Krajní situace

Farah Fawcettová zopakovala v tomto dramatu roli, která jí přinesla slávu ve stejnojmenné hře. Marjorie se snaží zachránit před mužem, který se jí snaží znásilnit. Když jí ale nepomůže policie a násilník se objeví u ní doma, rozhodne se vzít situaci do svých rukou a pomstít se mu... (Guild Home Video)

Ten Druhy

Čakal som drámu a dostal som rape and revenge. Subtílnejší, ale predsa. Maskovaný motorkár napadne ženu (Farrah Fawcett), ďalej už idú jej autom. Utečie, na polícii nepochodí, no násilník má jej doklady. Návštevy pokračujú. Psychopat je zaťažený na spodnú bielizeň, Fawcettová je uplakaná, sexi a nie celkom bezradná. Psychické ponižovanie a fyzické násilie sú v rovnováhe. Príbeh má do 52 minúty švih, uvažoval som aj o piatich bodoch, ale potom začne spätkovať, keď do domu napadnutej ženy prídu jej nesympatické kamošky, ktoré si začnú vysvetľovať vzniknutú situáciu s uväzneným násilníkom. Odvtedy je to už o niečom inom a mám pocit, akoby režisér nevedel čo s tým! Príbeh odchádza do stratena. ()

Enšpígl odpad!

Takhle zápornou propagaci žen jsem v životě neviděl. Kdyby se měly všechny ženy chovat stejně jako ty tři v tomhle filmu, tak okamžitě začnu navštěvovat kurz na změnu sexuální orientace. Naštěstí jsou v reálném světě holky v pohodě a tyhle tři bučící krávy můj názor nenahlodaly. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu, protože hlavní představitelka měla hezký nohy, ale nemám rád když někdo bezdůvodně uráží holky. ()

castor

U nás poměrně neznámá a na první pohled ne úplně triviální sonda do jednoho nově vzniklého vztahu, kde se nepoměr sil přelévá z jedné strany na druhou. Násilnické hovado ale nakonec přeci jenom doplatí na své choutky, protože když Marjorie nedostane žádnou podporu u policie, týrání a ponižování utne při jeho další návštěvě u sebe doma. Místy skutečně naivní honba za senzací, ve které všemu nasazují korunu hrdinčiny hysterické kamarádky. Závěrečné pasáži chybí spád (ne, že by snímek odsýpal i předtím), závažný společenský problém tu místy ustupuje primitivním dialogům a situacím, do kterých se všichni zúčastnění dostávají. Farrah Fawcett poměrně slušná, snímek jako celek ale velmi lehce zapomenutelný!! ()

pornogrind

Film mě nejspíš kdysi zaujal kvůli svýmu názvu. A když už jsem ho měl na harddisku tak jsem ho prubnul. Jde o thriller(TV rázu) tak trochu spadající do ranku Rape and revenge. Příběh filmu pojednává o Marjorie která je jednou přepadena ve svým autě maskovaným násilníkem. Ten jí drží nůž pod krkem kterej následně vymění za utáhnutej opasek. V nějaký zapadlý uličce je donucena násilníkovi pohonit šaška. Než vše zajde dál podaří se jí nějakým způsobem utéct. Násilníkovi však zůstane její kabelka tudíž zná adresu kde Marjorie bydlí. Na policii moc nepochodí a tak Marjorie odchází s nepořízenou domů kde bydlí se svými dvěma kamarádkami. Za nějaký čas(když je Marjorie sama doma) se ale o5 objeví násilník(tentokrát už nemaskovaný). A boj o život začíná nanovo. Trochu toho teroru, pokus o znásilnění ale Marjorie se podaří násilníka zpacifikovat a spoutat. Poučena předchozí návštěvou policie už ví, že tam nepochodí a tak mu začne mezi záhony kopat hrob. V tom domů přichází jedna z kamarádek. A od této chvíle šel film víceméně do kopru. Potažmo všechno to budovaný napětí se postupně začínalo vytrácet. Respektive film už mě nebavil tak jako doposud. Víc už prozrazovat nebudu. Už tak jsem toho možná napsal víc než bych měl. Film mi nevadil, rozhodně nenudil ale víceméně jde o film kterej se spíš hodí na TV obrazovky. Žádnou extra pecku od toho tudíž nelze očekávat. Ale ty slabší 3hvězdy dám. ()

slunicko2

Napínavá podívaná pro masochisty. 1) Film je docela napínavý, pokud si tedy nepřečtete oficiální text distributora, kde vám zápletku i většinu dějových zákrut vyslepičí na potkání - který blbec to psal? 2) Film má spád - je vidět, že jde o zfilmovanou off-brodwayskou hru, kterou mají přitažlivý 33tiletý James Russo a trochu hysterizující Farrah Fawcettová dobře zažitou. 3) A pokud si na mě přijdete s tím, že snad nemám jasný důvod psát o věci tak, jak píšu: You don´t have a case!, odpovím vám stejně jako Marjorie ve filmu: That´s why I have a hammer! ()

majo25

Viac triler ako dráma, v ktorom sa pozície násilnika a jeho obete zmenia. Atmosferický začiatok je asi najlepší, neskôr spadne príbeh do priemeru s pár zaujímavými momentami, aby sa to pre záverom celé odľahčilo. Rozmýšľanie troch kamarádok bolo vtipné a vďaka inteligentnému násilníkovi krásne ukázalo, ako u žien prevládajú emócie nad rozumom a ako ľahko sú manipulovateľné. Škoda, že záporák je slabší a príbehu chýba väčšie napätie, minimálne po fajnovom začiatku. Každopádne, nenudí. ()

TO

Žena je přepadena násilníkem, ubrání se a úchyláka sváže, pak se s kamarádkami rozmýšlí, co sním dělat dál. Podle divadelní hry, která mohla být dozajista dobrá, ale film na mě působil často trapně až komicky. ()

helloween93

Hysterické kamarádky hlavní hrdinky mi lezly na nervy, poslouchat 20 minut filmu jejich tlachání o morálce, to je teda něco. Silně feministický film s ukrutnými dialogy, který nudí. Viděno na MGM. * ()

Nail

Hm tak kdepak začnem. Film je dobrý až do doby kdy přijdou Marjoriiny přítelkyně. Do té doby to má řádný spád a já byl neustále napjatý. Když se uchylák objevil v domě a začal trýznit dokud se role neobrátili. Pak jsem čekal, že s trýzněním začne Marjorie a tak to asi mělo i být. Místo toho se ženské hádají o tom zda ho nechat žít a plky plky plky. Prostě všichni mají svá práva apod. Tim to u mě strašně moc padlo. Ale, že Farrah Fawcett je fakt kočka s krásnýma nohama a vším vlastně:-D tak jen kvůli ní 4 ()