DobroDRUH

(pořad)
všechny plakáty
Reality-TV / Dokumentární
Česko, 2015, 12x26 min

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i situace hraničící se smrtí. Nejen na to se mohou diváci těšit v nové dvanáctidílné docureality České televize Dobrodruh. Fotograf a cestovatel Adam Lelek v ní na vlastní kůži prožívá vzrušující, nepředstíraně silné příběhy, které mají jedno společné – velké dobrodružství.
Pořad je natáčen jako reality show, kdy Dobrodruh při cestách po exotických zemích řeší každodenní problémy spojené s cestováním, jako např. místní dopravu, jídlo, ubytování, setkání s domorodci a jejich kulturou, setkání s často nebezpečnými zvířaty a návštěvou exotických míst, kde Dobrodruh zažívá nepředstíraně silná dobrodružství. (Česká televize)

-bad-mad-wolf-

Dnes už se neoslavujou foglarovští skauti a mayovští dobrodruzi, dnes se oslavujou ufňukánci, kteří vám třicetkrát za hodinu připomenou, co všechno je bolí a jak je to v tý džungli na hovno. Motivující a přínosné, vskutku... jedna hvězda za jakous takous základní informační hodnotu, byť ani dramaturgicky nemá tahle fraška čím zaujmout (protože už tu mnohokrát byl někdo, kdo to udělal lépe). Obhajoba MARNÁ. ()

Sifaka

Není to až tak tragické, jak tady většina píše, ale má to velké trhliny...už ten název je zavádějící, Adam rozhodně není dobrodruh, je to dost strojené a sympatický moc není, ale dá se na to dívat, komentář Báry mně nevadí a většina navštívených míst je zajímavých, je to mezi 2 a 3 hvězdičkama, jak který díl...Chápu, že se to ale někomu nemusí líbit, jsou rozhodně lepší pořady o cestování :-) ()

JANARYBA odpad!

Maminčin mazánek si vzal červené kecky, sehnal prachy, uvázal si kolem krku šálu a vyrazil do světa, většího do sebe zahleděného blba, jsem snad ještě neviděla. V druhém díle si nakoupil papů, to spapat již nestačil, páč hapal - uklouzly mu kecky, dál to bude jistě taky napínavé, ale to už asi neuvidím. ()

CheGuevara

Dyť je to úplně dokonalý! Adam Lelek jakožto David Brent České televize hravě překonává celého Rickyho Gervaise a jeho "rádoby" vtipný kancl. Kombinace britské docudrámy a českého idiota je v podání Adama Lelka neodolatelná. A teď mi ještě řeknětě, že si sám vybírá hudbu a sám si to taky stříhá, a já se rozpláču dojetím, že jsme konečně našli spasitele televizní zábavy. Dokonalý kabaret dadaismu. ()

Tommassi3 odpad!

To už snad Česká televize ani nemůže myslet vážně !! Ten (nez)odpovědný dobytek, co tuhle šílenou nehezkou a především trapnou, prý se tomu říká cool, pseudodokumentaristiku protlačil, by si měl urychleně vyndat hlavu z prdele a veřejně se omluvit národu za tenhle špatný vtip.. Nebo si skutečně doba a naprostá divácká většina tohle žádá ?? Když si jeden vzpomene, jak dlouho údajně musel Dan Přibáň se svou parádní trabantidysseou škrábat prstem na dveře na Kavkách, a teď vidí tohle, chce se mu skutečně blejt !! Protože tu na něj najednou na onom jiném prostoru vybafne nesympatický kašpar Adam Lelek, jakási kozí bradka v converskách, který ze všeho nejvíc dokumentuje především ten smutný fakt, jak naši veřejnoprávní krkavci se stále většími úšklebky mrhají našimi penězi.. Velmi zhovadile se mi jeví také skutečnost, že Česká televize dlouhá léta neměla na spoustu projektů koule a dneska je tady mají pro změnu v hubě.. Nebo je to celé jinak ?? Že by Čétéčko závidělo Novákům Láďu Hrušku, a tak se vytasilo s vlastním idiotem ?? Vy máte pseudokuchaře, my pseudodobrodruha a a pseudocestovatele !! A kdo z nich získá cenu Tragéd roku ?? ;) Že by remízka ?? Nicméně tohle se opravdu jen tak nevidí, takže doporučuju zatnout zuby a alespoň jednu epizodku si dejte !! Dobrou chuť !! A pokud vám to šmakuje, dobře vám tak.. Já si úplně vystačím s dvěma naprosto vyprázdněnými díly téhle do sebe zahleděné šmíry.. ()

• Agentura, zastupující cestovatele Adama Lelka, vytvořila z jeho natočených materiálů program upravený pro základní školy s názvem Planeta Země 3000. S programem objíždí od roku 2004 sály po celé republice a představuje jej dětem. Tyto natočené materiály daly základ seriálu v ČT. (rakovnik)