V domě

Within

Within

Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

Hodně nadpruměrná a vcelku neznámá “hororová” novinka, obzvláště se mi líbila hudba, která tam uplně sedla. Nápad slušný, ikdyž ti, co viděli The boy nebo Housebound, to zřejmě v prvních minutách prokouknou. Nicméně pořád jde o dost dobrý filmek, který drží napětí a atmosféru a má intenzivní finále, kdy prostě rodině fandíte o stošest. Jediné, co se mi nelíbilo, že záporák byl na scéně trochu moc, takže ztrácel na děsivosti, a zvuky ve stylu zombie skřeků k němu vůbec nesedly, ale to se dá prominout(14.9.2018)

Snímek „V domě“ není skvělý horor, není to ohromující horor, ale je to dobrý horor. Je to horor, který vás dovede vystrašit, možná se leknete, ale především je zde důležitá atmosféra, která by se dala krájet a která je spojena s tím, že jsou zde místy skutečně velmi povedené scény. Třeba sledovat, co se za mnou děje v odrazu na kuchyňské lince, mi přišlo skutečně strašidelné.(10.10.2018)

Nevěřili byste, jak často na půdách vašich domů žije nějaký cizí vetřelec. Tedy aspoň to tvrdí jeden filmový pan policista i závěrečný filmový titulek. No páni, ještě že bydlím v činžáku. Ale stejně půjdu radši omrknout skříně, až tohle dopíšu. Jinak nevím jak vy, ale já se ke konci báječně zasmál, což je asi při horroru špatná reakce... Ale když mě prostě to rádoby masakrózní finále přišlo spíš jako nechtěná komedie. Ale uznávám, že pavoukovec David s vizáží hodně dlouho nemytého fanouška skupiny The Cure, je působivá postavička. Nejlepší moment filmu je bezesporu scénka, kterak se v odrazu skla tiše a zlověstně souká z kredence jako Alien z větrací šachty. Kdyby tak ve scénáři dostal víc prostoru a byl víc vidět... A kdyby tak talentovaná a sympatická Erin svou týnku tolik nepřehrávala... A kdyby kamera o trošku míň skákala... A kdyby závěrečná zápletka nebyla tak průhledná (Silence of the Lambs)... Sakra, mám pocit, že se zpod mojí postele ozývají nějaký divný zvuky, jako by tam něco... nebo někdo... gvu irok r oc c cwhgzklhhtrjkbvcrk zx p oo mo c cc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(31.3.2017)

Rodina s lehce problémovou dcerou se přestěhuje do baráku, který má jistou minulost a v tom baráku někdo, nebo něco je. Takže na první pohled kýč jako prase a upřímně řečeno ani na druhý se nejedná o nic objevného. Claydon se sice snaží už na začátku diváka trochu zmást, ale na to mu nikdo nemohl skočit a tak se asi tak dvě třetiny filmu nic moc neděje, pokud člověk nepočítá nějakou tu staženou peřinu nebo siluetu rýsující se za sprchovou zástěnou. No ale jakmile se objeví záporák v celé své kráse, tak získává film na obrátkách a samotné finále bylo výborné, takže nakonec panuje relativní spokojenost. Ale i tady to zavání promarněnou příležitostí. Nicméně od minula se Claydon viditelně zvedl, tak snad to bude pokračovat. 60%(29.3.2017)

• Campbell

Kopírka pardáního The Boy, tentokrát ale o dost chudší a nudnější. Co čekat? Příběh je nudný a nezajímavý, postavy ploché a herečka v hlavní roli? Příšernost na úrovni Megan Fox. Konec jsem tušil tak nějak od půlky. Navíc posledních 15 minut místo toho abych byl napnutej jsem se jenom pousmíval(hlavně nad blbostí otce). Je to srajda kterou jsem viděl asi před měsícem ale díky nevýraznosti jsem na ní i zapoměl.(10.12.2016)

• - Spoiler: Když je nalezena skrýš na půdě, jde si všimnout, že je na trámu napsaný kód k alarmu u vstupu. (danielosbourne)