Velmi lákavý koncept seriálu o studené válce z obou Německ :-) pod germánskou taktovkou se bohužel zhmotnil v hloupoučkou červenou knihovnu pro chlapy. Tvůrci občas přihodí do kotle chutné koření typu !občané západního Německa cítící, že jejich země je jakési pískoviště USA pro chrastění s atomovými zbraněmi přes plot do východoněmeckého pískoviště pod bičem arogantních Sovětů" nebo připomínku odpálení bomby na francouzském velvyslanectví v západním Berlíně, případně příliš snaživá učitelka, která neví kam skočit dřív, aby pomohla vlastní zemi. Všechno příjemné ale maže přiblblý scénář, který dělá z naivního chybujícího telete superšpióna, poměrně šokující události jsou zameteny pod koberec, aniž by si to někdo bral k srdci (akce v bordelu) a nereálnost korunuje finále, kdy místo očekávání, který stát vypálí nešťastné figurce do hlavy kulku nebo jí zavře na doživotí NDR ovládne jedna neprovdaná paní prací své vagíny v mládí - to je skutečně nesnesitelné. Jo a taky tam pouští různé hity z 80. let a lidi se radujou nad vynálezem walkmana, brrr.(18.6.2020)

Dobrý námět. Ale kombinace herecké výkony, podivné postavy a hlavní zápletka je prostě šílená. Spoiler: generál se chová jako nezodpovědné pako i když je velice autoritativní osobnost, nepochopitelné chování postav z DDR. Dávám 3 hvězdy za zábavnost a námět, ale jinak je patudně nedotažené a za finále se vyloženě stydím.(11.11.2019)

Moje hodnocení je sice možná přepálené, ale za prvé se mi líbí soundtrack, za druhé se jedná o originální téma a za třetí se jedná o celkem dobrou sérii, která sice nedosahuje kvalit Unsere Mütter, unsere Väter, ale je to další způsob, jak se němečtí tvůrci vypořádávají se svou minulostí. Kéž by se něco takového točilo i u nás.(21.12.2015)

Po prvních epizodách opadne takové to nadšení z osvěžující němčiny a solidně vypadajících lokací a rekvizit. Potom si všimnete jak je hlavní postava plochá, některé herecké výkony (zejména mladších herců, včetně hlavní postavy) až rušivě špatné a nostalgický vsuvky s dobovejma popsongama smutně otravný, jelikož jsou ve většině případů tvrdě utnutý titulkama (asi aby nemuseli platit plnou sazbu vydavatelům). Viditelně je to natočený pro mladší publikum pod 20 let, jelikož žádný z témat tam nejde dost do hloubky, přestože by na to i v minisérii místo bylo. Je to dost škoda, němci se viditelně rozhodli jít na jistotu, navzdory v celku originálnímu námětu.(10.1.2016)

• Ben Nevis

Pilot 60%: Po amerických pokusech zavzpomínat na studenou válku, přichází německá obdoba o mladém muži, který se proti své vůli stává špionem na Západě. Reagan by rád rozhazoval atomovky a Německo je příliš blízko. Má to naprosto neakční civilní podobu, nestřílí se tam ani nic nevybuchuje. Bohužel herci ani režie mě na další sledování nepřesvědčili.(8.7.2015)

• - Hlavní hrdina dostal krycí jméno Kolibri. Operace Kolibri bylo mimochodem také kódové jméno pro nacistickou „Noc dlouhých nožů“. (OwlOfThebes)