V domě

Within

Within

Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

Zpěvák z HIM nahání hrůzu jedné sympatické rodince, která se právě přestěhovala do domku, co vypadá jako z americkýho hororu. Ale vážně. Ze začátku to vypadá jako naprosto tuctový, nudný a sériový hounted house kousek, ze kterého se má vyklubat nějaké strašlivé tajemství a duch ve sklepě (apríl, na půdě). Světe div se, ono se to rozjede jinak a perfektní konec dokazuje, že z režiséra podprůměrného vraždění lesbických upírek se může vyklubat ještě solidní hororový nadšenec. Doporučuju jako jednohubku pro všechny, kteří bydlí, a nebo ještě lépe, se chystají, postavit nějakou pěknou dřevostavbu.(10.10.2017)

Nevěřili byste, jak často na půdách vašich domů žije nějaký cizí vetřelec. Tedy aspoň to tvrdí jeden filmový pan policista i závěrečný filmový titulek. No páni, ještě že bydlím v činžáku. Ale stejně půjdu radši omrknout skříně, až tohle dopíšu. Jinak nevím jak vy, ale já se ke konci báječně zasmál, což je asi při horroru špatná reakce... Ale když mě prostě to rádoby masakrózní finále přišlo spíš jako nechtěná komedie. Ale uznávám, že pavoukovec David s vizáží hodně dlouho nemytého fanouška skupiny The Cure, je působivá postavička. Nejlepší moment filmu je bezesporu scénka, kterak se v odrazu skla tiše a zlověstně souká z kredence jako Alien z větrací šachty. Kdyby tak ve scénáři dostal víc prostoru a byl víc vidět... A kdyby tak talentovaná a sympatická Erin svou týnku tolik nepřehrávala... A kdyby kamera o trošku míň skákala... A kdyby závěrečná zápletka nebyla tak průhledná (Silence of the Lambs)... Sakra, mám pocit, že se zpod mojí postele ozývají nějaký divný zvuky, jako by tam něco... nebo někdo... gvu irok r oc c cwhgzklhhtrjkbvcrk zx p oo mo c cc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(31.3.2017)

• Campbell

Kopírka pardáního The Boy, tentokrát ale o dost chudší a nudnější. Co čekat? Příběh je nudný a nezajímavý, postavy ploché a herečka v hlavní roli? Příšernost na úrovni Megan Fox. Konec jsem tušil tak nějak od půlky. Navíc posledních 15 minut místo toho abych byl napnutej jsem se jenom pousmíval(hlavně nad blbostí otce). Je to srajda kterou jsem viděl asi před měsícem ale díky nevýraznosti jsem na ní i zapoměl.(10.12.2016)

SPOILERY. V roce 2012 přišel film The Pact se zajímavou myšlenkou - co když všechno to vrzání, otvírání dveří, zhasínání a jiné nadpřirozené úkazy nedělá duch, ale člověk, který tajně žije za zdmi vašeho domu? V roce 2016 tohle oprášili v hororu The Boy a teď tu máme opět to samé. Rodina se přestěhuje do domu, kde před lety někdo vyvraždil celou famílii a předchozí famílie je nezvěstná, proč ne, dům snů. Zanedlouho sexy dcerka začne slyšet různé vrzání a v pokojíčku se jí samovolně přemisťují předměty, aby cca po 20 minutách na nás film vyrukoval s tou záhadnou zápletkou, že v jejich domě žije s nimi ještě někdo jiný. Pohnutky tohoto psychicky narušeného chlapce jsou ale zcela nelogické a v podstatě dělá jen to, co se zrovna scénáristům hodí. Pak jaksi nedává smysl, proč tedy hlavní hrdinku ze začátku ochraňuje (zabije oplzlého souseda), uspí ji a tulí se k ní v posteli - aby ji pak na konci honil a chtěl ji zabít. Tak ji měl rád nebo je chtěl vyvraždit jako předchozí rodiny? Who knows? Asi ani scénáristi tohle přesně neví. Přilákalo mě vysoké hodnocení verbala, který má na horory čuch, ale jaksi jsem poslední cca hodinu filmu už jen sledovala na notebooku ve zmenšeném okně, zatímco jsem hrála Candy Crash.(29.12.2017)

• bourec

Tak pokud budu chtít nějakou podobnou blbůstku s dutejma stěnama,v nichž žijou lidi,tak snad radši starou pecku Lidé pod schody.Tohle je thriller,kterej vám v šedesáti minutách nic neukáže,aby se deset minut snažil naznačit,že je pro dospělý lidi.Netoč horory,když neumíš lidi postrašit k smrti,debile.30%.(2.7.2017)

• - Spoiler: Když je nalezena skrýš na půdě, jde si všimnout, že je na trámu napsaný kód k alarmu u vstupu. (danielosbourne)