Biblické příběhy: Genesis (TV film)

• Itálie

Genesi: La creazione e il diluvio

• Německo

The Bible: Genesis

Drama / Dobrodružný / Fantasy / Podobenství

Itálie / Německo, 1994, 91 min

Ermanno Olmi

Trochu netradičně pojatý film, který stojí na monologu a je podkreslen filmovým dějem. A to dosti v symbolistním ztvárnění. Nemyslím, že to bylo špatné, ale ve filmu mám radši epiku než lyriku. Podobenství mě moc nebere.(13.12.2011)

• Alf

námět, na kterém si vylámali zuby i režiséři zvučnějších jmen, ale přeci jen - strávit celou potopu prakticky v jednom interiéru ?(20.9.2007)

• brasek

Podľa mňa absolútne nezvládnutá realizácia. Hudba, rozprávač a pohyblivé obrázky sú ako keby z troch rôznych snímkov. Prikláňam sa k názoru, že ide o nepozerateľnú záležitosť.(21.4.2014)

Netradičný až experimentálny film, ktorý kombinuje prvky dokumentu ala Baraka a ženské chorály miesto hudby. Popravde, po čase začnú tie chorály íst na nervy, a dokumentárny štýl hraného filmu je zložitý na koncentráciu. Príbeh je klasika, tam nie je velmi o čom hovorit, spracovanie je trochu ležérne. Hodnotenie: 55%(24.8.2013)

• ladanda

Pro mě nekoukatelný film s hrozným dabingem. Nu což, toto věčné téma zláká ještě stovky dalších filmařů. Uvidíme!(11.9.2011)