pred jeho kolonizáciou vyhubili tamojších švábov. Šváby sú však zmutované kulturistické lomidrevá s buzogáňmi, takže hrdinom prídu vhod ich vlastné genetické úpravy umožňujúce dočasnú premenu do hmyzoformy a využitie špeciálnych schopností rôznych druhov chrobákov, napr. poháňať vozidlo rýchlosťou 900 kilometrov za hodinu pomocou chrlenia ohňa z papule. Je to tak neskrývane japončícky stupídne, že divákovi neostáva než si to buď len tak užívať, alebo vypnúť. Film má dosť divoký drajv, efektne štylizované masakrovanie na každom kroku, odseknuté údy aj surfovanie skrz vlny tsunami zo samotných švábov a to doslova. Triky na Ameriku kvalitatívne stále nedosahujú, ale sú v podstate parádne, zvlášť ak si uvedomíme že zaberajú väčšinu filmu. Analyzovať dej nemá zmysel pokiaľ nechcete skončiť v blázinci, hlavne pri scéne keď fičúrsky zloduch odkrýva svoj diabolský plán, to som mal pocit že mi začal zaživa hniť mozog. Terra Formars je absurdná kravina v ktorej sa hrdinný superhmyzáci kung-fu karate manga štýlom márujú s neandertálskymi Terminátor švábmi a našťastie aj dosť zábavná a nabúchaná. Minimálne na jedno pozretie vlastne parádička, ale na viac asi nie. ()

DaeGurth

Ještě teď mi po některých částech vytéká mozek ušima. Netuším, proč se tu tváří, že je to druhá cesta na Mars, když je to ta první.:) První série anime pro mě neměla chybu. Druhá neměla nic a tohle ... to je ... uh... tolik logických chyb ... a několik božských pasáží a úchylnotí.Jdu si přečíst mangu, která bude nakonec asi nejlepší. ()

MickeyStuma

Tento vizuálně naprosto dokonalý hraný snímek je určen převážně pro diváky anime TV seriálu ´Terra Formars´ a fanoušky japonských Manga komiksů. Dějová fantazie hodná těmto stylům bude jinak pro ostatní diváky bohužel neuchopitelná. Sci-fi příběh pojednávající o boji na Marsu s geneticky vyvinutými šváby vybranou skupinkou zločinců je dle známé šablony, avšak zde náležitě rozvinut. Tvůrci každému členu přidělili pomocí séra, které si před bojem každý píchl, určitou vlastnost podle nějakého hmyzího jedince. Pro představu, kdo by nechtěl mít vlastnosti třeba jako mravenec, což znamená unést 50x víc, než je vlastní váha či postrčit 30x větší břemeno? Děj příběhu je věrný komiksové předloze a tvůrci si dali na CGI efektech skutečně záležet. Ani masky protagonistů nezůstali pozadu. Ve všem se šlo do sebemenšího detailu. Příběh se nezdržuje z dějovým rozjezdem a ani s nějakými odbočkami a ve všem se jde ihned k věci. Takže i tempo je jako v komiksu, ale ve vší soudržnosti. Japonská díla jsou velmi specifická v jakémkoliv žánru a pro evropského diváka v jistém smyslu fantazijně podivná, ale z filmového hlediska prostě úžasná. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Nepovedený mix Strážců vesmíru z roku 1993 a Hvězdné pěchoty. Tupé dialogy a všechno tak nějak k "smíchu". Animovaná verze možná funguje, ale né film. ()

CRYPT

Kdyby tam nehraly ty pekne japonky, ani bych se na takovou zhovadilost nedokoukal. A ta ruska no to je humus. ()

brasek

Hviezdna pechota po japonsky. Samotný príbeh je samozrejme blbosť a digitálna triková kamera miestami bila do očí. Pokiaľ by bol snímok celý animovaný asi by to bolo o level lepšie. ()

Narana_Baba

Na svetlo boži sa už dostavaju pomalu informace z japonska a prosakuju nejpr skrze mangu jejich a anima serialoveho. Bo že japonci si hraju s genami brukov a do ludi je dosadzuju bo z nich dobrych vojáčku udělali. Tož ten tlusty kim či bong v rudej korei si hraje s atomovkama a to japonci nemožu tak maju toto. Hraju si s lidma chudyma a zločincama a je to taky zvláště obchod s bilym masom sa tomu řika tež. A pak si hraju se švabem bo ten je maximalně odolny. A je jasne že hrat si na boha a nemodlit se , tož to je na pořadny pruser zadělane. S tim švabem se jim to zvrhlo velice hlavne na marse, nejnovejši vyzor teho švaba tam no to je taky dvaapol metra vysoky kulturista s očičkama dítěte no zabijak mocny. A vidět 30 metru vysoku vlnu tzunami iba zo švabu to je zážitek na cely život a to sa tam v tuto chvilu deje. A tento film je o boju lidi-bruku proti tem švabom na marse. Film je to vedecky velmi nadupany bo každa mutace člověka- bruka je zde do podrobna popisana a pak je i v boji předvedení a že tech mutaci v tom filmu je snad patnact tož je třeba si to puštat dokola bo člověk to na poprvé težko pobere. Toto je velmi duležity dokument o tem jak moc su ti japonci nezodpovedni a hračičkove s technologiemi bo tento film na pul působí jako varovaní a napul jako nadšena oslava teho mutovani bo jasne je že nevyjo co dělajo a jak špatne to dopadne. ()