Napínavou zápletku doprovází věrohodný obraz maloměstských reálií. Nehostinný svět snímku obývají hlavně překupníci s alkoholem, ukrajinské prostitutky a podezřelí byznysmeni. V těchto podmínkách narůstají kriminální zápletky, se kterými se zkouší poprat vrchní komisařka Iza Dereń. Tvrdá policistka musí čelit nejen zločincům, ale i byrokracii a posměškům kolegů. Aby mohla dovést vyšetřování do konce, musí se ponořit do temné minulosti vlastní rodiny. (Kino na hranici)

regentor

Solidní krimi/thriller z Polska.Většina atmosféry je však dána prostředím a kvalitní kamerou.Samotná zápletka zase není extra inovací včetně obecných klišé, napojení církevních témat a dávné-temné minulosti řady postav.Samotné vyšetřování je potom založeno na řadě náhod a psycho rovině komisařky Dereň.Snímek který si své diváky určitě najde i u nás ale ničím nadstandartně nevybočuje , včetně téměř lineárního děje hry na četníky a zloděje.Sice není jasné kdo je kdo ale s ohledem na malé množství postav se to dá rychle vyšetřit.Na Poláky docela průměrná záležitost. ()

Arsenal83

Od poľskej kriminálky som očakával viac. Chýbala tomu väčšia atmosféra, moment prekvapenia i zaujímavejšia zápletka. ()

Enšpígl

Opět se ukazuje, že poláci jsou mistři jak ve způsobu vyprávění, tak ve filmařině. Příběh má poměrně hodně vedlejších postav, ale absolutně nehorzí ztráta orientace a to i přes to, že příběh nemá žádný vztahový kličky. Přímočarost a dynaminka se kterou nás Michal Ottowski prožene pátráním je obdivuhodná. Rozhodně se však nejedná o žádnou tuctovou kriminálku, která by v průběhu patrání opomíjela nové vznikající otazníky nebo napínavé momenty. Skvěle napsané postavy a jejich minimalistické dialogy, hudba, prostředí, to všechno dělá z Jezioraka hodně vydařenou temnější záležitost. Poláci i na středoveropském filmovém festivalu, který je bohužel tak trochu ve stínu Be2can potvrdili, že od režie, přes scénář, hudbu až po herce natočí v současné době prakticky cokoli v dokonalém provedení. ()

Bubble74

Základ pro napínavé krimi jak z partesu - provinční městečko i okolní lesy zahalené do podzimního sychrava, na nedalekém jezeře loďka a v loďce... mrtvá prostitutka. Následuje další nebožka a dva záhadně zmizelí policajti. Také uprchlý ilegální lihovarník patří do party a poté už pozvolna odkrýváme zvrácenou rodinnou historii, intriky papalášů, no a nechybí ani osvědčená klasika - vyhořelý blázinec. Propletenec máme vskutku přepestrý a napětí podporuje řádně ponurá atmosféra, se kterou si pohrála výborná kamera. Škoda, že paní podkomisařka byla taková nemastná, neslaná a její požehnaný stav jí chybějící charisma nepřidal. Jinak se mi tahle polská kriminálka se severským nádechem líbila. ()

• Film sa natáčal v novembri 2013 v mestách Legionowo, Wieliszew a Serock (Poľsko). (Arsenal83)