Stitchers

USA, (2015–2017), 21 h 52 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Jeff Schechter

Hudba:

Kurt Farquhar

Emma Ishta, Kyle Harris, Ritesh Rajan, Salli Richardson-Whitfield, Allison Scagliotti, Damon Dayoub, Sola Bamis, Diane Farr, Félix Gómez, Caitlin McHugh (více)

Série(3) / Epizody(31)

Stitchers je americký science fiction seriál s kriminálním podtextem. Hlavní hrdinkou je Kirsten. Dívka, která je mladá, krásná, a která trpí vzácným onemocněním – temporální dysplasií. Tato nemoc ovlivňuje její emoce a rozeznání emocí u ostatních lidí. Díky tomuto si jí všimne tajná vládní agentura zabývající se vzpomínkami nedávno zemřelých lidí a Kirsten je pro spolupráci s nimi vynikající exemplář. (katherine7)

Bozvav

Fakt jsem se snažila a vydržela 4 díly. Námět dost klišovitý, špatně zpracovaný. Chemie mezi hlavními hrdiny nefunguje a občasná vtipná hláška to nezachrání. Tato konspirační teorie prostě nefunguje. navíc je hlavní hrdinka krajně nesympatická a neumí hrát. Za mne jedna hvězda pro kamarádku hlavní hrdinky, ta ušla. ()

Eventyrer

Tajne tajný vládny projekt o vkrádaní sa do spomienok mŕtvych ľudí, ktorý riadi banda nerdov a ku ktorej sa pridá mladá šťabajzna so slovníkom premúdreného starého trpáka - to je stitchers. Ďalšia detektívka, ktorá sa zúfalo snaží byť výnimočná. Babenka sa navlečie do debilne vyzerajúceho overalu, sadne si do akvária plného vody a bum, ide do myšlienok mŕtvoly. Na začiatku sme kŕmení vysoko nefunkčnými blábolami, ktoré je nutné počuť aby sme (ne)pochopili princíp stitcherovania, scenár trápny až nad hranicu únosnosti a detektívna časť je predvídateľná a všetky vraždy by hravo zvládla objasniť Veronica Marsová pri výsluchu susedov - to je stitchers. Jedna hviezdička za sci-fi nápad. ()

MoiJe

Do s01e02. Druhy diel nepresvedcil, koncim. // Pilot: Dost uponahlane. Nie nezaujimave. Spracovanim pripomina 10 a viac rokov stare serialy s pribuznou tematikou. Hlavna hrdinka nie je prave prijemna osobka, ale nadej na rastuce sympatie by tam bola. Este skusim. *Plot*: Mlada doktorandka s poruchou, ktora jej neumoznuje vnimat emocie a ubiehajuci cas (tj. bez logickej uvahy sice nema tusenie, ako dlho napriklad sedi v miestosti, ale zaroven si vie spomienky vybavit ako keby to mala pred ocami teraz) je oslovena tajnou organizaciou, ktora vie cloveka nakratko napojit na mozog nedavno zosnuleho a tym preskumat jeho spomienky a vyriesit zlociny. ()

Davies182

PILOT: Stanice ABC Family uvádí: Váš nový seriálový dream team! Tajnou laboratoř mají 200 metrů pod čínskou restaurací, v latexových oblečcích se potápějí do vodních nádrží a čtou mrtvolám myšlenky, aby dopadli jejich vrahy. Fuck yeah! Otázka dne zní: zůstává přiznaně debilní seriál debilním seriálem? ()

maddy odpad!

Snáď ten najotrasnejší seriálový pilot, ktorý som kedy videl. Dlho sa mi nestalo, aby ma seriál už po prvých desiatich minútach, tak neskutočne otravoval a nemohol som sa prehrýzť ani cez pilotnú epizódu. Ani neviem ako to slušne popísať, pretože tu je totiž zlé snáď všetko čo môže byť a nechápem ako to mohlo pred odvysielaním vôbec prejsť výberom a objednaním celej sezóny: otravná hlavná hrdinka, ktorá svojim správaním neskutočne irituje, otrasné herecký výkony, debilný scenár, ktorý postáv vkladá do úst tie najotrepanejšie repliky, pokus o priblblý humor, ohavné triky ... nie, nie a ešte raz nie, z tohto už nechcem v živote vidieť ani sekundu. Oproti Stitchers pôsobia aj tie teenagerské telenovely od CW ako hotový klenot. Neviem, či sa chcel niekto televíznej stanici ABC kruto pomstiť alebo to myslel vážne, no pokiaľ to je ten druhý prípad, tak toho kto to napísal a zrežíroval zavrieť čo najďalej od filmového priemyslu. Hanba súčasnej seriálovej tvorby a stelesnenie všetkého čo môže byť na americkej seriálovej tvorbe zlé. Ale tak čo čakať od seriálu, kde sa super-tajné hyper-moderné laboratórium nachádza pár metrov od čínskej kantíny, hlavná postava sa musí navliecť do latexu a ponoriť do vani, aby mohla čítať myšlienky z odumretého mozgu mŕtvoly (!!) a tak dopadnúť vraha. Kriste pane, čítal to vôbec niekto! Otravné do takej mieri, že až. Aspoň, že plagát ma ten seriál výborný, aj keď to je asi chabá záplata na tých útrpných 40 minút úvodnej epizódy . PILOT: 0* (0/10) ()