Kfulim (TV seriál)

• Izrael

כפולים

False Flag

Drama / Thriller

Izrael, 2015–2018, 12 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Dobře rozjeté, podobně jako konkurenčnímu Hatufim tomu nechybí nejistá, až paranoidní atmosféra. Prostředí současné Izraele je hodně atraktivní a po všech těch americkejch seriálech hodně neokoukané. Herecké obsazení sympatické (dokonce se zde objeví známá tvář z Hatufim - Ishai Golan, jehož roztěkaný herecký projev mě děsně baví). Tempo je spíše pomalejší, ale postupně to pěkně graduje. Hvězdičku ale musím strhnout za finále, které mě zklamalo. Pravděpodobně se počítalo s druhou sérii a Kfulim bohužel sice působí uzavřeně, ale hodně otázek zodpovězeno nebylo a vysvětlení je hodně polovičaté a nepřehledně podané.(30.11.2016)

Izraelská vysoká špionská, která si od začátku do konce drží punc nejistoty. Víc se asi o ději rozepsat nejde. Každopádně Izraelcům se povedlo natočit napínavou špionážní hru, na kterou jim stačil vlastně jen minimální rozpočet a které její anglicky mluvení bratříčci nesahají ani po kotníky. K dokonalé scénáristicko-režisérské práci se přidalo i vynikající obsazení (já tu Aniu Bukstein prostě žeru), takže můžu po čase opět stovkovat. 100%(1.10.2016)

Docela se to ve mě pere. Chtěl bych dát i víc, ale u takových témat sleduji nejen herecké výkony a scénář, ale i dějovou linku, hlavně její logičnost a reálnost. A tady musím bohužel minimálně o jednu (možná dvě) hvězdy dolů. Celkově je to ale slušně natočená špionáž ze židovsko, rusko, arabského prostředí, ve kterém není vše, jak se na první pohled zdá.(13.9.2016)

Neznámé komando s pasy pěti civilistů unese iránského generála a tenhle seriál od první minuty sleduje oněch pět lidí s různými osudy, kteří jsou vyšetřování co oni s tím. Naprosto dechberoucí strhující napínavý způsob vyprávění, který první díly neoplývá akcí, ale napětím, paranoiou. Hodně originální realistický thriller s několika zvraty a v posledním díle trochu hloupou scénou na letišti v Moskvě . První liga špionských filmů/seriálů.(13.6.2017)

Po Hatufimu další kvalitní izraelský seriál z prostředí tajných služeb a jejich ještě tajnějších operací. Toto dílo je důkazem, že lze i bez velkého rozpočtu natočit napínavý seriál s počtem epizod tak akorát a dobře napsanými a zahranými postavami. Navíc je zde potenciál k případnému pokračování. Uvidíme.(28.7.2016)