Jako Indián nE!Erad hulím sám

Česko, 2015, 52 min

Dokument o kytaristovi Petrovi Bakalerovi, zakladateli legendární punkové skupiny E!E z Příbrami, který zemřel 15. 12. 2013. Ve filmu na „Bakču“ vzpomínají nejen členové kapely E!E, ale i další hudebníci z české punkové scény: Zdeněk Růžička (SPS), Lou Fanánek Hagen (Tři Sestry), Michal Pixa (Visací Zámek) nebo Petr Pečený (Doctor P.P.). (Siri69)

Olík

„Jako Indián taky velkej rypák mám - Jako Indián nerad hulím sám...“ . Nevím jestli se dá, tahle alkoholem a kouřovými signály čpějící vzpomínka na punkového indiána a zakladatele příbramské bandičky E!E Petra Bakalerova, brát jako seriózní filmový počin. Spíš jde o jakési vypořádání se smrtí životního souputníka…ale OK, proč ne? Na Bakču vzpomínají a alkohol pijí nejenom členové kapely (Bořek, Motlík, Stawy, Spejbl), ale i „celebrity“ ze spřízněných kapel (Fanánek, doktor Pečený nebo „VZ2“ Michal Pixa) a na samotný závěr i starší bratr Jiří. Posedělo se, popilo se, zavzpomínalo se. Tuzemskému punku neznalému, to zřejmě nic nedalo. A nám, kteří máme ještě na půdě staré MCkazety Mrtváku nebo Desky, to ukázalo další ze stránek Bakčovy osobnosti. A tak punk s tebou vole!!!!! ()