Epizody(8)

Odvážny príbeh, ktorý preverí vzťahy v multikultúrnej spoločnosti. Počas celkom bežnej rodinnej oslavy sa stretnú rodinní príslušníci a ich priatelia. Celú oslavu preruší jeden incident, ktorý prinesie vážne následky pre každého z nich. Harry vylepí facku mladému chlapcovi Hugovi, ktorý ani nie je jeho synom. To nenechá chladných Hugových rodičov a jeho matka sa rozhodne Harryho zažalovať. V každej časti minisérie nazrieme na udalosť z uhla pohľadu jedného zo zúčastnených. Staneme sa svedkami toho, ako naoko banálna udalosť zmení život každého z nich a každý bude čeliť ťažkému rozhodnutiu, postaviť sa na niekoho stranu. (STV)

Lacike

Dvakrát ma nelákala tá premisa, ktorá sa točí okolo hystérie kvôli jednej facke, ale proste Uma Thurman, tak som to nakoniec riskol. Nakoniec tá facka nie je tým najdôležitejším motívom. Na prvom mieste táto séria pojednáva o rozpade rodiny/skupiny potom čo sa znepriatelia dvaja z ich členov a tak si ostatní postupne musia vybrať na stranu ktorého sa priklonia. V druhom rade prekvapivo séria kritizuje americký zvyk každú prkotinu hnať k súdu namiesto rozumného dohovoru medzi znepriatelenými stranami. V treťom rade je séria o jednotlivých členoch, ktorý majú rôzny prístup k životu. Máme tu rodinné typy, ktoré zažívajú manželskú krízu (Sarsgaard, Newton), osobu, ktorá sa ani vo vyššom veku nechce zo strachu viazať (Thurman), chlapíka bažiacom po úspechu a moci (Quinto), undergroundovú umeleckú dvojicu, ktorú bohatstvo nezaujíma (Melissa George, Sadoski) a pár ďalších. No a nakoniec tu je ten incident s fackou, ktorý spustí lavínu konfliktou medzi celou rodinnou. Pred zhliadnutím séria som mal názor typu, no čo, tak dal jednému neposednému decku facku. Ale po skončení seriálu som zmenil názor a rozhodne cudzie decko dospelý človek fyzicky napadnúť nesmie ani blbou fackou. Samozrejme to následné riešenie tejto stále neškodnej facky cez súd už bolo absurdné a zbytočné. Ale holt amerika. Rozhodne je to ale kvalitná miniséria so zaujímavými postavami, ktoré sú perfektne zahrané, ktorá ponúka aj nejaké tie podnety na zamyslenie. 8/10. ()

kleopatra

62%? Těší mě, že jsem se nenechala odradit a znovu důvěřovala Lise Cholodenko. Ta ženská dokáže perfektně udržet rovnováhu mezi osobitým civilním výrazem s jemnou psychologií postav a produktem pro diváky, v tomto případě hlavně pro ty, co mají něco odžito a občas se ponoří do labyrintu svědomí, aby si v sobě a ve svých vztazích udělali pořádek. Facka je výloha, v níž se můžem vidět jak v zrcadle, je tu všechno máslo na hlavě. Je tu ale i pozvolná očista a uvolnění. Jedna facka, osm pohledů, bezpočet pohnutek, 5*. ()

Davies182

Pilot: Za začátku to možná chtělo důvěrněji poznat některé z postav, než je jenom z ničeho nic prdnout na jednu oslavu napjatou narozenin, která se záhy vymkne z rukou. Uvidíme dál, toho vypravěče každopádně doporučuji vymazat ze scénáře - děs, běs. ()

Aky

Vysoce nadprůměrný seriál, příběh, který autoři museli mít nažitý, jinak by stěží dosáhli takové věrohodnosti a přesvědčivosti. V podstatě velmi jednoduchými, ale niternými prostředky rozebrali do nejjemnějších nuancí psychologii všech postav, z nichž mnohé člověku lezou na nervy, ale přece musí připustit, že je lze pochopit - takové lidi přece kolem sebe máme a známe. Banální spouštěč - facka uštědřená nesnesitelnému spratkovi, jež mu patří, rozžehne požár v rodinných vztazích, v názorech na volnost výchovy, na skomírající tradice, na lásku, nevěru. na kompletní život. ()

Vxxx

Docela mě to chytlo, ale na začátku 4. dílu jsem si uvědomila že mě to vlastně vůbec nebaví :D Tak na to prostě už koukat nebudu. Ale Peter Sarsgaard je v tom naprosto skvělý. Vlastně všichni herci jsou vybraní skvěle. Jen mě nebaví poznávat jednu postavu v jednom díle a pak další v dalším díle. Takže dál nic. 2* ()

kolemjdouc

trochu brutálněji natočen ale v knize popsán naprosto psychopaticky.Jen jsem si jistá než se děj prokulhá těmi osmi epizodami po 45 minutách ku konci tak nebudu vědět po osmi týdnech o čem byl začátek.V tom se ztotožňuji dole s Vxxx ()

Axident

Vůbec to není tak špatné, jak se zde může zdát, pravý opak je pravdou! Tedy, za dvou předpokladů - že jste ročník 1975 - 1970 a že budete bohorovně ignorovat zápletku s fackou, kdy se všichni hroutí a dostávájí infarkty z toho, že kluk (spratek) dostal facáka a autora by poslali na elektrické křeslo. Jednotlivé vhledy do toho, kterého jedince mohou být nudné, ale takový už život bývá, velmi dobře vystihují, že nic není černobílé a každý má své chvilky... To, jak se podařilo komplexně ukázat na každém aktérovi, že (téměř) nikdo není čistě zlý nebo hodný, že nátura a psychika jsou velmi složité mechanismy a člověk se nevyzná sám v sobě, natož druhých, je až nevídané. Bohužel, díky prostředku, kterým se scénář k tak skvělému výsledku dopracoval (skvělé obsazení a výkony, tedy až na přemakeupovanou umu Thurman, snažící se zakrýt, jak špatně na svůj věk vypadá) - facce dítěti na grilovačce - se sám zazdil a je to ohromná škoda. Hodně, ne-li většina diváků, tedy těch, kteří by měli být cílová skupina, pro ty ostatní Slap rozhodně není, odzívne, neprávem, celou sérii po úvodním dílu, který je matoucí. Když totiž vydrží, zjistí, že nejde o to, že Amíci jsou totálně šibnutí a za facku vás dají do vězení, ani se neřeší, zda děti bít či nebít. Je to o vztazích a hlavně charakterech, jak jsme každý jiný, hodně jiný, ale neměli bychom se nechat tím ovlivnit k souzení druhých jenom proto, že já jsem kliďas a on pruďas či já empatik a on cynik. Tak jednoduché to není a The Slap to zachycuje velmi působivým způsobem. A finálový díl se soudem a Richiem je dokonalý, vybízel k nechutnému patosu, ale režisér to ukočíroval bravurně. Já smekám. (Nebavil mě jen díl o Connie - jediné nečtyřicátnici, a zmíněný makeup Umy Thurman) ()