Praha vs. prachy (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2015, 10 min

Janek Rubeš

Účinkují:

Janek Rubeš

Lukáš Záhoř

Ono ani není tak šokující, že a jak taxikáři turisty okrádají a ani příliš nepřekvapí, že magistrát či MP nemají žádné páky s nimi zatočit. To jsou fakta, která jsou nám známá a bohužel nad nimi leckdy mávneme rukou. Ale co mi hlava nebere je skutečnost, že předseda taxikářských odborů se v klidu na kameru přizná, že krade a dává všem na vědomí, že v tom hodlá pokračovat a absolutně nemá strach, že by se mu mohlo něco stát. A to se nejedná o žádnou skrytou kameru, ale o regulérní rozhovor, se kterým souhlasil V Domě odborů. Ta arogance by jednoho dokázala vytočit do běla. To samé se dá říct o jeho pokřiveném pohledu na spravedlnost, kdy svojí kriminální činnost považuje vlastně za spravedlivou, protože "to auto něco stálo". To by jeden blil. Každopádně Janek Rubeš všem těm televizním rádoby reportérům ukazuje, jak se dělá investigativní žurnalistika. 100%(11.4.2015)

Tenhle pořad je super, odhalování nezměrné odpornosti některých taxikářů je téma vděčné a Janek Rubeš, který pořadem provází do toho jde po hlavě a podařilo se mu pár majstrštyků (rozhovor s vrchním pražským taxi odborářem, který otevřeně přiznává, jak vy****** s turistama). Ovšem moc dobrou práci neodvedla dramaturgie, neboť pár minutové díly jsou jednoduše málo a nevměstná se do nich dost informací.(18.7.2016)

• Prometheus69

CZrejpalové.. opět vracejí úder. Já teda nevim, ale čekal jsem víc.... Tohle mi spíš přijde jako by si snat brali nějaké díško. Což by se v rize Čecháčkovském smyšlení dálo celkem pochopit. Vzhledem k tomu jak cizinci berou naše drobné... myšleno po 3 místnou částku. :] V podstatě mají pravdu obě dvě strany... z přihlednutím toho že když KURVA někam jedu do ciziny tak si aspoň našprtám základy... Jako když naopak pojede čecháček někam... to aby se ušprechtil. Proč by jsme se měli zastávat cizinců když jsou uplně pitomí a tenhle fakt prostě ignorují! Což dokonale dokazuje právě tento pořat. Dobře jim tak. Až natočí něco kde okrádají i české turisty pak se za postavim... jako že ty 2táci už byli celkem přes čáru. Dobře: Nasrat Prahu! Dobře on! XD No a myšlenka závěrem: NEJSOU VÁM VÁŽNĚ TROCHU DIVNÝ TY ČÁSTKY A KILOMETRY? Tak nízký? O_o(22.6.2015)

To že v Praze taxikáři okrádají turisty snad ví všichni. To že v Praze kvete korupce snad ví všichni taky ( osobní zkušenost, kdy si státní úředník řekl při kontrole o úplatek ). To že Janek nemá strach do toho takto jít - obrovský obdiv. Jen tak dál ( ale přes tu korupci to stejně nakonec podle mne nemá smysl ).(28.4.2015)

Pokud se v tomto roce objevil jeden český dokument, který stojí za vidění, je to série Praha vs. prachy na Streamu. Janek Rubeš možná není stoprocentně pohotovej a výřečnej moderátor, ale dohání to minimálně osobní statečností a chutí věnovat se palčivýmu tématu. O tom, jak hrozně zlý to je, svědčí nejenom množství důkazního materiálu, který se dokumentaristům podařilo do dvanácti kratičkých epizod nasbírat, ale hlavně ochota podvodníků mluvit na kameru, otevřeně vyhrožovat a zastrašovat, protože ví, že se jich stejně nikdo nedotkne. Takovej pocit těžkomyslnosti jsem už dlouho nezažil. Jednání taxikářské sítě je tak organizované a zároveň otevřeně zločinné, že se pro ně hodí jen jedno označení - mafie. Policie je zjevně zčásti uplacená, zčásti lakonická a ta hrstka povolaných, kteří aspoň něco dělají, nemá vlastně stejně žádné pravomoci (udílení dvoustovkových pokut je očividnej nonsens ve chvíli, kdy taxikář vydělá na podvodným ritu kolem pěti stovek). Vrcholem je pak Krnáčová, který kluci z týmu neudělali dost přesný notičky na to, aby mohla aspoň předstírat, že "nekecá a maká", takže se tváří zmateně a neurčitě blekotá, že "něco vymyslí" a její mluvčí mezitím ztrapňuje dokumentaristy, aby jí kryl záda.(20.12.2015)

• - Autoři během natáčení vždy využívali k přesunu taxíky, které si volaly zásadně přes aplikace v telefonu nebo přes dispečink. Touto cestou je nikdy neokradli. (StreamCZ)

• - Po odvysílání epizody "Karlovka" se taxikáři již v této ulici nezdržují, údajně to sami oznámili městské policii, že si tam daj na chvíli "pokoj". (janekrubes)

• - Pořad se měl původně jmenovat "Zmrdi". Nakonec od toho bylo upuštěno. (StreamCZ)