Všemocný Batman: Zvířecí instinkty

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 74 min

Butch Lukic

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kevin Riepl

Příjemný oldschool trochu připomínající staré dobré časy DCanimáků, ale celé je to očividně nízkorozpočtovější což vede ke zjednodušování jak v animaci, tak ve scénáři a dobré momenty se tak střídají s potupnýma chvilkama... Za mého oblíbeného Green Arrowa bych tam možná hodil i tu čtvrtou stár, ale zůstanu při zemi.(8.5.2015)

Slusny komiksovy pribeh v trochu pro Batmana netradicnim havu. Verze Unlimited mi byla doted neznama (existuje ale "JL Unlimited" serial) a neni to uplne muj salek kavy. Svet tohoto Gothamu je jakysi mix sci-fi sveta "Batman Beyond", ale s klasickymi postavami. To je nastesti na tom to nejlepsi a divak si uzije znamych superhrdinu - takova trochu oklestena Justice League sestava: krome Batmana je tu Red Robin, Green Arrow, Nightwing a Flash. Proti nim stoji nemene znama sebranka v cele s Penguinem, kteremu prisluhuji Killer Croc, Cheetah, Man-Bat (ten uz se objevil i v animaku "Son of Batman" [2014]) a novinkou je gorila Silverback. Navic jim pomahaji odolni zvireci androidi (vlk, tygr a netopyr). Pomerne bohaty ansambl postav funguje kupodivu dobre, kazda je slusne vyuzita, a i story tocici se kolem Penguinova mrakodrapu je zajimava. Jen je to zkratka atmosferou vice pro deti. Gotham je plny neonu a jaksi plechove futuristicky. Necekejte taky zadnou krev, podobne jako v "JLA Adventures: Trapped in Time" (2014). Ale chapu, ze i takove verze musi studio produkovat, protoze posledni filmy s JLA nebo dvojfilm s Damianem, Batmanovym synem, jsou pomerne brutalni kousky. Jistou vyhodou "Animal Instincts" animaku taky je, ze nenavazuje na zadne jine predchozi, takze se da zkouknout rovnou zpatra :)(11.5.2015)

Po posledních animácích, kde Batman čelil peripeteriím se svým rozmazleným frackem, jsem se konečně dočkal pořádného akčního, zábavného animáku s netopýrem a není divu proč, režíroval ho Butch Lukic, rešisér mnoha dílů kultovního seriálu Justie League (Unlimited). Žádné paralelní vesmíry, úchylné tajné spolky, ani neznámí padouši. Proti Batmanovi půjde sebranka klasických DCčkovských záporáků, konceptně seřazených jako tým zvířecích padouchů - Penguin, Cheetah, Killer Croc, Man-Bat a Silverback - což je nevídaná, zajímavá a fungující sestava. Batmanovi pomůžou Robin, Nightwing, Green Arrow a můj oblíbenec Flash. Hrdinové hláškují o 106, nakopávaj zadky a všechno je to akční, zábavné a clever. Animace je perfektní moderní se zachováním klasických DC animačních postupů. Obleky jsou new, šik, ale pořád takové jak mají být. Nemůžu si to vynachválit, protože kvalitních animáků od DC není nikdy dost (Marvel hodně zaostává za DC, co se týče animáků, má je slabý a málo). Zvířecí instinkt se povedl nad má očekávání.(6.5.2015)

Dobře zvolená sestava reků v kostýmech působí v žánru animáků jako živá voda. Tady jde však bohužel o jediné zásadnější pozitivum, jinak je nový Batman čistý průměr, byť řemeslně (bitky, animace, hudba) dobře provedený. Každopádně k boji proti Tučňákovi a jeho bratrstvu kočičí pracky se po zhlédnutí už nevrátíte - prostě jednohubka.(21.1.2016)

Batman se s pomocí Arrowa, Flashe, Nightwinga a Red Robina vypořádá s Penguinem a jeho partičkou zvířecích robotů a mutantů. Je to velmi dětsky laděná, jaksi futuristická verze Gothamu. Přijde-li na prcky, jsem rozhodně fandou BRAVE AND THE BOLD, tohle mě nijak extra netáhlo, hlášky a akční scénky vyšly často naprázdno a chvílema jsem se i nudil. Ale... být mi tak 10, žeru to.(12.5.2015)