Smrtgasmus

Nový Zéland, 2015, 90 min

Jason Lei Howden

Simon Raby

Andrew Beattie

Keby sme s partiou videli tento film na strednej, tak je to KULT najväčší:) Je viac ako jasné, kde autor čerpal inšpiráciu, je to B-čková kopírka maestra Jacksona, z doby, keď zo všetkých a všetkého striekali hektolitre krvi. Mňa viac ako slasherová časť bavila tá metalová, kde sa robila napr. prdel z Immortal (znalci vedia:)). Čisto priemerné dielo, z ktorého však ide láska k väčšinovo podradným žánrom a aj preto sa mi na to pozeralo pozitívnejšou optikou ako väčšine:)(10.8.2017)

Nakoľko je Brodieho matka hospitalizovaná na psychiatrii, neostáva mu nič iné, ako sa nasťahovať k svojmu silno kresťansky veriacemu strýkovi do Greypointu. Chlapec ako je Brodie však len tak ľahko v tamojších končinách nezapadne. Je totiž vyznávačom metalovej hudby, pričom jeho vzhľad spojený s módou taktiež nenapomáha k splynutiu s davom. Zvrat nastáva v momente keď si spolu s partiou nových známych založia metalovú skupinu "Deathgasm". Inšpiráciu k prvému songu nachádzajú v notách od metalového idola Rikkiho Daggersa, ktorý ich nestihne varovať, že samotná skladba nie je len obyčajnou pesničkou pre nováčikov. Okolie inak pokojného, malého mestečka sa tak rázom mení v krvavé bojisko medzi posadnutými a preživšími, pričom príchod toho "najočakávanejšieho" kráľa všetkých démonov, Aelotha, sa ešte len blíži. Úplná šialenosť, ktorú som vzhľadom k tunajším názorom totálne podcenil (a dobre sa stalo!). Keď si predstavím koľko teenagerských hororo kokotín (česť výnimkám) na čsfd dostáva tri a viac hviezd, tak potom má "Deathgasm" nárok na hororového Oscara. Z môjho pohľadu nie len vďaka nápaditému príbehu dostatočne zábavné, sarkastické, s množstvom čierneho humoru, pričom som sa takmer po celú dobu nijak mimoriadne nenudil. Áno áno, atmosféra či napätie ide úplne mimo tohto snímku, ale ved tu stále kňúrate, že človek musí podaktoré horory brať odľahčene, TAK HO TAK BERTE, lebo "Deathgasm" je obsahom presne tým, čo pri iných snímkoch velebíte. Navyše, z pohľadu hororových prvkov je spracovaný na výbornú. Masky v kombinácii s gore sú na parádu, natočený je tento film taktiež kvalitne a nebyť toho amerického klišé (najkrajšia žaba sa rozhodne skoliť najväčšieho lúzera a pod.) či nie tak celkom dostatočne akčne očakávaného záveru, možno udelím tomuto splateru aj "jackpot" (trepem :D, nedal by som) - 70%(16.10.2015)

Filmu hned ze startu musím srazit jednu hvězdu, protože se příliš moc šťoural v muzice. A šáhl mi na můj oblíbenej grindcore, death metal a pornogrind. Tvůrci nám předkládají heavy metalový nadšence jenž na stěně mají plakát Cannibal corpse a hlavní song, kterej má být smrtelnou zhoubou lidstva je black metalová " balada ".Takže tohle je pro mě jeden obrovskej háček, páč evidentně autor ví o metalu naprostý hovno a hazí všechny metalový odnože do jednoho ranku. Pro diváka neposlouchající metal či grind nepodstatná věc. Pro mě je to ale zarážející. Jinak filmem zazní spousta dobré muziky, ale né všechna mi sedla do mýho stylu. Tváří se to jako hororová komedie, ale z obou žánrů je film tak na půl cestě. Humor sice sem tam obsahuje, ale není to takovej ten co vás posadí na prdel. Co se týče hororové stránky tak tu máme spoustu krve a gore efektů a některý jsou hodně povedený. Ale všechno kazí odfláklý až dětinský masky. Dávám 3 hvězdy. Rozhodně je to koukatelný, ale spíš pro fandy téhle muziky. Ostatní to asi moc nepobaví.(30.12.2015)

U všech rohatejch a satanskejch modlách, to byla blbovina! Ale krutě zábavná blbovina. První polovina je dokonalá, pravidla metalu a všechno, co k němu patří, uvedení do děje, sympatické hlavní figury. Ve druhé půlce je to bohužel celkem sterilní metalová vybíjená okořeněná komediálními prvky, která už tak nezaujme a není originální, ale natočená je pořád pěkně. Celkově jde o lehký nadprůměr, ale když Heavy Metal Is The Law, tak jednu přihodím.(8.12.2017)

Kdo nevyrůstal na metalu a nezůstal mu navždy věrný, nikdy tenhle flák nepochopí. Těch narážek na všemožný kapely a vše, co k metalu jako celku patří, je tady i dobře zparodováno a nebere se smrtelně vážně, což je potom fakt zábavná prdel. Já jsem se nepřestával smát až do konce. K tomu pořádná porce splatter gore, plno démonů a zápletka evokující kulty jako Evil dead nebo Bad taste a je o zábavu stoprocentně postaráno. Pecka!!!(10.1.2017)