Epizody(10)

1790: Schyluje se k nepokojům a revoluci. Ross Poldark si musí vybojovat svobodu, když ho George Warleggan hodlá coby revolucionáře nechat pověsit. Francis a Elizabeth jen s hrůzou přihlížejí. Podaří se Demelzovi zachránit Rosse před sebou samým? Ross a Francis jsou ochromeni dluhy a snaží se společnými silami zacelit staré rány v novém dole bez podílu Warlegganových. Nečekané okolnosti svedou dohromady Rosse a Elizabeth. Ross dá v sázku úplně všechno v zoufalé pašerácké akci. Osud Poldarkových se nečekaně proplete s dr. Dwightem Enysem a mladou dědičkou Caroline Penvenenovou. Poldarkovi musí ukončit své spory. Jakou cenu však zaplatí? (Viasat)

anatheman

Druhá série se drží v standardu, který nastavila první série, což je jedině dobře. Na seriálu se mi líbí, že v něm kontrastuje idyličnost na straně první a docela drastické momenty na straně druhé. A tento aspekt je možná v této sérii umocněn. Patrně v tom hraje roli i její větší rozsah. Když ale píši o délce, musím upozornit na to, že občas se dostaví pocit, že dochází k natahování. Naštěstí k tomu nedochází často. Uznávám ale, že tu vystupuje více postav a staří známí získávají větší roli v dění. Někdo by mohl namítnout, že jsou charaktery striktně rozděleny na kladné a záporné, ale to opravdu nevadí. Kladné postavy nejednou chybují, což je činí realističtějšími. Potěšilo mě, že jsme mohli navštívit i nové lokace. Nicméně musím uznat, že monumentální cornwallské útesy zkrátka neomrzí. Svým způsobem je mi i sympatické, že se seriál nesnaží být přísně historický. Nemluvím o autenticitě, ale o tom, že velká historická témata jsou odsunuta na okraj. I když okolo šeptá francouzská revoluce, je nutné si uvědomit, že lidé (nejen) na pobřeží Cornwallu spíše prožívali svoji vlastní historii. ()