Ring volný

Die Promoterin

Ring voľný

Drama / Romantický / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2004, 104 min

Meg Ryan bojuje za svoj sen päsťami Omara Eppsa. Boxerský film zvláštny tým, že sa v tomto prostredí musí presadiť žena-manažérka spolu so svojím boxerom. Vôbec jej nechýba guráž, dokonca musí krotiť svoje hviezdne maniere. Meg Ryan, ako aj Omar Epps a Tony Shalhoub túto klasickú športovú drámu podržali hviezdnymi výkonmi. Vrcholom filmu je samozrejme finálový zápas, kde outsider musí ísť so svojimi silami nadoraz, aby ukázal, čo v ňom skutočne je.(3.8.2013)

Mě to zase nepřišlo jako taková tragédie, jen jako nenáročná podívaná, na kterou člověk rychle a bezbolestně zapomene. Jen pravda, že ničím extra nevyčnívá, ale aspoň průměrné kvality má. Moc se mi líbila Meg Ryan a hlavně Tony "Monk" Shalhoub, kterému podle mě tahle slizká role překvapivě sedla a rozhodně měl dostat víc prostoru. Nějaké napětí, emoce nebo postupné oddalování se manažerky od boxera chybí úplně a asi nejhorší je hudební doprovod, jak z nějakého romantického béčka. Celkem to je tak na 5/10.(3.8.2011)

Skutečná Jackie Kallen to opravdu neměla lehké. Tím pádem tuhle naivní a zoufale neoriginální limonádu sestavenou z kousků všemožných sportovních filmů mohla přežít se zdravým rozumem snad jen díky extrémně pozitivnímu naladění - které se teoreticky dá pochopit po té její koketerii s paní Zubatou. To ale nic nemění na tom, že Ring Volný je neškodná tuctovka na jedno podívání. Sice neurazí, ale ani nenadchne, nicméně Charles S. Dutton ví, co dělá, jak za tak před kamerou, Omar Epps v předHouseovské éře taky není špatný, a Meg Ryan tu lehce po čtyřicítce vypadá velmi dobře. Takže 60% může být, ne že ne. Ale těsně.(4.6.2014)

• sud

Prázdný a nepřesvědčivý film, na který jsem se s podivem vydržel koukat do konce. Meg Ryan u mne zůstane navždy křehkou zamilovanou kráskou a ne tvrdou manažerkou boxu. P.S.: Původně jsem chtěl film srovnávat s "Million dollar baby" (natočeným ve stejném roce), ovšem to by byla urážka Eastwoodova skvostu.(14.10.2007)

Ten film mohl bejt vlastně skvělej, kdyby se něco nezvrtlo asi tak po půlce...najednou sem z toho, co bylo oukej, začal cítit že tam něco nesedí, že tam je něco navíc...to něco je asi zbytečně naroubovanej "dramatickej konflikt". škoda, moch to bejt mnohem lepší film, kdyby z toho dutton nechtěl udělat za každou cenu moralitu o tom, jak sou lidi v zákulisí boxu prohnilý...zbytečně tam cpal tydle klišé, který tomu filmu uškodili...jinak meg ryan i omar epps byli naprostou v pohodě, ale kdo dost prudil byl "My frend Mank", tomu ta role drsnýho mafiána fakt nesedla...ale nejslabší bylo to, co by mělo být nejsilnější - samotnej finální match o wbc titul, doprdele, to to musel dutton takhle odfláknout!? Copak takhle vypadá titulovej zápas o mistra světa??? Fuck! To vypadalo spíš jak nějakej druhořadej zápas někde off the hbo...takhle fakt real profi fight does not look! Takže typicky pokaženej film, kterej mohl bejt much much better...škoda, protože jinak to byl docela pěknej film.(23.1.2014)