poster

Kopie štěstí (festivalový název)

 • Double Happiness

Dokumentární / Komedie / Historický

Rakousko / Čína, 2014, 75 min

Režie:

Ella Raidel

Scénář:

Ella Raidel

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Ihuj
  ***

  Nosná myšlenka, zajímavá parádní kamera, ale všechno ostatní podprůměr. Hlavně to tempo...(6.3.2015)

 • Jacques1
  ***

  Úsměvný dokument o kopírovacím umu, šílenství Číny a jejím pohledu na Evropu. Nejzajímavější jsou implicitní otázky, které dokument klade, totiž jednak otázka o vztahu mezi nápodobou a originální tvorbou. Kdy je kopírování kopírováním a kdy je zcela novou tvorbou? Je vůbec tvorba dokonalé kopie méně náročná než tvorba původního projektu (zejména vzhledem k náročnosti výroby takové kopie, jak se v dokumentu ukazuje)?A pokud ano v čem je původní tvorba náročnější než výroba dokonalé kopie? Je kopie Hallstattu opravdu kopií nebo vlastně původním projektem?Po filmové stránce, ale dokument nijak nezaujme a je spíše lehce podprůměrný.(1.3.2015)

 • Sirion
  ***

  Zajímavé téma bohužel zůstalo nevyužito. Film ani úplně neví, co chce divákovi sdělit a tím i končí. Nad průměr ho vytahují pouze zamyšlení Číňanů o tom, kam vlastně směřují a čeho jsou schopni.(10.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace