Červený Bedrník: Královské výkupné (TV film)

Scarlet Pimpernel and the Kidnapped King, The

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Kanada, 1999, 90 min

Stejně elegantní, jako minulý díl, kvalitou sice zaostává, ale jen zhruba asi o tisícinu procenta. Opět vtipná, svižná, místy i napínavá záležitost s vynikající zápletkou a šarmantními hereckými výkony. Moje nadšení z této série pokračuje a stoupá... 100%.(19.2.2015)

Z šesti dílů je tento po úvodním díle druhý nejlepší, a to hlavně díky detektivní zápletce o únosu syna Ludvíka XVI tajemným šermířem. Kdo to je a kdo za únosem stojí? K dobrodružství nemám výhrad. Nelíbilo se mi ovšem, jak se rozhodli dál rozvíjet postavu Chauvelina. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby příběh vyústil v ideologický střet mezi tímto republikánem a šlechticem Percym.(17.3.2016)

• Subjektiv

Třetí díl Červeného bedrníka se dále plácá ve své brakovosti - bitky, šermovačky, přestřelky, záchrany na poslední chvíli, nepravděpodobné útěky, čest i proradnost - všeho se nám dostane. Ani tentokrát neusiluje o hlubší historický vhled, opět mírně psychologicky profiluje záporáka Gautiera. +++++ Ten tentokrát tuší, že revoluce se ke svým dětem dovede zachovat macešsky a myslí na zadní kolečka. Jak v tom figuruje mladý Ludva Kapet, to si už odkoukejte sami. Bedrník mu žel plán zhatí, přičemž využije lest tak průhlednou, že Gautier se již nejeví jako důstojný protivník. A pozor, tentokrát dojde i na ohňostroj a výbuchy!(22.9.2014)

Ve stylu Černého Tulipána a přesto neopakovatelně sám sebou, hrdina Anglie i Francie, sir Percy Blakeney opět ve vrcholné formě, tentokrát na výpravě za mladým Ludvíkem XVII..(24.2.2003)

Překvapivě třetí díl mě oslovil na plný počet, tedy 5 hvězd:-)). Znovu napínavé dobrodružství, intriky, česká krajina a zámky, anglický humor a k tomu pár českých herců v maličkatých rolích - holič David "Dr. Zelenka" Nykl, herec Karel Roden, komorník Jiří Knot a francouzský voják Pavel Kříž. 90 %.(6.4.2011)

• - Natáčanie prebiehalo na hrade Pernštejn, zámkoch Holešov a Mníšek pod Brdy a v mestách Telč a Praha. (dyfur)