Deep Water

Velká Británie, 2018, 112 min

James Marsh

Scott Z. Burns

Eric Gautier

Trosku moc natahovany ale da se na nedelni vecer.(10.6.2018)

Dobří herci, ale průměrný film.(19.6.2018)

"The Mercy" je podľa mňa skutočne dojímavým, smutným a dobre natočeným filmom. Sústredíme sa na príbeh Donalda Crowhursta, ktorý sa rozhodne urobiť cestu na Nový Zéland, kde by ukázal, že ak to dokáže absolútny amatér, tak to môže dokázať absolútne ktokoľvek. V hlavnej role je Colin Firth a musím povedať, že to bol absolútne pefektný casting. Neviem si predstaviť nikoho iného do tejto role, ktorý by to vedel dať tak dobre. Je tam cítiť tú charizmu, veľmi dobre to s ním počas jeho cesty prežívame a niekde vnútri dúfame, že to dopadne všetko nakoniec nejako pozitívne. No bohužiaľ história to napísala už sama. A tá sa zmeniť nedá. Okrem toho poviem, že film má podľa mňa úplne skvelé tempo. Trošku som sa bál ako to celé dopadne, lebo často sa stáva, že filmy najprv zaujmú a potom sa stratia v nesprávnom podaní príbehu. Zamotajú sa vo flashbackoch a zbytočných scénkach, ktoré nič nepridajú. Tento film má tiež nejaké tie flashbacky, no neotravovali ma, boli dobre spracované a trošku viac ukazovali charakter nášho hlavného hrdinu. Jeho manželka v podaní Rachel Weisz je rovnako vynikajúca. A má v závere jeden excelentný monológ, ktorý je skutočne silný. Scénky na lodi sú podané skvele. Všetko to funguje. Hudba je dobrá a možno by som akurát prijal, keby bolo menej scénok s Davidom Thewlisom a Kenom Stottom. Ich postavy ma nejako moc nezaujímali. Ale ako celok je podľa mňa film veľmi dobre natočenou a podanou drámou o príbehu, ktorý som nepoznal a rozhodne môžem označiť ako zaujímavý. Hodnotenie: A-(3.6.2018)