Anthropoid

Opération Anthropoid

Operácia Anthropoid

Historický / Thriller / Válečný / Životopisný

Velká Británie / Česko / Francie, 2016, 120 min

|90%| Viděno v kině. Neměl jsem v plánu na to zajít do kina, ale nakonec jsem se rozmyslel. Ve výsledku jsem ohromně spokojen. Krásně zahraný film s dobře napsanými postavami, dobrým dějem. Filmu snad nic výrazného nechybělo. Napětí, strach, atmosféra, postavy, hudba, i ta akce, pár scének s hnusnými nacisty, které mučili onu rodinu atd. První půlka filmu se rozjíždí, ale má to docela rychlý spád. Veškeré scény, dialogy mě baví. Hlavně postavy – každá mě svým způsobem zaujala. Hlavní dvojice Cillian Murphy a Jamie Dornan byla prostě skvělá. Každý byl odlišný. Murphy byl chladnější, cílevědomější, zato Dornan měl trochu slabší povahu. Ostatní herci mě též bavili. Bylo trochu zvláštní, že české postavy mluvili anglicky. Ale když to bylo teda takhle zvláštně v koprodukci natočeno, tak se to dá pochopit a vůbec mi to nevadilo. Scéna, kdy proběhne ne moc zdařilý útok na Heydricha byla skvělá. Minuty, vteřiny před útokem jsem pocítil hluboké napětí. Konečné bránění kostela a následná relativně dlouhá akce neměla chybu. Nebyla natočena úplně prvotřídně, ale větší problém jsem s tím neměl. No, myslím, že není co dodávat. O plném hodnocení nepochybuji, těším se na další shlédnutí.(2.10.2016)

Málokdo v historii českého národa musel nést tak těžké břemeno jako vojáci, kteří vykonali spravedlnost nad Reinhardem Heydrichem. Asi bych měl být hrdý, že Angličané natočili film o této slavné a tragické kapitole našich dějin. Jenže to je právě ten kámen úrazu! Angličtina mi zněla velice nepřirozeně, jakoby cizinci přijeli do Prahy pomoci našemu odboji. První polovina filmu mi připadala nudná, herecké výkony nijaké, žádné vnitřní napětí postav, klišé typu láska/sex/svatba! Druhá půle dobrá, potěšilo mě, že Sean Ellis při bitvě v kryptě ctil originál z roku 1964, který je ovšem o třídu lepší! 65%(28.9.2016)

Za mne to snad nejpřesněji vyjádřl Enšpígl... moje poznámky k ději - nechápu,proč tak do popředí vystrkovali Vaňka (který je později - v září 1942 zradil) , jen proto,že byl velitel organizace Jindra? http://www.zasvobodu.cz/news/s-cistym-svedomim-k-pripadu-ladislava-vanka-jindry/ nevím, proč se soustředili jen na rodinu Moravcových a učitele Zelenku (Hajského) ...pomáhalo jich mnohem víc a nebydleli jen u Moravců. Kde byla Jindřiška-dívenka,co odvedla kolo po atentátu a byla za to ve svých 14 letech popravena v Mauthausenu? Kde byli ti další? (Oktábcovi,Novákovi,Fafkovi, Khodlovi ....???) Vybrala jsem si bohužel anglicky mluvenou verzi s českými titulky a bylo to příšerné, komolení jmen k uzoufání...rušilo mne to víc,než jsem předpokládala. Dokonalý asi Ondřej Malý u výslechu Ati Moravce dokázal,že umí. (Spletla jsem si ho s K.Rodenem - sypu si kila popele na hlavu) A co mi přišlo naprosto zbytečné - příchod již mrtvé Lenky (A.Geislerové) pro Gabčíka, to už pro tento film,bylo hodně za hranou.... a jestli Vás zajímají osudy těch,co pomáhali: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/historici-vydali-seznam-hrdinu-kteri-meli-byt-vymazani/r~660bdbd69e5d11e399d8002590604f2e/ Spolupracovníci Anthropoidu a dalších parašutistů, ukrytých v kostele Cyrila a Metoděje: rodina Fafkova:manželé Liboslava (*10.10.1892) a Petr (*30.6.1893) Fafkovi se o Gabčíka s Kubišem starali od března 1942. Spolupráce nemohla minout ani dcery Relu (*30.7.1920) a Liboslavu (*12.12.1922), která údajně byla Gabčíkovou snoubenkou. Celá rodina byla popravana v Mauthausenu 24.10.1942. MUDr. Milada Frantová-Reimová: (*28.9.1906) ošetřila zraněného Kubiše. Byla popravena 24.10.1942 v Mauthausenu. Rodina Khodlova: manželé Emanuela (*5.12.1887) a Václav (*22.10.1895) Khodlovi ukrývali parašutisty nedlouho po seskoku. Syn Václav (*15.8.1920) byl zapojen jako spojka. Celá rodina popravena v Mauthausenu 24.10.1942. Jaroslav Smrž (*24.9.1904): člen pražského sokola, bratr Emanuely Khodlové. Údajně se zúčastnil signalizace během atentátu. Popraven s celou rodinou 24.10.1942 v Mauthausenu. Václav Král (*2.5.1891): vrchní kriminální inspektor v Plzni.Význačný člen domácího odboje, do spolupráce s parašutisty zapojen od počátku.Popraven s celou svou rodinou 24.10.1942 v Mauthausenu. Václav Kučera (*23.11.1891): ukrýval parašutisty ve svém bytě v Plzni.Popraven s manželkou Marií a dcerou Věrou (*15.3.1923) 24.10.1942 v Mauthausenu. Ing. František Král (*2.3.1884): vrchní rada drah, měl řadu důležitých kontaktů. Popraven s manželkou Karolínou (*2.4.1900) 24.10.1942 v Mauthausenu. Marie Knaislová-Žilanová (*19.4.1918): spolupracovnice, zúčastnila se příprav a průběhu dubnového bombardování Škodovky. Válku přežila. František Pecháček (*15.2.1896): zemský vedoucí ilegální sokolské organizace JINDRA. Organizoval a řídil pomoc parašutistům. Popraven v Mauthausenu 3.2.1944. Jeho manželka Emílie popravena v Mauthausenu 26.1.1943. MUDr. Břetislav Lyčka (*24.5.1903): karlínský lékař, funkcionář Sokola. Organizoval ilegální schůzky organizace JINDRA s parašutisty, obstarával falešné doklady. Ošetřil zraněného Kubiše. 21.7.1942 v Ouběnicích s učitelem Františkem Kotrbou v obklíčení gestapem spáchal sebevraždu. Manželka byla popravena v Mauthausenu 24.10.1942. Jaroslav Piskáček (*3.4.1897): náčelník vysočanského Sokola, úředník železnice.Přivedl parašutisty z Horoušan (od Baumana) do Prahy a napojil je na sokolské odbojáře. Popraven s celou rodinou 24.10.1942 v Mauthausenu. Břetislav Bauman (*3.12.1905): mlynář, člen Sokola v Horoušanech. Zapojen do spolupráce jako jeden z prvních. S manželkou Emilií popraven 24.10.1942 v Mauthausenu. Anna Letenská (*29.8.1904): divadelní a filmová herečka, zapojená s manželem Vladislavem Čalounem do spolupráce. Oba popraveni v Mauthausenu 24.10.1942. Jan Kovařík (*13.4.1900): přednosta železniční stanice v Holoubkově. Poskytoval parašutistům soukromý úkryt. Jako spojka k němu docházela M.Moravcová. Byl zatčen v jiných souvislostech a poslán do koncentračního tábora. Zemřel na pochodu smrti v dubnu 1945. Jan Zelenka-Hajský (*4.3.1895): učitel, sokolský funkcionář. Všestranný spolupracovník parašutistů. Získal údaje o pohybu Heydricha. Aby unikl zatčení, spáchal 17.6.1942 sebevraždu. Manželka Františka (*4.10.1901) popravena v Mauthausenu 24.10.1942. Syn Milíč (*12.8.1922)se otrávil po otcově smrti také 17.6.1942. Antonín Oktábec (*29.9.1904): člen karlínského Sokola. Pomáhal od počátku. Popraven s manželkou Vlastou v Mauthausenu 24.10.1942. Jaroslav Pechman (*1.5.1900) starosta Sokola Michle. Otrávil se při zatýkání gestapem 5.10.1942. Manželka a syn popraveni 26.1.1943 v Mauthausenu. Rodina Moravcova: Alois Moravec (*25.1.1887), inspektor dráhy, podílel se na přímé zpravodajské a kurýrní činnosti. Popraven spolu se synem Vlastimilem (*17.3.1921), který byl spojkou, v Mauthausenu 24.10.1942. Manželka Marie (*9.7.1898), všestranná pomocnice parašutistů, spáchala pří zatýkání v noci z 16. na 17.6.1942 sebevraždu. (druhý syn Miroslav *3.9.1918, pilot RAF, zahynul při operačním letu 7.6.1944) Manželé Hejlovi: František Hejl (*3.7.1900), spolu s A. Oktábcem,V. Novákem a MUDr. Lyčkou se podílel na přípravách atentátu. S manželkou Miladou (*25.1.1906), také aktivní spolupracovnicí, popraven v Mauthausenu 24.10.1942. Jan Sonnevend (*25.12.1880): předseda sboru starších pravoslavné církve. V polovině dubna ho P. Fafka požádal o úkryt pro patašutisty. Zastřelen 4.9.1942 v Kobylisích. Biskup Gorazd občanským jménem Matěj Pavlík (*26.5.1879): do odboje zapojen hned po okupaci. Zastřelen 4.9.1942 v Kobylisích. Václav Ornest (*6.11.1887) : kostelník, popraven s celou rodinou 24.10.1942 v Mauthausenu. Prof.dr. Josef Ogoun (*25.6.1889-1.1.1952): spolu s manželkou Marií (*19.12.1900-říjen 1967) poskytli v době okolo atentátu Gabčíkovi s Kubišem ubytování a pomoc. ThDr. Vladimír Petřek : Obstarával jako prostředník materiální a potravinovou pomoc pro parašutisty ukryté v kostele. Popraven 5.9.1942 v Kobylisích. Václav Čikl (*13.1.1900): Zasvěcen do odbojové činnosti a popraven 4.9.1942 v Kobylisích. Josef Svatoš (*8.11.1869): garážmistr, V Melantrichově ulici se u rodiny Svatošových scházeli a ukrývali parašutisté. Šestišlená rodina Svatošova byla popravena v Mauthausenu 24.10.1942. Josef Janeček (*4.9.1902): garážmistr, uchoval mimo jiné parašutistům různý materiál a jízdní kola. popraven 24.10.1942 v Mauthausenu. Za přímou pomoc parašutistů bylo odsouzeno 252 lidí.(29.9.2016)

Poprvé a naposledy říkám: "Jděte na českej dabing". Ale myslím to teda vážně. Já jsem si troufl na titulky a to mi zmrvilo minimálně polovinu tak dobrého filmu. Vidět anglické herce vyslovovat česká jména a názvy a napodobovat kravskej přízvuk bohemských nevzdělanců je první ranou (né tou smrtelnou). Ta smrtelná přichází, když vidíte starou a nesympatickou československou herečku mluvit anglicky s horší výslovností a přízvukem než má Emanuel ze 4.A trpící dislexií, koktavostí a vyříznutým jazykem. Když překousnete tuhle lůzu a nebo bude rozumní a půjdete na normální dabing, zjistíte, že je to jeden z nejlepších válečných filmů, co jste za posledních pár let viděli + když budeme počítat, že se opravdu odehrává v Česku. Celkem mě to i dostalo.(1.10.2016)

Příběh jako takový všichni známe, takže spíše ke zpracování. Když se povznesu na angličtinu a jak "vtipně" vyslovují česká jména.. Tak další věc, která mě hned zprvu zarazila, je že parašutisti sem seskočili jako ze žurnálu. Spíše než na atentát jako by sem šli do divadla a za dívkami. Jejich vizáž a oblečení tomu napovídalo po celou dobu filmu. A taky, že jo.. pletky s dívkami, o kterých z historie neznám žádné informace, na sebe nenechali dlouho čekat. Celkově mi jejich románky přišli zvláštní. Obzvlášť ta scéna, jak Geislerová posmrtně volá Gabčíka, než si střelí kulku do hlavy, mě fakt vadila. Na druhou stranu si myslím, že tím chtěli ukázat, že to nebyli asociální jedinci a měli vztahy, vazby a rodiny třeba jako my. Vždyť ten hajzlík Čurda je zradil právě kvůli ženský.., takže to beru. Ale to, že mleli na potkání, proč jsou v Praze a co mají za úkol, to mě teda vadilo dost. Kurňa tajná operace je tajná operace!!! Myslím, že to opravdu nemuseli konzultovat s kde kým. Chyběl mi tak takový ten strach z toho, že se ukrývají. Strach rodiny, která pro mě byla stejně hrdinská jako celá akce mladíků. Pocity strachu a emoce přišli až s posledními scénami. I když nepříjemné chvilky výslechů, ale vzbudily ve mě hodně. Poslední přestřelka v kostele byla z celého filmu asi nejlepší.., mělo to tu správnou dynamiku a drama. Obsazení a herci perfektní a díky nim to uvidí celý svět. Takže za mě dobrý.(2.10.2016)

Očekávání vs film: 1) Navzdory tomu, že hned na začátku filmu odprásknou jako kolaborantskou svini hajného, který je našel po seskoku ( ve skutečnosti to byl jeden ze dvou lidí který jim pomohl a přežil válku ) tak kupodivu se film drží někdy i detailních skutečností, ale zrovna prof. Vaňek ( agent STB a fabulátor událostí kolem Anthropoidu ) není zrovna optimální zdroj. 2) Oba hoši včetně Dormana zahráli své typy perfektně a dokonce jim zdatně sekundovali čeští herci obzvláště Ondřej Malý. 3) Asi nejvíc šokuje, že ten film je krom scény atentátu a skvostného boje v kostele jen interiérový a působí nízkorozpočtově. Negativa: 1) totalitní atmosféra okupovaného protektorátu není absolutně nijak zobrazena ani cítit, jen se po bytech skuhrá na okupaci 2) Aňa se na tu roli nehodila 3) nelíbilo se mi jak hoši každému vyprávěli , že chtěj sejmout Heydricha. Jak řekl v recenzi Kamil Fila, je to největší zahraniční film o českém hrdinství, který kdy byl natočen zahraničními filmaři. Když běželi na konci titulky, tak jsem byl celkem dojemně hrdej na ty kluky, kteří tam byli jednotlivě vyjmenovaní. Sedm frajerů proti 800 náckům v předem prohrané bitvě, kterou dobojovali se vztyčenou hlavou. Dneska to možná zní směšným patosem , ale to že to byla česká reality, kterou zfilmoval ten bláznivej Ellis, tak dávám pět hvězd.(3.10.2016)

Netusim, o cem ten film byl. Brzobohaty lepsi ...(3.10.2016)

• Ozzy2

Už začátek mi napověděl, že půjde o nesmyslný film plný historických nesmyslů a lží.Takže si to shrneme.Po seskoku u Nehvizd našel ty dva "hrdiny" Gabčíka a Kubiše hajný Alois Šmejkal, otec 7 dětí.Je naprosto absurdní, že tohoto statečného Čecha a otce 7 dětí, který jim pomohl dostat se do Prahy přes své známé udělali ve filmu bonzáka a nechali ho zavraždit.A to jen kvůli skoku v ději.Protože než se dostali pomohla jim další hezká řádka lidí, kteří byli po atentátu zastřeleni i s rodinami.2. Paarašutisté hledají v Praze kontakt, který už je dávno zatčený.Statečná obyvatelka domu je odkáže na veterináře, kterého všichni znají a vědí, že pracuje pro odboj?Všichni, kromě gestapa?Druhý den jsou odvezeni kamsi, kde čekají hlavouni odbojářské skupiny Jindra Vaněk a Zelenka-Hajský a hoši jim hned vyklopí, že jdou zabít Heydricha......to už jsem pomalu zvracel.Vrchol byl samotný atentát.Kde je Čurda?????Ptá se Gabčík, Co by tam dělal?Atentát provedl jenom Gabčík s Kubišem, zbytek jsou jen spekulace, protože dodnes se nezjistilo, kdo jim pomáhal.Zda odboj, nebo tam s nimi byl Valčík.Navíc toho dne bylo zataženo, takže nějaké zrcátko je další nesmysl.Nejhorší scéna ovšem byla, když jim THDr. Petřek oznamuje, že Heydrich zemřel a byly vypáleny Lidice.To, že chlapci nehnuli brvou byl fakt úlet,ale Heydrich zemřel 4.6. 1942, Lidice byly vypáleny až 10. června.Těch blbostí je ve filmu tolik, že odpad jer ještě málo.nechápu, jak tomuto paskvilu může dát někdo hvězdy.......Lidi, je to kus české historie, temné historie, tak zvedněte prdele a zjistěte si dnes dostupná fakta a nenechte si vymývat mozky takovými nesmysly.Gabčík s Kubišem podělali, co mohli a mají na svědomí tisíce lidí a vy je tu oslavujete, jako hrdiny.(9.10.2016)

Přes čenglištinu se nedokážu přenést.(11.10.2016)

Veľmi drsný film. Už si nepamätám, kedy som na film pozeral s doslova zatajeným dychom. Jeden z najlepších vojnových filmov, čo som videl. Konečne som odchádzal z kina s nejakými pocitmi, nie len s vypláchnutým mozgom. Cillian Murphy to zahral skvelo, vynikajúce bojové scény a k tomu záver, kde v kine snáď nikto nedýchal. Klobúk dole pred tými, čo takto obetovali svoje životy. 5*(16.10.2016)

Film je věrným obrazem historie do všech detailů. To je současně pochvalné, ale i jde o celkové prokletí předlohy. Film totiž nemá extra děj, všichni víme, co bude, jde o čekání na akci a pak následující "střílečku" v kostele. Český přízvuk herců v angličtině je děsný, v kině tomu nebylo extra rozumět a zvuk je obecně dost problematickým nejen co do přízvuku. Cillian Murphy exceluje, Jamie Dornan sekunduje. Film obsahuje i hodně kýčů viz scény s dívkami a zásnuby. Wtf? Oceňuju realistické scény a teror, dobře vykreslená Praha a všudypřítomná úzkost. Podle mě je film průměrný, znova bych na něj nešla, ale nelituju, že jsem ho v kině viděla.(16.10.2016)

Hvězda dolů za ten moderní poutač Pilsner Urquell, co mě v té Praze čtyřicátých let pěkně praštil do očí.(20.10.2016)

Az na samotny zaver je to celkem nuda, i ten atentat byl dost plochy. Dost me mrzi, ze Heydrich je tam dost anonymni figurka, 90% filmu je interier. Je to jak film z produkce HBO/Netflix. Ceska anglictina a anglicka cestina byla dost smesna, ale vadit to bude hlavne nam.(21.10.2016)

Prvý krát v "západnej" kinematografii vyzdvihli nášho nezlomného ducha a ešte viac ma teší ako otvorene priznali zradu na našom národe. Konečne väčšia masa ľudí si má možnosť uvedomiť, čím sme si všetkým prešli a hlavne čoho sme boli schopní - vlastne ešte stále sme!(22.10.2016)

Nejdřív člověka zarazí ta kupa českých herců, který předstírají, že jsou Angličany, co hrajou Čechy mluvící anglicky a nakonec mluvěj líp, než Angličani, co se snažej mluvit anglicky s českým přízvukem. Že to nezní moc zamotaně? Film byl naštěstí pěkně přímočarej. Po rozpačitým začátku přišel zajímavej prostředek pak výbušný akční finále. Tohle si poctivý čtyři hvězdy zaslouží.(22.10.2016)

Moc jsem si nedokázal představit "uchyláka" Dornana v roli českýho parašutisty.A jo!!,zhostil se toho se ctí na to jaký má "herecký" rozsah.Herecky výraznější byl pro mně Cillian Murphy.Po technické a hlavně vizuální stránce není skoro co vytknout.Vybraný lokace matičky Prahy taky supr vole....Nedokážu porovnat,jak moc to bylo historicky košér(Reinharde,enšuldigen bitte),neb jsem třeba český Atentát neviděl a ve škole jsem v tu dobu chyběl kvůli nemoci.Čeští herci nebyli nejhorší,jen ten strašnej přízvuk,i když Dornan při vyslovení že pochází z Moravy se mu málem rozletěl jazyk.Trochu mi vadilo obsazení Aňi,předstírat mladou odbojářku nezvládla.Závěrečná scéna v kostele byla natočená a sestříhaná výborně,tentokrát mi nevadila ani roztřepaná kamera,ale mohla být o něco kratší.Jako vlastenec bych měl asi dát víc,jenže ty nedostatečky tam byly.SS 65%.(23.10.2016)

Pokud bych chtěl někomu pustit film o českém hrdinském atentátu na Heydricha, stejně bych mu asi pustil "Atentát" (1964) od Sequense. Ale na tohle se aspoň budou dívat popkorňáci po světě a třeba si pak aspoň najdou kde je to "Československo". Vadí mi malé nepřesnosti (Hajný na začátku byl ve skutečnosti dobrý člověk a nechtěl je hned naprášit jako ten ve filmu), angličtina v českém filmu ("Mirek, klous det vindou!") a hlavně klepavá kamera = shaky camera, kterou už nemůžu vystát. Klepavá kamera je pro akční filmy to, co je nahraný smích pro sitcomy - berlička pro diváka. Musí se používat opatrně, protože když se to přežene, tak si toho divák všimne. A je mi líto, ale Anna Geislerová už nemá na to, aby hrála "moust bjůtyfl gérl in d rům".(23.10.2016)

Tazko si zvykat na nesuhru jazykov, ked sa vsak nerozprava, je to pozeratelne :)(26.10.2016)

Jsem fanouškem českého filmů: Atentát z roku 1964, skvělé obsazení, atmosféra a národní hrdost je podstatou tohoto filmů.Od tohoto filmů jsem čekal jiný pohled a názor.A to splnil. Děj filmů je jasně danný a teměř se neliší od toho českého.hlavním přídavkem jsou vztahy a emoce. I já jsem toho názorů, jako mnozí jiní, že vyobrazení profesionálních českých vojáků v tomto filmů, jako bezradných lidí plných emocí, kteří si nevěří a mají pochyby, je velmi nerealistický a připomíná spíš členy odboje, a jen uměle vytváří dojem emocí, tak kde být nemají a ani nemohou.Prezentovat takhle americké vojáky, by si nikdo dovolit nemohl a ani nikdy nedovolil. Atmosféra v kině ke konci byla dechberoucí, nebyl slyšet jediný zvuk.Naprosto úžasné!!! Má tenhle film smysl?Samozřejmě!!!!!!!!!!! Svět by měl vědět o naších hrdinech a znát jejich příběh a co museli obětovat pro naši svobodu a to i na úkor určité komerčnosti a nepravdivých faktů a nelibivých scén. Protože myšlenka a smysl je rozhodně důležitější, než obsah a umění...(27.10.2016)

Film sa mal rozhodne v našich končinách distribuovať predabovaný do češtiny, lebo tá britská alebo resp. írska angličtina s českým prízvukom bola naozaj veľmi rušivá. Čo sa týka historických faktov, film pomerne verne odrážal skutočné udalosti. Drobnú výtku mám akurát k prezradeniu cieľa operácie odbojovej bunke ihneď pri prvom kontakte, to rozhodne bol iba dramaturgický zámer a nie realita. Aj keď úvodná časť bola pomerne pomalá a gradácia nastala až v druhej polovici, film nenudil a posledná tretina s veľkým finále bola naozaj parádna. Potešili výkony ústrednej dvojice aj vedlajšie role českých hercov. Obsadenie Any Gaislerovej ma prekvapilo, naozaj to nie je typovo klasická česká tvárička ;) Chýbalo mi aj viac priestoru pre cieľ operácie: Reinhard Heydrich mal vo filme snáď 2min priestoru aj to pri samotnom atentáte. Skôr som čakal, že ho filmári uvedú na scénu skôr a ukážu jeho krutovládu v protektoráte. Napriek tomu film hodnotím vysoko: 80%(7.11.2016)

Hmmm.No popravdě jsem čekal o mnohem víc.Sean Ellis v Metro Manila ukázal,že naprostá autentičnost je jeho devizou,ale tohle je trochu jiná kniha a chybek se tam najde dost v historických análech a to si nemusíte číst ani zdejší komentáře.Tak co,točíme film či memóry,hlavně se to musí líbit dívákům.Film je hezky rozložen na jednu hodinu se budem nudit a v druhý natočím akční hurikán.Je škoda,že si to hodně protiřečí,ale i ty dvě hodiny tu byly až moc.Nechci zde poukázat na nějaké čechoengliš rozhovory,ale na to,proč v tom filmu není slyšet čeština jako jazyk ani v nějakým rozhovoru či nějakým pokřiku klidně z křoví.To je barbarství a přijde mi to,že film se odehrává spíš někde pomalu na Maledivách.Němčina je tu samozřejmě pintlich.Druhý svrab je,že tu máme film o Heydrichovi,ale na něj ani ve dvouch hodinách moc nepřijde řada,ba co hůř,minuta musí stačit.To už doopravdy závání vraždou,ale režisérskou.Tomu filmu chybí chuť a vcelku slušně řečeno koule.Kdyby se Ellis vyprdnul na tu první hodinu šnečího ploužáku naprosto o ničem,protože love story je příšerná,plánování je proboha o chvilce v domě a jde se na věc.Herecky je to skvělé,ale v podání Cilliana Murphyho kvůli kterému jsem to vlastně i pustil.Dornan hrál prostě druhé housle,ale to si vcelku i žádala role.Horší bylo,že mezi nima o nějaký chemii nelze moc mluvit v superlativech.Když už jsem si ohryzal i nehty na nohou,tak po atentátu konečně se něco začlo dít.Jenom bylo horší,že ten kostel si bude víc lidí pamatovat, než ten samotný akt.Sice je to hrozně vyumělkovaně zbytečně natažené,kdy to spíš vypadalo,že kluci z německý strany akorát vyšli tak leda z hospody a ne z výcviku.Popravdě se z toho stala spíše americká do očích bijících sladkokyselá bramboračka,která si žádala oční slzy od diváků.Kostel byl provrtán co to šlo,ale kluci docela pianko,což bylo dost na očích tedy mých,kdy záběr prostřílená zeď a vzápětí nová fasáda a spíš to vypadalo jak v nějaký hře Wolfenstein.Vodní scéna o podolský bazén lepší,leč s tou emoční Geislerovic kaňkou.Hold je to škoda,Atentát od Sequence je prostě lepší,ale to se dalo čekat.Průměrný film,který si vzal podle mě až moc velké sousto.Díky Murphy,že jsi tam hrál jinak....(7.11.2016)