Velmi lákavý koncept seriálu o studené válce z obou Německ :-) pod germánskou taktovkou se bohužel zhmotnil v hloupoučkou červenou knihovnu pro chlapy. Tvůrci občas přihodí do kotle chutné koření typu !občané západního Německa cítící, že jejich země je jakési pískoviště USA pro chrastění s atomovými zbraněmi přes plot do východoněmeckého pískoviště pod bičem arogantních Sovětů" nebo připomínku odpálení bomby na francouzském velvyslanectví v západním Berlíně, případně příliš snaživá učitelka, která neví kam skočit dřív, aby pomohla vlastní zemi. Všechno příjemné ale maže přiblblý scénář, který dělá z naivního chybujícího telete superšpióna, poměrně šokující události jsou zameteny pod koberec, aniž by si to někdo bral k srdci (akce v bordelu) a nereálnost korunuje finále, kdy místo očekávání, který stát vypálí nešťastné figurce do hlavy kulku nebo jí zavře na doživotí NDR ovládne jedna neprovdaná paní prací své vagíny v mládí - to je skutečně nesnesitelné. Jo a taky tam pouští různé hity z 80. let a lidi se radujou nad vynálezem walkmana, brrr.(18.6.2020)

Hvězdičky za kulisy. Amerika rozmisťuje Pershingy, HVA si buduje vlastní pobočku IBM, agenti Romeové balí sekretářky a bukvice začíná kosit AIDS. Hlavní zápletka seriálu je poněkud přitažená za vlasy, ale na druhou stranu, o dva roky později dorazí na východní hranici šéf spolkové kontrarozvědky ožralý na kaši a požádá o azyl v DDR. V osmdesátkách prostě bylo možné všechno.(27.12.2017)

Moje hodnocení je sice možná přepálené, ale za prvé se mi líbí soundtrack, za druhé se jedná o originální téma a za třetí se jedná o celkem dobrou sérii, která sice nedosahuje kvalit Unsere Mütter, unsere Väter, ale je to další způsob, jak se němečtí tvůrci vypořádávají se svou minulostí. Kéž by se něco takového točilo i u nás.(21.12.2015)

• Ben Nevis

Pilot 60%: Po amerických pokusech zavzpomínat na studenou válku, přichází německá obdoba o mladém muži, který se proti své vůli stává špionem na Západě. Reagan by rád rozhazoval atomovky a Německo je příliš blízko. Má to naprosto neakční civilní podobu, nestřílí se tam ani nic nevybuchuje. Bohužel herci ani režie mě na další sledování nepřesvědčili.(8.7.2015)

Dobrý námět. Ale kombinace herecké výkony, podivné postavy a hlavní zápletka je prostě šílená. Spoiler: generál se chová jako nezodpovědné pako i když je velice autoritativní osobnost, nepochopitelné chování postav z DDR. Dávám 3 hvězdy za zábavnost a námět, ale jinak je patudně nedotažené a za finále se vyloženě stydím.(11.11.2019)

• - Hlavní hrdina dostal krycí jméno Kolibri. Operace Kolibri bylo mimochodem také kódové jméno pro nacistickou „Noc dlouhých nožů“. (OwlOfThebes)