Červený Bedrník - Série 1 (1999) (série)

Královské výkupné (S01E03)

(epizoda)
  • Velká Británie A King's Ransom / The Scarlet Pimpernel and the Kidnapped King

Další z příběhů okouzlujícího sira Percyho alias Červeného bedrníka začíná únosem následníka francozského trůnu ze sirotčince. Následně dojde k hádce Percyho s jeho manželkou Margaret, která ho opouští a vrací se zpět do Francie. Získá si důvěru Chauveline (který ji evidentně stále miluje) i občana Robespierra a brzy se stane opět oblíbenou herečkou na divadle. Nikdo v Paříži ovšem netuší, že hádka mezi manželi byla jen na oko, aby mohli každý zvlášť pátrat po dauphinovi a jeho únoscích. Jejich odhalení je velmi překvapivé, malého Ludvíka se ovšem nakonec podaří zachránit a odvézt do bezpečí (do Anglie).

Také v této epizodě můžete opět vidět řadu známých českých památek i herců. (wictoria)

kkarx

Z šesti dílů je tento po úvodním díle druhý nejlepší, a to hlavně díky detektivní zápletce o únosu syna Ludvíka XVI tajemným šermířem. Kdo to je a kdo za únosem stojí? K dobrodružství nemám výhrad. Nelíbilo se mi ovšem, jak se rozhodli dál rozvíjet postavu Chauvelina. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby příběh vyústil v ideologický střet mezi tímto republikánem a šlechticem Percym. ()

Subjektiv

Třetí díl Červeného bedrníka se dále plácá ve své brakovosti - bitky, šermovačky, přestřelky, záchrany na poslední chvíli, nepravděpodobné útěky, čest i proradnost - všeho se nám dostane. Ani tentokrát neusiluje o hlubší historický vhled, opět mírně psychologicky profiluje záporáka Gautiera. +++++ Ten tentokrát tuší, že revoluce se ke svým dětem dovede zachovat macešsky a myslí na zadní kolečka. Jak v tom figuruje mladý Ludva Kapet, to si už odkoukejte sami. Bedrník mu žel plán zhatí, přičemž využije lest tak průhlednou, že Gautier se již nejeví jako důstojný protivník. A pozor, tentokrát dojde i na ohňostroj a výbuchy! ()

Gemini

Ve stylu Černého Tulipána a přesto neopakovatelně sám sebou, hrdina Anglie i Francie, sir Percy Blakeney opět ve vrcholné formě, tentokrát na výpravě za mladým Ludvíkem XVII.. ()

Yardak

Překvapivě třetí díl mě oslovil na plný počet, tedy 5 hvězd:-)). Znovu napínavé dobrodružství, intriky, česká krajina a zámky, anglický humor a k tomu pár českých herců v maličkatých rolích - holič David "Dr. Zelenka" Nykl, herec Karel Roden, komorník Jiří Knot a francouzský voják Pavel Kříž. 90 %. ()

• Natáčanie prebiehalo na hrade Pernštejn, zámkoch Holešov a Mníšek pod Brdy a v mestách Telč a Praha. (dyfur)