DobroDRUH (TV pořad)

Česko, 2015, 12x26 min

Adam Lelek

Martin Šácha
  • Karlas

Extravagantní samolibý dobrodruh představuje estrádní buranství a přihlouplé sebevědomí, jenž je dalším důkazem toho, že slušnost a věcnost se dnes prostě nenosí ani v dokumentární tvorbě. Myšlenka čím větší hovado, tím větší úspěch se nám z českých kuchyněk přestěhovala na daleké cesty. Tak si Adame přičísni bradku, uprav růžovou šálu, na hlavu si dej cylindr s potiskem dalmatínů a vyraž ... ale do . . . . . .(19.4.2015)

• JANARYBA

Maminčin mazánek si vzal červené kecky, sehnal prachy, uvázal si kolem krku šálu a vyrazil do světa, většího do sebe zahleděného blba, jsem snad ještě neviděla. V druhém díle si nakoupil papů, to spapat již nestačil, páč hapal - uklouzly mu kecky, dál to bude jistě taky napínavé, ale to už asi neuvidím.(12.3.2015)

• ESNYR

Nechci se tady chlubit jakej jsem tvrďák a dobrodružství mi je bližšší než teplo domova, ale řeknu rovnou že takové trapné dobrodružství jaké zažívá chudáček Ádík jsem teda zažil několikrát.Stačilo u bráchy v "divočně" zažít 2 metry sněhu. K nejbližšší civilizaci je to z jeho pastoušky nějak kolem 2 KM, takže prošlapat dvou metrové závjeje sněhu, když bylo jasné že cestáři nepřijedou, bylo skoro na půl dne. ¤¤ Ádík tady zevlí, stěžuje si, je mučen horkem, prošlapá si nové cvičky a neustále se diví co se kolem něj děje za podivnosti. Takovej kretén to přece být nemůže, nebo jo ?(21.4.2015)

• Natabar

To je ale fakt tak hloupě "naše malé české"... Hňup vyjede do světa - to jsem ještě kvitoval, že ČT pouze nepředabovala zahraniční program, ale sebrala odvahu natočit svůj originální cestopis. Velice brzy mě však to nadšení přešlo. Po shlédnutí dílu z Papuy Nové Guiney jsem zjistil, že cokoli jiného by bylo 100x lepší. Nýmand nás celou dobu ujišťoval, jak navštívíme domorodce, jež nikdy bílou tvář neviděli (což se stejně za chvíli ukáže jako nesmysl), abychom však záhy zjistili, že při první výpravě spadne na dřevěnou kládu přemosťující místní potůček (a heleme se - ono to bolí!). Každý, kdo si někdy narazil žebra, či potažmo protrhl mezižeberní sval, ví, jaká je to bolest. ale také ví, že je to něco, na co se neumírá. Tady náš "hrdina" už jen zbytek dílu fňukal a tvářil se, že snad z toho každou chvíli exituje. No a nic víc nám již nepředvedl.TRAPNÝ! Kdyby ČT radši vrazila peníze do kvalitního dabingu dobrého cestopisu zahraniční provenience, tak je krutě za vodou. Tady nám bylo jen hodně trapně připomenuto, jací ufňukánkové jsme. - Lidi, mně bylo tak stydno...(17.3.2015)

• -bad-mad-wolf-

Dnes už se neoslavujou foglarovští skauti a mayovští dobrodruzi, dnes se oslavujou ufňukánci, kteří vám třicetkrát za hodinu připomenou, co všechno je bolí a jak je to v tý džungli na hovno. Motivující a přínosné, vskutku... jedna hvězda za jakous takous základní informační hodnotu, byť ani dramaturgicky nemá tahle fraška čím zaujmout (protože už tu mnohokrát byl někdo, kdo to udělal lépe). Obhajoba MARNÁ.(16.3.2015)

• - Agentura, zastupující cestovatele Adama Lelka, vytvořila z jeho natočených materiálů program upravený pro základní školy s názvem Planeta Země 3000. S programem objíždí od roku 2004 sály po celé republice a představuje jej dětem. Tyto natočené materiály daly základ seriálu v ČT. (rakovnik)

• - Při natáčení nafotil Adam Lelek více než 140 000 fotografií. (rakovnik)