Vražedná místa: Taktika bílého jezdce (TV film)

Murder Rooms: The White Knight Stratagem

Krimi

Velká Británie, 2001, 89 min

Paul Marcus

Scénografie:

Tom McCullagh

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Till we meet again, my friend ... i přes vědomí, že popel Iana Richardsona už několik let odpočívá pod hledištěm Royal Shakespeare theatre, kus ve mně zbytečně doufá v nějaké to "again" kde se Dr. Bell bude moci znovu setkat s Doylem. Byla to kvalitní série s atmosférou, za kterou by se nestyděly i mnohé epizody Sherlocka Holmese. A stejně jako v Holmesovi i tyto příběhy měly něco navíc - pouto a přátelství dvou neobyčejných mužů. (a dobrý skotský přízvuk!)(1.11.2014)

Příjemný závěr jedné velmi kvalitní detektivní série. Dr.Bell a Dr.Conan Doyle jsou opět pohromadě a řeší další zajímavý případ ve věru holmesovském stylu. Ani poslední díl nedosáhnul na mých vysněných pět hvězd, ale jak o tom tak přemýšlím, dám si asi celou sérii brzo znova.Protože i tady se mi potvrdilo, jak je vztah dvou doktorů pěkně zppracován a v pozadí se tam řeší nějaká ta vraždička - tak mi to opravdu přijde už nějakou dobu, ale kouká se na to krásně. Scénář je vypilovaný, promyšlený a vypointovaný, atmosféra dotáhnutá na nejvyšší level a herecké výkony jako tradičně na vysoké úrovni. A navíc se tady poprvé Bell pletl, tak je i tak velmi zajímavé pátrání po velmi zajímavém vrahovi ještě zajímavější. Je opravdu škoda, že tenhle klenot má jen pět dílů, protože tak zajímavá dvojice vyšetřovatelů si jistě zaslouží víc. Tuhle parádu doporučuju všem milovníkům britských detektivek, protože viktoriánské atmosféry a (ne úplně) Sherlocka je tu víc než dost. Další případ na úrovni. 80%.(2.2.2014)