poster

Aféra z titulní stránky

 • Itálie

  Sbatti il mostro in prima pagina

 • Slovensko

  Aféra z titulnej stránky

 • USA

  Slap the Monster on Page One

  (neoficiální název)

Thriller

Itálie / Francie, 1972, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • pm
  *****

  Gian Maria Volonté v roli naprosto vykořeného muže, který bez emocí, bez vášně nebo nějakého uchopitelného přesvědčení formuje svět kolem sebe a realitu pevně drží v rukou. S odstupem dvaceti let toto panoptikum negativních chrakterů vidím jako maximální zážitek, přeci jenom dnes dokážu lépe vnímat a ocenit práci kamery v prostoru, intertextové odkazy a Volontého herectví. A mám mnohem lepší přehled přes italská politická dramata.(15.2.2011)

 • borsalino
  *****

  Tak to mě teda G.M. Volonté opravdu dostal, bezcitný, bez skrupulí, bez svědomí. Píše co je potřeba pro politické cíle, bez ohledu na pravdu a že programově vyrobí zločince, přestože ví, že to tak není? Poslední záběr stoky je více než výmluvný... Fakt jsem si to užil.(14.8.2016)

 • dopitak
  **

  A role policie nic? Unylé, nudné, o ničem. Novináři jednající jako vyšetřovatelé. Doba, kdy myšlení lidí mohly formovat jedny noviny, protože kdo neměl televizi, na další masmédia mohl zapomenout. Tohle u mě nezachránil ani původní dabing z Barrandova. Hledat paralelu s dnešní dobou manipulací médii by mě ani nenapadlo.(11.11.2017)

 • NinonL
  ***

  Chvílemi trochu méně srozumitelné, jak se tam stále mele pravice s levicí, socialisté s fašisty, demokraty a komunisty atd. atd. Příběh bezcitného novináře, který jde doslova přes mrtvoly, je docela zajímavý, ale více jak průměrně ho nehodnotím.(17.5.2019)

 • Dawe.zs
  ****

  Italský film režiséra M. Bellocchia se odehrává v zákulisí velkého milánského deníku. V období příprav volební kampaně vzruší město záhadná vražda 14leté dívky. Na anonymní udání je zatčen mladý příslušník levice a novináři využijí vzniklé aféry k ovlivnění veřejného mínění. Téměř nikoho však nezajímá je-li mladík skutečně pachatelem.(3.3.2009)

 • majo25
  **

  Bohužiaľ, nejedná sa o žiadny triler, ale len o tuctovú taliansku novinársku detektívku. Tá síce beží na pozadí politických bojov, komunisti versus pravica, ale inak sa jedná o celkom nudný snímok s nezaujímavými postavami, s ich častým vreskaním a takým tým nesympatickým talianskyn temperamentom. Príliš ukecané a minimum zaujímavých scén - zaujala snáď iba scéna, kde redaktor vynadá svojej manželke do hlúpych husí, zataľ čo ona sleduje televíziu a pyšní sa tým, že jej manžel je práve v nej. Celkovo však dosť nuda.(27.6.2019)

 • edie sedgwic
  ****

  Gian Maria Volonté ma na negativne postavy jednoducho talent. Celemu filmu dodava riadny nadych cynizmu a bezcitnosti. Osobitnu hviezdicku davam za sceny s jeho monologmi. Presne takito muzi maju v rukach vsetku moc a riadia vsetko a vsetkych okolo seba. Bez emocii, bez naznaku citu.(14.11.2012)