Zručně namixovaný koktejl kvalitní filmařiny, dobrého příběhu, správě moralizujícího námětu s hororovým nádechem a v neposlední řadě strhujících hereckých výkonů (zejména lahůdkového Pacina, který na sebe strhává veškerou pozornost)... A co je důležité, celý děj je precizně gradovaný, od svižného úvodu, až po grandiózní finále v Miltonově kanceláři nemáte důvod se nudit. Šmrncovní film, který s klidným srdcem doporučím filmovému laikovi i náročnějšímu divákovi. "Vanity, definitely my favorite sin..." 90%(23.12.2006)

Přímočará filmová metafora tohoto ješitného světa. Nejrespektovanější profese Ameriky (i našeho starého kontinentu) jako médium sloužící ďáblovým plánům ovládnout zem = přesný a trefný příměr. Podobenství o civilizaci, v níž nejvyšší metou jsou peníze, ambice a moc. O nic jiného vlastně ani neběží. Je to sice hodně zvulgarizovaná podoba katolického kultu pohybující se po hraně té nejprimitivnější lidové představivosti...ale něco hlubšího v sobě nese - Hle inferno: mediální ďábel s tváří Al Pacina... Kdo jsou ty charismatické mediální tváře, které tu za nás rozhodují? Myslí to upřímně? Ďáblův advokát je všude okolo nás...(29.1.2007)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. New York ,3. Milton ,4. Rendevous ,5. Lovemaking ,6. Chrstabella ,7. Apartment Building ,8. Barzoon ,9. Montage ,10. Geddes/Weaver ,11. Baby ,12. Finish the Story ,13. Time ,14. Cullen Gets Off ,15. Suicide ,16. Can't Have Children ,17. Baka ,18. 57th Street ,19. Air on the G String ,20. Church ,21. I Rest My Case ,22. Fire ,23. Ring ,24. Finale (Dialogue) ,(12.5.2011)

Zajímavý film s originálním nápadem. Al Pacino podává nepřekvapivě skvělý výkon a Keanu se taky nemusí zrovna stydět. Film má pomalejší začátek, ale tím spíš se dá vžít do kůže hrdinovi. Je uvěřitelný a změny, kterými prochází jsou většinou uvěřitelné rovněž. Konec je naopak docela rychlý a mě mrzí, že jsem si Pacina neužil déle v zajímavější části jeho charakteru.(12.12.2009)

Al Pacino, Keanu Reeves a Charlize Theron. Ústřední trojice, která rozehrává místy hororový příběh, jenž má obrovskou až pekelnou sílu právě v hereckých výkonech. Démonický, tajemný a uhrančivý Al Pacino předvádí neskutečný um. Jeho oči dokáží vyjádřit snad vše. Řadím jej mezi největší herecké talenty, které kinematografie poznala. Kdo viděl závěr tohoto snímku, dá mi nejspíš za pravdu. Výstavba Ďáblova advokáta je perfektní a konec filmu je opravdu velkolepý. U hodnocení jsem zvažoval 4-5*, nakonec jsem volil vyšší počet, jelikož tento počin si za nějaký čas jistě rád zopakuji.(3.8.2010)

• - Ve scébě, kdy běží Kevin (Keanu Reeves) za Mary Ann (Charlize Theron) do kostela, je možné všimnout si, že proběhne kolem barevných kruhů na plotě. O vteřinu později, když dobíhá ke kostelu, se k těmto kruhům však teprve blíží. (PSJR)

• - Když si Mary Ann (Charlize Theron) v nemocnici podřízne krk, ve chvíli, kdy ji Kevin (Keanu Reeves) drží za hlavu, mu zpoza levé ruky čouhá žlutý sáček, který obsahuje falešnou krev. (PSJR)

• - Postava Johna Miltona je pojmenována po Johnu Miltonovi, autorovi Ztraceného ráje. (liquido26)