poster

First They Killed My Father

 • USA

  First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers

Životopisný / Drama / Historický

USA, 2017, 136 min

Režie:

Angelina Jolie

Předloha:

Loung Ung (kniha)

Producenti:

Angelina Jolie

Scénografie:

Tom Brown

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ***

  Za tvrdením, že Jolie je lepšia režisérka ako herečka si stojím. Rozpovedala nám kus smutnej histórie ... nie zle, ale v komentároch už spomínané Vražedné polia, ma teda zasiahli podstatne viac. Film mal mnoho skvelých miest, ale aj slabých ... a bol zbytočne dlhý. Tých záberov zhora bolo až príliš a hlavnú postavu nekomentujem ... výkon sestry malej Loung bol určite presvedčivejší. Hudba slušná. 3,5*(12.1.2018)

 • emma53
  ****

  Zřejmě bych Angelině vytkla tak dlouhou stopáž, myslím, že to šlo trochu prostříhat. Na druhou stranu jsem přemýšlela, jestli to nechtěla tak trošilinku zdokumentovat pro svého adoptovaného syna, který je právě z Kambodže. Kdo ví? Rozhodně to muselo být příšerné žít v takových podmínkách, vidět kolem sebe mrtvoly a mrtvoly. Pracovat v nelidských podmínkách a jídla mít jak pro mravence. Jistou účelovost jsem tam viděla, ale myslím, že Angelina má našlápnuto na režijní stoličku solidně.(19.1.2018)

 • mira007
  ****

  První film A.J. jako režisérky u které ji oceňuji jako režisérku. Film z období v historii Kambodži, kdy ultrakomunističtí Rudí khmérové převzali moc a při tom povraždili čtvrtinu obyvatel ( zabíjeni byli intelektuálové, úředníci, vojáci) a obyvatelé měst vyhnali na venkov kde museli makat na rýžových polích pro skutečný pracující lid. Film inspirovaný skutečným osudem sleduje osudy jedné malé holčičky a její rodiny vyhnané z hlavního města. Tempo vyprávění je pomalé, vyhýbáse zobrazení násilí a je celkově krásně nasnímaný, osvětlený a čistý ale hlavní gro je v dusivé totalitní atmosféře, příkazů, zákazů, strachu a totální demagogii. Poslední půhodinka je celkem drsná a syrová a akční. Film sráží hrozně dlouhá stopáž ale jinak velice působivý. Nevybavuji si žádný jiný film na téma teroru v Kambodži krom československého Devět kruhů pekla s Kňažkem, takže oceňuji výběr tématu a byl jsem unešen z hereckého umění hlavní hrdinky.(9.10.2017)

 • cuchillo
  **

  Předlouhé záběry. Špatný výběr hlavní dětské představitelky - holka nemá žádný výraz, všechno ji nechává totálně chladnou. Proč tuhle látku někdo nemůže zpracovat konečně poutavě? Vždyť to má takový potenciál. Možná jsem náročný divák, když jsem v Kambodži byla a navštívila i místa, která jsou spojená s krvavými zločiny Rudých Khmerů, ale Angelina tam jistě byla taky!(29.10.2017)

 • AppleCore
  ****

  Angelina Jolie si v posledních letech hraje na režisérku, až nyní se jí ale může skutečně nazývat. "First They Killed My Father" je příběh tří sourozenců (dětí), snažící se přežít v útisku rudých khmérů, kteří je připravili o rodinu. Celá situace je tak vyobrazená z pohledu dítěte vytrženého z reality svého dětství, vhozeného všanc realitě tvrdý války. Bohužel první půlka postrádá pevnější dramaturgickou strukturu a zajímavější scenáristický uchopení - prostě proto, že nemá žádnej feeling, moc se tam nemluví a na diváka z hlediska příběhu v podstatě nijak nepůsobí (děj je hodně prázdnej). Film má ale od začátku po konec krásnou kameru, pěknej soundtrack, netlačí se tu zbytečně na emoce (povětšinou) a druhá polovina nabídne napětí, akci a řadu strhujících momentů (do určitý míry napravuje nedostatky z první půlky). Kdyby se Angelina nebála přitlačit trochu na pilu, mohlo to bejt drama roku.(15.9.2017)

 • - Premiéry filmu sa zúčastnil aj kambodžský kráľ Norodom Sihamoni s kráľovnou. (Astonko)

 • - Natáčanie trvalo 60 dní a natáčalo sa na viacerých miestach v Kambodži. (Astonko)

 • - Režisérka a scenáristka Angelina Jolie má kambodžské občianstvo, rovnako ako aj jej adoptívny syn Maddox, ktorý sa tam narodil. (Astonko)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace