poster

Stádo (festivalový název)

 • Švédsko

  Flocken

 • anglický

  Flocking

Thriller / Drama

Švédsko, 2015, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Vôbec sa nečudujem, že námet snímku je podľa skutočnej udalosti, presne totiž vystihuje jednu zo základných čŕt ľudskej podstaty a charakteru - stádovitosť. Tomu zodpovedá aj výborne, realisticky poňaté spracovanie (aj keď mne tam trochu vadilo to hrozne pomalé tempo). Je tu veľa scén, pri ktorých som si pomyslel, že ako dobre, že tam nie som a nemusím zdielať smutné trápenie hlavnej hrdinky. Miestami tam bolo teda riadne dusno a nepríjemne, či už medzi jednotlivými postavami, alebo medzi jednotlivými dramatickými situáciami. Finále bolo v tomto ponímaní tiež výborné, aj keď som si v duchu želal niečo trochu iné. Celkovo - veľmi nepríjemné a hlavne skľučujúce. 75/100(7.11.2016)

 • Aljak
  *

  Prvotný námet skvelý, ale ten scenár otrasný. Keby sa to odohrávalo kdesi v dobách honu na čarodejnice, tak by to zrejme vyzeralo presne takto. Ale aby v dnešnej dobe takto ľudia húfne vyhodnotili vzniknutú situáciu, to je jednoducho neuveriteľné. Možno keby tá dievčinka mala zlú povesť a ten chalan by bol nejakej cnostnej povahy, tak ešte by to bolo akceptovateľné. Ale toto bola jednoducho umelo vyhrotená zápletka, ktorá vraj kopíruje skutočnú udalosť. Nechce sa mi tomu veriť... Ani trochu!(4.11.2016)

 • Morholt
  **

  Námět dobrý, herci fajn a je to i hezky natočené, ale ta tradiční severská studenost mi tady přišla až příliš chladná. Na podobné téma tu bylo málo emocí a chyběl mi tu i důvod, proč drtivá většina místních věřila pachateli a nikoliv oběti. vadila i nesmyslně natahovaná stopáž, díky níž těch pár solidních sekvencí úplně zaniklo a samotný závěr byl nudný k uzoufání. nejsem sice přítelem amerických remaků, ale zrovna Flocken by si nějaké mainstreamovější zpracování zasloužilo. 35%(12.11.2016)

 • Martin29
  ***

  Nevím na kolik procent je to podle skutečné události a neřeším to. Jennifer chodí s Alexem pak se asi rozejdou a on ji jednoho dne znásilní. Ona ho udá a pak má s tím problémy každý ji a její rodinu odsuzuje její sestra se díky tomu nedostane do fotbalové týmu její matku vyhodí z pokladny obchodu do skladu její otec dostane přes tlamu a někdo jim zabije koně (jediná pasáž. kde mě ho bylo líto). Film by se dal rozdělit na dvě půlky jedna do soudu (nepříjde mě moc reálné, že by dostal jen podmínku a pokutu a pokud jo je tam ještě větší bordel než u nás v Čr) a druhá po soudu, která je vyloženě slabší a nemá co nabídnout. Jinak ten kněz už byl na pohled dobrý pedofil nedal bych moc za to, že si s nima taky užíval. 60 procent(1.11.2016)

 • lena60
  ***

  Hvězda dolů za až neúnosně natahovaný závěr filmu.(9.6.2015)