poster

DobroDRUH (TV pořad)

Reality-TV / Dokumentární

Česko, 2015, 12x26 min

Režie:

Adam Lelek

Kamera:

Martin Šácha
(další profese)
 • Brtniik
  *

  Veliký TV průšvih! Tak to vypadá, když průzkumy ukáží, že frčí cestopisné pořady (Češi, Němci a samosebou Japonci dost cestují) a vyvstane projektové rozhodnutí svézt se na této vlně. Přiznávám, jsem „průměrný“ divák a cestovatelské pořady mám moc rád, ale druhý díl byl maximum, co hodlám, v rámci zachování duševního zdraví, vydržet. Chudáček zdivočelý mamánek hapal na (fujtajbl) slizké kládě a narazil si hrudní košíček! Auau au! To je k nesnešení! Doktoraááá! Ale anglicky válí, čili že by TV kurz AJ? Slovo dobrodruh či dobrodružství v sobě obsahuje minimálně jednoho parťáka, na kterého je spoleh. Televisní hrdina však podstupuje dobrodružství „sám“ se štábem za zadnicí. Ve světě to ovšem není ojedinělý model pořadu zaměřeného na ohromení peciválů u TV. Znám maníka, který s kámoši koupil PV3S, opatřili ji vele palivovou nádrží (někdo leží na peci, někdo na ohromné nádrži), naplnili ji a vyrazili do Nepálu. To jsou ale životaschopní kluci, ne jako hrdina DobroDRUHa. Jedna hvězda za podstoupené očkování a tím podporu zdravotnictví a za milý komentář Barbory Polákové.(17.3.2015)

 • Stallone
  *****

  DobroDRUHA považuji v této kategorii dokumentárních, cestovatelských, poznávacích pořadů za nejlepší, který jsem viděl. Poučná, zábavná forma, která ani na chvíli nenudí. Pan Adam Lelek je charismatický a před kamerou funguje naprosto perfektně. Mám toho již nakoukáno hodně a proto jsem nadšený, že mě stále dokáže něco tak příjemně překvapit. Každý díl jsem viděl několikrát. Působí to jako příjemný relax a mám chuť do řadu zemí vyrazit. Minimálně do Peru určitě. Díky Adame a ať se daří.(3.8.2015)

 • swenney
  odpad!

  Melo by se to jmenovat Zoufalec na cestach... Takovej to mohl byt peknej porad s obrazkama....a ten blbec s teniskach se nacpe do kazdyho zaberu...coz by jeste asi zkousnout slo...kdyby mel zavrenou hubu;) Ale pro zasmani dobry...asi budu mit kazdou stredu pul hodinky sebetryzneni a budu se na to divat...(15.3.2015)

 • Khumbac
  *

  Opravdu vice nesympaticky by mohl tak akurat zafinancovany cikansky bezdomovec. Lelek pusobi arogantne a neduveryhodne...napr. vcera v druhem dile...upadl na zebra(predpokladal zlomeninu ci vnitrni krvaceni) po 4 dnech se dostal do nemocnice a tam zjistili, ze je vse ok a nic mu neni. Ten pan je takovej srabik. Ale kouknu na dalsi dily uz jen kvuli prirode!(12.3.2015)

 • Viper
  ***

  Zdejší hodnoceni je trochu prehnane, neni to zas takova hruza. Je jasny, ze Lelek s dobrodruhem nema nic spolecnyho. Je to proste obycejnej chlapik, ktery jen jede o kus dal nez do Chorvatska jako vetsina Cechu. Prave jeho osoba je asi nejvetsi slabinou cele docureality. Momenty jako vyhozeni kukurice, protoze by mohla byt nakaazena ebolou, plivani cinskych pochoutek primo pred trhovci i jeho putovani po dzungli v keckach mu proste sympatie nepridava. Na druhou stranu nam dokument ukaze i bezne soucasti cestovani dobrodruznejsim zpusobem nez s cestovkou, tedy zalezitosti jako smlouvani a hledani noclehu v neznamem meste, coz kdyz clovek nekdy zaziil na vlastni kuzi vidi hned veci jinou perspektivou. Snad druha serie bude bez Lelka...(17.5.2015)

 • - Při natáčení nafotil Adam Lelek více než 140 000 fotografií. (rakovnik)

 • - Agentura, zastupující cestovatele Adama Lelka, vytvořila z jeho natočených materiálů program upravený pro základní školy s názvem Planeta Země 3000. S programem objíždí od roku 2004 sály po celé republice a představuje jej dětem. Tyto natočené materiály daly základ seriálu v ČT. (rakovnik)