Ring volný

Die Promoterin

Ring voľný

Drama / Romantický / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2004, 104 min

Tento film ani zďaleka nie je taký známy ako iné snímky o boxe (Rocky, Million Dollar Baby, Raging Bull atď...), rozpočtom sa im tiež určite nemohol rovnať, nespolieha sa ani veľké herecké hviezdy (Meg Ryan v hlavnej úlohe je odvážny ťah, keďže ide o viacmenej priemernú herečku, to isté Omar Epps, ktorý je pre mňa známy hlavne zo seriálu Dr. House). Napriek tomu však dokáže zaujať svojim príbehom, aj keď po pravde to nie je nič originálne - klasický príbeh z ringu "zdola hore", s hlavným účelom motivovať. Netočí sa to však celé len o samotnom boxerovi, hlavnou postavou je totiž jeho manažérka, ktorá sa ho snaží dostať na vrchol a sama túži po sláve. Takže suma sumárum, tento film ani nešokuje ale ani neurazí, je to taký šedý priemer. Poteší asi hlavne fanúšikov snímkov o tomto športe. 60%(27.2.2014)

Ten film mohl bejt vlastně skvělej, kdyby se něco nezvrtlo asi tak po půlce...najednou sem z toho, co bylo oukej, začal cítit že tam něco nesedí, že tam je něco navíc...to něco je asi zbytečně naroubovanej "dramatickej konflikt". škoda, moch to bejt mnohem lepší film, kdyby z toho dutton nechtěl udělat za každou cenu moralitu o tom, jak sou lidi v zákulisí boxu prohnilý...zbytečně tam cpal tydle klišé, který tomu filmu uškodili...jinak meg ryan i omar epps byli naprostou v pohodě, ale kdo dost prudil byl "My frend Mank", tomu ta role drsnýho mafiána fakt nesedla...ale nejslabší bylo to, co by mělo být nejsilnější - samotnej finální match o wbc titul, doprdele, to to musel dutton takhle odfláknout!? Copak takhle vypadá titulovej zápas o mistra světa??? Fuck! To vypadalo spíš jak nějakej druhořadej zápas někde off the hbo...takhle fakt real profi fight does not look! Takže typicky pokaženej film, kterej mohl bejt much much better...škoda, protože jinak to byl docela pěknej film.(23.1.2014)

Mě to zase nepřišlo jako taková tragédie, jen jako nenáročná podívaná, na kterou člověk rychle a bezbolestně zapomene. Jen pravda, že ničím extra nevyčnívá, ale aspoň průměrné kvality má. Moc se mi líbila Meg Ryan a hlavně Tony "Monk" Shalhoub, kterému podle mě tahle slizká role překvapivě sedla a rozhodně měl dostat víc prostoru. Nějaké napětí, emoce nebo postupné oddalování se manažerky od boxera chybí úplně a asi nejhorší je hudební doprovod, jak z nějakého romantického béčka. Celkem to je tak na 5/10.(3.8.2011)

"Malý pivo", které vyrostlo mezi provazy, dospělo a nehodlá se vzdát svého snu - a když už nemůže boxovat, tak do toho chce aspoň kecat. Nenáročná zábava, ale Meg je v tom opravdu moc dobrá a její svěřenec vlastně taky. Neobejde se to bez frází jako: "ty nemusíš bojovat o tilul, ty už ho vlastně máš", ale co jiného má říkat manažérka svému svěřenci? "Vyflákni se nato, jsi sralbotka"? Ty hlody v tomhle prostředí nějak nevadí, patří tam a kromě toho mě ten finální zápas docela vzal :-)).(21.1.2005)

Jackie Kallenová (Meg Ryan) vyrůstá mezi provazy (ba ne, není dcerou místního kata, ale trenéra boxu a neteří boxerského šampióna). Vzhledem ke svému pohlaví (ehm) se nemůže v milovaném sportu prosadit sama, takže alespoň dělá sektetářku místnímu majiteli boxerského ringu. A jelikož je pěkně drzá, vyprovokuje místního boxerského magnáta (to je ten co sice neboxuje, ale boxery sponzoruje a platí) k sázce, že dokáže jednoho z nich dovést k titulu i jako žena. Když ale zjistí, že jí nabídnutej boxer je k ničemu, promptně chytne na ulici prvního (černocha), který se umí rvát, přítel jejího strýce ho začne trénovat a ono to nějak dopadne. ... Až na "malou" zápletku (média si více než úspěchů mladého boxera všímají "ženy" v mužském sportu, což Jackie stoupá do hlavy) jde film přímo ke svému cíli, který je (bohužel) znát asi 20 minut po začátku. A že to tak skončí, na to vezměte jed. Takže se zbývá jen kochat Meg Ryan (no jo holka, už i na tebe padaj léta, už moc romantických komedií nebude), charismatického Omara Eppse a taktéž "hlavního padoucha" Tony Shalhoub. A když vydržíte i posledních 5 minut, sladký hollywoodský konec vás nemine...(13.9.2004)