Seriál jsem viděla v původním znění a určitě potěšilo slyšet němčinu a protože sleduji hodně německou produkci, i herce znám z jiných filmů. Celkově mam radši evropskou produkci než americkou. Seriál kvituji pozitivně, má spád a nenudí. Jen jsem si říkala, že zapadní Němec by určitě podle mluvy poznal východního Němce a ve filmu nikdo ten typický saský přízvuk neměl.(3.4.2018)

Velmi dobrý seriál, který skvěle evokuje atmosféru studené války 80. let (sám jsem v té době vyrůstal a pamatuji si neustálé zprávy o raketách Pershing II stejně jako všudypřítomné obavy z jaderné války). Součástí příběhu jsou i úryvky dobového televizního zpravodajství, které velmi dobře ilustruje jak nesmiřitelné a svým způsobem zaslepené ideologie tehdy proti sobě stály. Politicko špionážní linie příběhu však není jediná. Je zde prostor i pro osobní život hrdinů z obou stran "železné opony". Děj se zabývá jak každodenností totalitního východu, tak třeba i silným levicovým a protiválečným hnutím mládeže na západě a nesmíme zapomínat, že počátek 80. let je také dobou nástupu AIDS. Vše je samozřejmě rámováno eskalací válečného napětí, které na konci roku 1983 (cvičení NATO "Able Archer") opravdu hrozilo přerůst ve skutečný konflikt mezi západem a východem, ale tíživou atmosféru uvolňují i humorné momenty často vyvolané "kulturním šokem", který prožívá novopečený východoněmecký špion na dosud mu zapovězeném západě (agent, který právě ve výcviku zvládl všechny šionážní triky jako jsou mikrofotografie nebo kódování, má třeba problémy s obsluhou moderního telefonu). Herci jsou přirození a neokoukaní, v záplavě anglofonní seriálové produkce potěší zvučná němčina a kladem je také výborný soundtrack, tvořený dobovými hity pop music.(17.9.2015)

Hvězdičky za kulisy. Amerika rozmisťuje Pershingy, HVA si buduje vlastní pobočku IBM, agenti Romeové balí sekretářky a bukvice začíná kosit AIDS. Hlavní zápletka seriálu je poněkud přitažená za vlasy, ale na druhou stranu, o dva roky později dorazí na východní hranici šéf spolkové kontrarozvědky ožralý na kaši a požádá o azyl v DDR. V osmdesátkách prostě bylo možné všechno.(27.12.2017)

Moje hodnocení je sice možná přepálené, ale za prvé se mi líbí soundtrack, za druhé se jedná o originální téma a za třetí se jedná o celkem dobrou sérii, která sice nedosahuje kvalit Unsere Mütter, unsere Väter, ale je to další způsob, jak se němečtí tvůrci vypořádávají se svou minulostí. Kéž by se něco takového točilo i u nás.(21.12.2015)

• Ben Nevis

Pilot 60%: Po amerických pokusech zavzpomínat na studenou válku, přichází německá obdoba o mladém muži, který se proti své vůli stává špionem na Západě. Reagan by rád rozhazoval atomovky a Německo je příliš blízko. Má to naprosto neakční civilní podobu, nestřílí se tam ani nic nevybuchuje. Bohužel herci ani režie mě na další sledování nepřesvědčili.(8.7.2015)

• - Hlavní hrdina dostal krycí jméno Kolibri. Operace Kolibri bylo mimochodem také kódové jméno pro nacistickou „Noc dlouhých nožů“. (OwlOfThebes)