poster

Trabantem z Austrálie do Asie (TV seriál)

 • Slovensko

  Trabantom z Austrálie do Ázie

Dokumentární / Road movie

Česko, 2016, 5 h 36 min (Minutáž: 28 min)

Komentáře uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto TV seriálu

 • Trabantem z Austrálie do Asie (TV seriál) (2016)
  ****

  "To, co žene trabanta nahoru, není výkon motoru, ale obrovská rychlost, kterou to auto dosahuje." Zběsilé plašení 26-ti koní pod duroplastovou kapotou mě sice v Jižní Americe zaujalo o dost víc, ale oproti filmu mě zase mnohem líp bavil seriál. Pozitivem byli zejména pohodoví vozíčkáři, blázniví Poláci, opravy kladivy a pády motorkářů. Co mi však trošku vadilo, tak to byla přítomnost Dominiky, před kterou se Dan trošku krotil a která svou normálností moc nezapadla do tohoto kolektivu sebevražedných bláznů.(9.12.2016)

 • O pár koleček víc (E01) (epizoda) (2016)
  *****

  "Pořídili jsme si perfektního Malucha. V podstatě nic na něm nefunguje, nesvítí světla, neblikaj blinkry, startuje se větví." Tak Egu a Babu se tváří celkem v pohodě, Maluch budí mírné obavy a motorky se možná rozjedou. Taky posádky vypadají dobře, možná dostanou i víza, vozíčkáři jsou dobří blázni a jsem si celkem jistý tím, že Marcin si s sebou měl vzít ten traktor. Ve filmu mi tento pořádný prolog chyběl a proto jsem moc rád, že jsem si ty přípravy mohl s cestovateli užít. A taky se poučit, protože já bych nepřežil ani ten odjezd.(6.12.2016)

 • Bitva s byrokraty (E02) (epizoda) (2016)
  ***

  "Umejt tři auta wapkou trvá v Austrálii minimálně tejden." Byrokratické díly mne na trabantím cestování baví skoro nejvíc, ale tento se moc nepovedl. Neviděl jsem totiž ani jednoho byrokratického úředníka, pouze Dan komentoval jejich vzkazy a já jsem se trošku nudil s čekajícími posádkami. Být na místě já, tak bych líným Australanům patrně ujel i s kontejnerem, ale mám dojem, že by mě dojeli na kolech a ukázali mi pravou australskou gumoléčbu. Alespoň by ten díl dostal trochu šťávy, kterou museli dodat slovenští pankáči. Jinak mě samozřejmě pobavila rychlá smrt Malucha a Jawy, ale už se těším na divočinu.(6.12.2016)

 • Zlatokopeckou stezkou (E03) (epizoda) (2016)
  *****

  "Jedeme nádhernou krajinou od opravy k opravě." Zlatokopecká zkratka je konečně tím, co od trabantí expedice očekávám. Takže je třeba kladivem opravit Jawu, pak u barelu doleva a už jsou tu roztrhané plasty, pády z motorky a ztracený Polák. Jen tak dál.(7.12.2016)

 • Na hranu pustiny (E04) (epizoda) (2016)
  ****

  "Jestli pojedeme touhle rychlostí, tak tam nikdy nedojedeme." Až se budu chtít někdy zmrzačit, tak si vezmu starou Čézetu a vydám se na Holland Track. Tam se přizabili i ti, kteří umí jezdit, přičemž mě potěšil zejména Dan, kterak stylově zaparkoval do křoví. Dominika za volantem Malucha taky stála za to, filtrování vody z louže do pusy nemělo chybu a technika přelévání benzínu mezi trabanty mne naprosto ohromila.(7.12.2016)

 • Nejdelší zkratka (E05) (epizoda) (2016)
  ***

  "Je to dvoutakt a něco je špatně." Tak špatně je kliková hřídel a taky to, že jsem musel půl dílu čekat na to až přiletí náhradní a přestane pršet. Pak už přišla mokrá Great Central Road a zase bylo dobře. Ohromné kamiony mne ohromily, mrtvá auta u silnice zase trošku vyděsila a Markovy pády z motorky snad ani nebudu komentovat. Jen mi už pár dílů připadá, že vzít s sebou protivnou Dominiku nebyl ten nejlepší tah.(7.12.2016)

 • Na horký sever (E06) (epizoda) (2016)
  ****

  "Naštěstí ne každý Great Central Road projede a díky tomu tu máme nejlepší zdroj náhradních dílů široko daleko." Hřbitov aut byl skvělý, přemísťování žlutého cirkusu na rozbahněnou cestu taky stálo za to a cedule Pozor lidé byla jedinečná. Jinak se mi moc líbila Kata Tjuta i Uluru, ale věřím Markovi, že Banská Bystrica je ještě daleko hezčí. Stejně jako Nové Strašecí.(7.12.2016)

 • Mezi krokodýly (E07) (epizoda) (2016)
  ****

  "Raději jsme se utábořili vedle silnice, aby do rána nezmizela." Cesta, necesta, hory, termitiště, klokan, krokodýl a ošklivý trpaslík na střeše trabanta. Posádka se evidentně baví, já o něco málo méně, ale protože Radek nezklamal a ztratil pas, tak jsem si ten konec Austrálie nakonec ještě užil.(8.12.2016)

 • Na jiné planetě (E08) (epizoda) (2016)
  ****

  "Až tady budu umírat, tak rozhodně nechci, abyste se o mě starali vy." Východní Timor se mi líbil, jejich nulová byrokracie a slušnost mě hodně zaujala, ale posádka si konečně užila nějaký ten žaludeční problém, když už zkonzumují cokoli, co jim neuteče z talíře. Jinak byla samozřejmě skvělá cesta do kopce i z kopce, roztlačení Malucha bez řidiče i rozlomení trabanta, ale jelikož Škodolibost je mé druhé jméno, tak jsem posádkám přál ještě o něco vypracovanější tankodromy, větší díry na mamuty a veletoky bez mostů.(8.12.2016)

 • Vzteklá bohyně (E09) (epizoda) (2016)
  ****

  "Nevíme, jak si vedou v jiných sportech, ale Indonésani jsou mistři světa v zírání na lidi. Zvládají to individuálně i kolektivně." To mohu potvrdit a asi by mě to upřené zírání trošku rozhodilo. Nicméně nezírali na mě, takže jsem mohl poznat nejhezčí místo na opravu záchoda, pobavit se u dělení cestovatelů na bledé a zelené, fascinovaně hypnotizovat kráter sopky Kelimutu a sjet si s invalidy v noci horu na dvou nakloněných kolech trabanta. Být tam, tak bych za jízdy vystoupil a domů bych šel pěšky.(8.12.2016)

 • Z dílny do nemocnice (E10) (epizoda) (2016)
  ****

  "Auto přijede, ráno ho nastartujem a je úplně rozbitý." Tato část Indonésie je vhodným místem pro naštvání i zábavu. Nabízí totiž závady po nula metrech, červíky v mase, nedobrovolné návštěvy nemocnice a na druhé straně rychlé pluhy, souboj trabantu se sopkou a mimořádně zábavné přejetí přítelkyně nebrzdícím trabantem.(9.12.2016)

 • V pasti (E11) (epizoda) (2016)
  ***

  "Cokoli, co se octne na dohled trabantů, tak chcípne." Tak to je nemilé. Cestovatelé toho mají evidentně dost, takže na humor nezbývá již moc sil a pobaví snad jen prudké otevření přední hauptny za jízdy. Jinak je to už spíše cestopis, při kterém jsem zjistil, že na Sumatru se nikdy nepojedu otrávit a Jakartu radši objedu přes Budapešť a Vladivostok.(9.12.2016)

 • Spanilá jízda (E12) (epizoda) (2016)
  ***

  "Farář sehnal svářeče a Radek to s pomocí Boží, a hlavně tedy toho svářeče, opravil." Jenže málo bylo ve finále trabantů a tak jsem si to vítězství Pyrrhy zase až tak moc neužil. Nicméně se mi líbilo to dovádění v lázních v dešti a souboj Marka s opicí o filtr, ale finále by mě mělo namlsat a navnadit na další cestu, což se nestalo. Ale až únava zmizí, tak se určitě budu těšit.(9.12.2016)