Trošku som sa pýtal sám seba, či by mi k spokojnosti nestačila len samotný súdny prípad, ktorý mal dokonalý priebeh. Bál som sa totiž spracovania mysterióznosti. No Hackford ma vyviedol z omylu. Zamotané vzťahy filmu ešte nerobia mysterióznym, ale to je vedľajšie. Démonický Al Pacino mi vyrazil dych aj s českým dubbingom. Aký by bol potom zážitok v originále. A zvládnutie záveru nekomentujem. 90%.(19.5.2007)

vybornej film, ale jako horor mi to moc nepřipadá, rozhodně nečekejte že se budete nějak moc bát, má to spíš dobrou atmosféru a výborný herecký výkony Keanu Reevese a Al Pacina, hlavně se mi hodně líbil Al Pacino jako ďábel, na kterého se perfektně hodí. mínus tohohle filmu je jeho délka, která je docela hodně přetáhnutá a taky konec se moc nepovedl, ale jako celek to dá výbornej film(15.3.2005)

Kdo by věřil, že po mírně unaveném úvodu budu na konci tak nadšený? Po každé projekci se těším na další zhlédnutí, kdy už už čekám, že se mi rozjezd bude v kontextu dalšího děje zdát lepší. Takhle je až moc nevinný, ale o to větší překvapení přichází, když začne příběh už prakticky ve třetině velmi zajímavě nabírat tempo a atmosféra zhoustne natolik, že za každým záběrem čekáte leknutí. Není se čemu divit, režisér Hackford umí nasadit hodně znepokojivé momenty (geniální a temná sexuální scéna) a do nevinných okamžiků kontrastně přidává obrazové i zvukové vsuvky tajemna. Těžko ale posoudit, nakolik by uspěl, nebýt herců. Reeves totiž předvádí nejlepší výkon své kariéry a Pacino se díky tomuto dílu definitivně stal nedostižným hereckým chameleonem.(26.8.2006)

''Vanity... definitely my favorite sin.'' Jestli opravdu existuje ďábel, tak je to Al Pacino. Ten jeho ďábelský smích se mi okamžitě vybaví v hlavě vždy, když si na tento film vzpomenu. Jeho výraz v obličeji, hlas, monology, .. opravdu ďábel v lidské podobě. Jen se nenechte zmást pomalu rozbíhajícím se začátkem, je to vynikající mysteriózní thriller a to největší peklo na Vás teprve čeká..(4.7.2012)

Výtečná analýza pokušení, možná ta nejlepší, jakou jsem kdy na plátně spatřil. Fantastické zasazení příběhu v tomto případě neznamená méně realismu: I ve mně se skrývá ctižádostivý Kevin Lomax, který by rád ze světa učinil publikum pro vlastní JÁ a i já se ve svém srdci denně setkávám s našeptávačem, který mě do takového osamělého vesmíru svádí. Al Pacino i Keenu Reeves se výborně hodí pro své role a zážitek jen umocňují. Výsledek je nejen filmařsky strhující, ale zároveň prospěšně vrtá do svědomí. Dal bych i pět hvězdiček nebýt toho, že hlavní hrdina před ďáblem utekl sebevraždou. Bylo to sice efektní, ale byl to duchovní přehmat (jako by na světě existovaly jen mocnosti pekelné a člověk byl proti nim sám; přitom už pouštní otcové věděli, že nad pokušitelem vítězí modlitba).(13.2.2006)