Ďáblův advokát

• USA Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

viperblade

Film, který na mě udělal veliký dojem (no možná to bylo trochu i tou bouřkou která byla, když sem se na tento film díval) ale asi nejlepší… ne, NEJLEPŠÍ ztvárnění Ďábla, které máme možnost vidět. ()

castor

Docela fajn experimentování se žánry, protože tým kolem Taylora Hackforda mysteriózní thriller překlápí do hodně černé komedie. Celé je to netriviálně komponované, na scénáři se podílel dnes uznávaný Tony Gilroy (agent Bourne) a před kamerou exceluje charismatický Al Pacino. A Charlize Theron ve své první výraznější roli působí velmi snaživě. Jen ta režie by vážně potřebovala popostrčit. Celkově (i po letech) docela neotřelé. ()

ClintEastwood

Jeden z nejzajímavějších filmů z 90. let, který nemá žádnou slabší stránku. Tady jsou veškerá slova zbytečná, protože Al Pacino je skutečný... však vy víte, kdo. ()

MM_Ramone

Nikdy som akosi nevedel oceniť herecký talent Keanu Reevesa. Často krát o ňom tvrdím, že je to preceňovaný a hlavne preplatený herec. Avšak v tomto filme bol perfektný. Úlohu mladého, ambiciózneho právnika Kevina Lomaxa, ktorý sa zapletie so samotným Diablom, stvárnil neskutočne presvedčivo. Odviedol brilantný výkon. To isté do bodky môžem povedať aj o Al Pacinovi. Z toho miestami šiel až démonický strach. Ich herecký koncert je znásobený precíznym, vysoko profesionálnym filmovým spracovaním. Snímok "Diablov advokát", ktorý v roku 1997 natočil režisér Taylor Hackford, považujem za vynikajúci okultný horror. ***** ()

Trellíno

Výtečný nadstandartní thriller se skvěle gradující atmosféru, kdy se film pomalinku rozjíždí a nabírá na rychlosti až do husté scény v blázinci, při které se mi naježily chlupy po celém těle. Opravdu velice povedené temné dílko. ()

troufalka

Na mysteriózní si vůbec nepotrpím, spíš mě to odrazuje. Ale tenhle film mě nadchnul. Bavila jsem se, byla napjatá, kam se děj stočí. Závěr byla opravdová třešnička na dortu. Dlouhá stopáž mi nijak nevadila. Dobře napsaný scénář, skvělé herecké výkony, uhrančivý Al Pacino, výsledkem je dobrý film, který má myšlenku. ()

Faustka

Nech se hýčkat a ukájet svou ješitností Kevine Lomaxi, jazýček vah se neúprosně naklání, part byl rozehrán, ke komu se přiklonit.. Mary Ann, utápěj se vidinou přepychu, nezachytitelně mihotavý záblesk lásky, vzal za své, vše se nedá koupit, prozření o to nelítostnější..ach, tolik bolesti.. Zaslepený Bůh zhlížející z výše, kochající se svou velikostí, pohrává si s titěrnými, přehlíží je.. uniká podstata tomu "zaprděnci", jak byl nazván svým drzým rivalem.. Ty Johne Miltone s egem nezměrným a mocí bezmeznou. Víš, že ji máš.. velmi dobře. Jsi taktit, egocentrik, humanista(tvými ústy vyřknuto).. jak pravdivé.. ;) Následují Tě.. charismatický Johny, máš bezpočet jmen.. -)) Jsi věčný...Satane... ()

Davies182

Tento thriller dokáže chytit vaše nervy a napínat je až k prasknutí, dokud nepřijde několik finálních scén, jež vás donutí zalapat po dechu a šklebit se znechucením zároveň. ()

Xmilden

Přeci jen Ďáblův advokát malinko zestárnul a navíc co si budeme povídat, nejlepší byl poprvé. Přesto ve své době znamenal minimálně dvě věci: minimálně dvacátou parádní postavu, kterou skvěle zahrál Al Pacino. A Keanu Reeves není tak špatný herec, jak si občas lidé myslí. Pokud si dobře vzpomínám tak Pacina daboval Heřmánek a bylo to možná ještě větší jízda než v originálním znění. 80% ()

liborek_

Mohl si Taylor Hackford vybrat pro roli ďábelského Johna Miltona líp?? Al Pacino je naprosto dokonalý a o třídu převyšuje i snažícího se Keenu Reevse. Scénář je velmi dobrý, film vzdáleně připomíná Polanského Rosmary má děťátko, ale jinak se ubírá vlastní cestou a celé se to točí kolem té nejkrásnější repliky: "Ješitnost je můj nejoblíbenější hřích..." Kromě ješitnosti se dotýká i dalšího zajímavého tématu - bezohlednost. Kevin Lomax (Keenu Reeves) dělá všecko pro to, aby své procesy vyhrával, pravdu přechází s vidinou vítězství a dalšího zářezu na své právnické pažbě, dokonce nepřímo obětuje svou manželku, jen aby neprohrál proces. Snímek má dobrou atmosféru, která je dokreslena výbornou hudbou. Skvěle jsou skloubeny nadpřirozené prvky s realistickými a díky výkonu Al Pacina zřejmě začnu věřit na čerty..:-)) Závěr filmu je vynikající, skvělá pointa! ()

Real Tom Hardy

"IT'S NOT DREAM IF IT'S TRUE." --------- Veľmi atmosferický thriller, ktorý úplne démonicky a hravo ovláda Al Pacino. Už od prvého okamihu máš tušenie, že definícia zla je práve on. Charlize odviedla skvelú prácu, či už ako hysterka, alebo melodramatická kráľovná. Väčšinu času bola nesmierne otravná, avšak treba uznať, že tá jej transformácia bola výborná. Pekne pomaly, nenútene a postupne. Reeves zahral ego aj advokáta kvalitne. A to nie je všetko. Howardov hudobný sprievod, patrične kvalitná réžia spolu so scenárom, nemiestne unikátna, satanická atmosféra a jej zakomponovanie do reálu robia z The Devil's Advocate vynikajúci mysteriózny thriller. ()

sepp

Demonicky thriller s uzasnym Al Pacinem a prekvapivym K. Reevesem, ktery dokaze nejen letat a kopat kolem sebe, ale i hrat ;) A atmosfera je opravdu "spalujici", triky nijak uzasne, ale precizni a pusobive. Cely film je pojat vizuelne komorne a pritom v nekterych scenach naprosto impozantne. A jeste jednou, Al Pacino... ja vim, ze se opakuji, ale to je proste PAN herec. ()

cheyene

Al Pacino, Keanu Reeves a Charlize Theron. Ústřední trojice, která rozehrává místy hororový příběh, jenž má obrovskou až pekelnou sílu právě v hereckých výkonech. Démonický, tajemný a uhrančivý Al Pacino předvádí neskutečný um. Jeho oči dokáží vyjádřit snad vše. Řadím jej mezi největší herecké talenty, které kinematografie poznala. Kdo viděl závěr tohoto snímku, dá mi nejspíš za pravdu. Výstavba Ďáblova advokáta je perfektní a konec filmu je opravdu velkolepý. U hodnocení jsem zvažoval 4-5*, nakonec jsem volil vyšší počet, jelikož tento počin si za nějaký čas jistě rád zopakuji. ()

Hrabka

Nijak zvlášť mě to bohužel nevzalo, a to ani příběhově, ani atmosféricky. Určitě to má výborné úseky, ale místy jsem se i nudil, přišlo mi to zdlouhavé a ten závěr mě vůbec nedostal, spíše naopak. Herecky to nicméně byla krásná práce, ale ostatní složky z mého pohledu zaostávaly. Třeba to někdy příště bude lepší, ale je otázka, jestli se k tomu ještě někdy dostanu... 65% ()

nunka

Diabolsky presvedčivý miestami skutočne kultový film z justičného prostredia a je čudné po ňom moralizovať....zvlášť keď vo viacerých profesiách (nielen v advokátskych, aj keď v nich je to asi najokázalejšie- sorry Wormboy, respekt!) je štipka zvrátenosti, nespravodlivosti, anticharakteru...kto chce bojovať (lobovať) za vrahov, psychopatov a high society mandatov, nech tak robí, snáď je to adrenalín (finančný?). Proste film bol ako celok skvelý, po výkone Al Pacina obohacujem svoju hereckú špičku. ()

chezush

''Vanity... definitely my favorite sin.'' Jestli opravdu existuje ďábel, tak je to Al Pacino. Ten jeho ďábelský smích se mi okamžitě vybaví v hlavě vždy, když si na tento film vzpomenu. Jeho výraz v obličeji, hlas, monology, .. opravdu ďábel v lidské podobě. Jen se nenechte zmást pomalu rozbíhajícím se začátkem, je to vynikající mysteriózní thriller a to největší peklo na Vás teprve čeká.. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)