Smrtgasmus

Jason Lei Howden

Simon Raby

Andrew Beattie
  • heyda

Jsem fanda metalu, teda jen jistých odnoží metalu, ale jsem. O to víc jsem zklamaný, jak se po skvělém úvodu celý film propadal do čím dál větších sra_ek. Hektolitry krve, slizu a tělních tekutin opravdu nepovažuju za nic úžasného a občasný cool humor to neměl šanci zachránit. Je to hodně promarněná šance, bohužel !!! 40%(3.1.2016)

Zklamání? Ne. Nuda? Jen mírně na konci. Gore? Celkem povedené až na to, že obchody s temperami měli veliké výnosy. Postavy? V rámci možností jedna pěkná blondýna, pár divnohochů a jeden skoro cool týpek. Příběh? Přesně co, co čekáte. Humor? Na tom to celé padá. Smysl pro humor ukradli asi rejžovi při procházce po ČR. Sečteno, podtrženo, Deathgasm je Metal splatter s nulovým vtipem, ale na druhou stranu je podán celkem zábavnou formou, ale ta Vás omrzí už ke konci filmu, který se mi zdál zbytečně zdlouhavý. Jednou ano, vícekrát NE!!!!(3.10.2015)

U všech rohatejch a satanskejch modlách, to byla blbovina! Ale krutě zábavná blbovina. První polovina je dokonalá, pravidla metalu a všechno, co k němu patří, uvedení do děje, sympatické hlavní figury. Ve druhé půlce je to bohužel celkem sterilní metalová vybíjená okořeněná komediálními prvky, která už tak nezaujme a není originální, ale natočená je pořád pěkně. Celkově jde o lehký nadprůměr, ale když Heavy Metal Is The Law, tak jednu přihodím.(8.12.2017)

Občas to sice působí dost křečovitě a snaží se to za každou cenu až moc pobavit a šokovat, jinak je ale Deathgasm dalším poctivým důkazem, že Nový Zéland má opravdu co nabídnout a poslední dobou sype jednu parádní žánrovku za druhou (Co děláme v temnotách, Housebound atd.).Filmaři si sice hodně, hodně půjčují, ale Howden naštěstí není jen filmový fanoušek ale i snaživý režisér, který měl smrtelně dobrou ruku při výběru herců, protože Milo Cawthorne se fakt povedl a jeho přirozený herecký projev je hodně fajn i v tak úchylný píčovince.Mám rád tyhle hororový parodie a tenhle žánrový pokus přes kopírák se opravdu povedl.70%.(8.4.2016)

Ono pokuď máte Hlavu plnou metalu, tak tenhle film je pro vás jako stvořený, kdyby tenhle film byl čistě jen o metalu, tak jako Metalhead tak by snad tvůrci udělali líp. Metalu je zde dost, je tu odkaz na slavné kapely, zpěváky, styl oblékaní a metalový pozdrav a tak vůbec, to je prostě poctivě udělaný a je vidět že v tomhle tvůrci věděli co a jak. Ale tenhle film neni jen o metalu je i démonech a posednutých lidech, tady co se týče zpracování tak posednutí lidé, vypadají opravdu dobře udělaný, je vidět že se tvůrci nechali hodně inspirovat špičkovým Italským hororem Demons (1985), ale ten hlavní démon Aeloth je docela flusátko a vypadal docela odule, takže z něho nešel moc respekt nebo nedej bože strach. Gore a násilí je tu celkem dost, ale mno......je to takové nemastné neslané a dost o ničem, je tu sice pár fajn zabití (robertky v hlavě, vytažená páteř) , ale zbytek je sice taky krvavý, ale je to nudný. Další zklamání přichází v hrdinech, přestože Brodie a Zakk sou jakž takž fajn, ale k zbytku party sem nějak nepřilnul. Komediální stránka byla ze začátku docela slušná, ale když došlo na tu hororovou stránku tak nic moc, navíc se tady docela dost mluví a akce je tu taky poskrovnu. Takže konečný verdikt : nebylo to špatný, ale to si radši pustím ty Demons a nebo Hlavu plnou metalu, v obou případech se mi toho dostane slušná porce a na tenhle film brzy zapomenu, což je škoda, fandil sem mu, takhle zůstávají jen velice slabé tři a vyčpělý pach síry .(17.10.2015)

• - Film obsahuje potitulkovou scénu. (fisus)