poster

First They Killed My Father

 • USA

  First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers

Životopisný / Drama / Historický

USA, 2017, 136 min

Režie:

Angelina Jolie

Předloha:

Loung Ung (kniha)

Producenti:

Angelina Jolie

Scénografie:

Tom Brown, Kelly Berry (set dekoratér)

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ***

  Za tvrdením, že Jolie je lepšia režisérka ako herečka si stojím. Rozpovedala nám kus smutnej histórie ... nie zle, ale v komentároch už spomínané Vražedné polia, ma teda zasiahli podstatne viac. Film mal mnoho skvelých miest, ale aj slabých ... a bol zbytočne dlhý. Tých záberov zhora bolo až príliš a hlavnú postavu nekomentujem ... výkon sestry malej Loung bol určite presvedčivejší. Hudba slušná. 3,5*(12.1.2018)

 • cuchillo
  **

  Předlouhé záběry. Špatný výběr hlavní dětské představitelky - holka nemá žádný výraz, všechno ji nechává totálně chladnou. Proč tuhle látku někdo nemůže zpracovat konečně poutavě? Vždyť to má takový potenciál. Možná jsem náročný divák, když jsem v Kambodži byla a navštívila i místa, která jsou spojená s krvavými zločiny Rudých Khmerů, ale Angelina tam jistě byla taky!(29.10.2017)

 • Psychor
  *

  Obyčejný mainstreamový divák, kterému imponuje Spielbergova válečná navoněnost a nablýskanost, bezpochyby ocení obdobný přístup i u jeho bezprsé kolegyně Angeliny. Jakožto znalec působivé knižní předlohy jsem od adaptace očekával sugestivní vyobrazení duševní beznaděje malé Loung Ung během krutovlády Rudých Khmérů, jenže snímek First They Killed My Father má mnohem blíže k pofidérní kompilaci artových záběrů. Kamera mnohdy poletuje vzduchem s motýlí elegancí, v důsledku čehož vyšumí do ztracena naléhavost dané látky. Snaha o nahlížení událostí dětskou perspektivou skončila rovněž katastrofálně. Počet dialogů lze spočítat na prstech jedné ruky a jejich trivialitu raději ani nezmiňuji. Představitelka hlavní role Sareum Srey Moch navíc neovládá žádné herecké polohy, takže všechny okolní hrůzy pozoruje naprosto nezúčastněně, s kamennou tváří. Její příběh bohužel diváka nechá zcela chladným a vzhledem k nekonečné stopáži tak doporučuji snímek sledovat výhradně s konvicí zeleného čaje.(17.9.2017)

 • emma53
  ****

  Zřejmě bych Angelině vytkla tak dlouhou stopáž, myslím, že to šlo trochu prostříhat. Na druhou stranu jsem přemýšlela, jestli to nechtěla tak trošilinku zdokumentovat pro svého adoptovaného syna, který je právě z Kambodže. Kdo ví? Rozhodně to muselo být příšerné žít v takových podmínkách, vidět kolem sebe mrtvoly a mrtvoly. Pracovat v nelidských podmínkách a jídla mít jak pro mravence. Jistou účelovost jsem tam viděla, ale myslím, že Angelina má našlápnuto na režijní stoličku solidně.(19.1.2018)

 • Morholt
  ****

  Teror Rudých Khmérů očima sedmiletého děvčátka. V důsledku toho se Angelina docela krotila a do určité míry potlačila brutalitu, s jakou si Pol Potovi pohůnci počínali. Přesto se tu našly scény, které zabrnkaly na nervy už proto, že se převážně jednalo o děti a člověk si kolikrát říkal, že naši bolševici v 50. letech byli vlastně beránci. Co se představitelky hlavní dětské role týče, tak bych u ní uvítal trochu víc emocí a také by neškodilo snížit stopáž. Nicméně jinak nemám větší výhrady. V podání Jolie se zatím jedná o nejlepší režisérský počin. 75%(2.2.2019)

 • - Oficiálny kambodžský kandidát na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2018. (MikaelSVK)

 • - Natáčanie trvalo 60 dní a natáčalo sa na viacerých miestach v Kambodži. (Astonko)

 • - Režisérka a scenáristka Angelina Jolie má kambodžské občianstvo, rovnako ako aj jej adoptívny syn Maddox, ktorý sa tam narodil. (Astonko)