DobroDRUH (TV pořad)

Česko, 2015, 12x26 min

Adam Lelek

Martin Šácha
  • Roman Albach

Dobrodruhem je pro mě Dan Pribáň a jeho tým, co cestoval Afrikou, Asií, jižní Amerikou. Tam jsem cítil to napětí, dobrodružství, odvahu a smekával jsem tak pomyslný klobouk. Adam Lelek tím dobrodruhem pro mě určitě není, viděl jsem jen 4 díly, ale všechno na mě působí neuvěřitelně uměle, nepřirozeně, nesympaticky. Navíc když člověk, který se nazývá dobrodruhem řekne, je tady strašná zima, mínus šest stupňů,.... tak si říkám, to je drsňák, který má dobrodružství vážně v krvi... Nechci ani vědět, kolik tento projekt stál peněz.(26.3.2015)

• Khumbac

Opravdu vice nesympaticky by mohl tak akurat zafinancovany cikansky bezdomovec. Lelek pusobi arogantne a neduveryhodne...napr. vcera v druhem dile...upadl na zebra(predpokladal zlomeninu ci vnitrni krvaceni) po 4 dnech se dostal do nemocnice a tam zjistili, ze je vse ok a nic mu neni. Ten pan je takovej srabik. Ale kouknu na dalsi dily uz jen kvuli prirode!(12.3.2015)

Dyť je to úplně dokonalý! Adam Lelek jakožto David Brent České televize hravě překonává celého Rickyho Gervaise a jeho "rádoby" vtipný kancl. Kombinace britské docudrámy a českého idiota je v podání Adama Lelka neodolatelná. A teď mi ještě řeknětě, že si sám vybírá hudbu a sám si to taky stříhá, a já se rozpláču dojetím, že jsme konečně našli spasitele televizní zábavy. Dokonalý kabaret dadaismu.(14.3.2015)

• Karlas

Extravagantní samolibý dobrodruh představuje estrádní buranství a přihlouplé sebevědomí, jenž je dalším důkazem toho, že slušnost a věcnost se dnes prostě nenosí ani v dokumentární tvorbě. Myšlenka čím větší hovado, tím větší úspěch, se nám z českých kuchyněk přestěhovala na daleké cesty. Tak si Adame přičísni bradku, uprav růžovou šálu, na hlavu si dej cylindr s potiskem dalmatínů a vyraž ... ale do . . . . . .(19.4.2015)

To jako proč, vy kreténi tak nízká hodnocení? Konečně přišel taky český dokument o cestování s užitečnými radami s ohledem na naši měnu a běžnou mzdu místních (čímž se při vlastních cestách uchráníme od snahy o zlodějnu na naši adresu) nebo na zvyklosti či na bojovou prevenci před smrtelnou nákazou. Za cestovatelovo samostatnost v působení v barbarských zemích, tento pořad řadím de facto k pořadu "S kuchařem kolem světa". Konečně ale v dokumentu vidím Čecha a nejde jen o Bárou Štěpánovou barbarsky sehraný dabing produkce na půli cesty. Jenže závist je u Čechů mocná vlastnost, je tak nutné ty, co nám dobrodružné cesty alespoň takhle zprostředkují, pošpinit.(15.4.2015)

• - Agentura, zastupující cestovatele Adama Lelka, vytvořila z jeho natočených materiálů program upravený pro základní školy s názvem Planeta Země 3000. S programem objíždí od roku 2004 sály po celé republice a představuje jej dětem. Tyto natočené materiály daly základ seriálu v ČT. (rakovnik)

• - Při natáčení nafotil Adam Lelek více než 140 000 fotografií. (rakovnik)