Służby specjalne

Režie:

Patryk Vega

Scénář:

Patryk Vega

Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Ewa Bardadin, Eryk Lubos, Wojciech Machnicki (více)

"Keď si raz dnu, von sa dostaneš iba v truhle." Po likvidácii WSI (Wojskowe Służby Informacyjne - poľská CIA) prišlo o prácu veľa agentov pracujúcich v utajení v zahraničí. Čoskoro sa ministerstvo vnútra rozhodne založiť novú výzvednú organizáciu. Traja z jej členov však začínajú mať pochybnosti, pre koho v skutočnosti pracujú. (sochoking)

Fr

“PRO JEDNOTKU, JAKO JE VAŠE, NEEXISTUJÍ ŽÁDNÉ LIMITY. NEČESTNOSTI MOHOU PROVÁDĚT POUZE ČESTNÍ LIDÉ...“ /// Fůra informací a děj vo tom, co dělá správná tajná služba, když ji chtěj zlikvidovat. Je to uvěřitelný, rozdělený do krátkejch kapitol a má to fajn vypravěčský tempo. Jen osoba „bez polštiny“ má co dělat, aby stíhala souvislosti uváděný tzv. pod čarou. Není to jen o tajný službě. Prostor dostávaj problémy Polska a osobní problémy agentů, jejichž řešení je pro ně složitější, než likvidace nepohodlnejch osob. Je to dobrý, ale zbytečně přeplácaný a výsledkem je vlastně velký nafouklý nic! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět film, kterej musí bavit Roberta Šlachtu. 2.) (Ne)vyznám se v Polským špionážním prostředí. 3.) Nevím, jak připravit dokonalou sebevraždu. 4.) Thx za titule „num71„. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Na Vegu asi nejslabší počin. Chybí mi tu jeho klasické " Vegoviny" zde absolutně chybí humor, gore i nahota, což jsou jeho specifické rysy, je sice fakt, že se jedná o jeden z jeho prvních počinů a tehdy možná takový zvrhlík nebyl, ale proto jej mám rád. Samotný film jinak není špatný, vizuálně je v pohodě akce ušla, ale některé dějové linie mi zde přišly navíc a nic moc zajímavého nepřinesly. Tentokrát jen 6/10. ()

Snorlax

Obešla bych se bez toho product placementu katolické církve, ale jinak nemám výhrad. Film je tak rychlý, že závěrečné titulky málem předběhnou ty úvodní. Vega nezvykle bez brutálních scén vypráví o činnosti tajných služeb. Tenhle stylový předskokan Polityky je mnohem propletenější, než ona, ale nemá naprosto žádná hluchá místa. Stačí však chvilka nepozornosti a ztratíte se v ději. ()

sochoking

Olga Bołądź ako poľská Lisbeth Salanderová? No v každom prípade sú Służby specjalne pekelnou konkurenciou podobným hardcore poľským klenotom, akými sú bezpochyby podľa mňa Dom zly a Drogówka od Smarzowskieho. ()

dr.horrible

Nápad dobrý, postavy výborné, ale ten scenár je brečka. Jednak sa berie strašne vážne, jednak je v ňom úplne zbytočne hromada bigotných kecov, no a čo je najhoršie, dosť zúfalo mu chýba tak hodina deja, aby to celé nepôsobilo ako desaťdielny seriál, zostrihaný do dvojhodinového filmu. Herci ok. ()

Dzeyna

No co ten useknutý konec?!! Ten mě naštval. Potom mě naštvalo taky to, že je tam všechno strašně rychlé. Hrozně moc akcí, lidí, měst a příběhů spojených s tím, proč a jak někoho zabít. Na druhou stranu se člověk vážně nenudí, ale všechno to pochytit chce trochu větší pozornost. Také je dobré, že tam jsou hlavní postavy, jejichž životy mají obyčené příběhy, které celý film polidšťují. Ale nejvíc se mi samozřejmě rozzářily oči, když se objevil "Strach" z Pitbulla. ()

Morholt

Chvilku trvá, než se v tom člověk zorientuje, ale jakmile se to povede, film nabere celkem zběsilé tempo, kdy se pasáže akcí speciální jednotky střídají s těmi z osobního života jednotlivých aktérů. A všechno to společně dokonale ladí. Baví i herecké obsazení a srovnání jedné z postav s Lisbeth Salander není vůbec od věci. Jen doporučuji si u každé poznámky pod čarou (a že jich tu je) dát stopku a pořádně si přečíst, co tam Poláci píšou protože v mnohých případech je to pro ucelení děje nezbytné. Zejména na začátku. Vega opět potěšil. 85% ()

Martin741

Jo, vyznam sa v polskych realiach komunistickej totality, i ked viem, kto bol Naczelnik Panstwa Pilsudski a viem, že polskeho premiera Sikorskeho roku 1943 pravdepodobne zabili /Wladyslaw Sikorski bol polsky general a premier Polska v case september 1939 - jul 1943 - jeho smrt je dodnes zahadna/. To som odbocil lebo to tu nepatri. Kazdopadne Wojskowe sluzby Informacyjne neboli polskou CIA, to sochoking zavadza. Polske tajne sluzby boli v ramci Sovietskeho Bloku budovane po vzore sovietskej NKVD - okrem WSI mali Poliaci toho viacej - Sluzba bezpiecenstwa, Ministerstvo Bezpiecenstwa publicznego. Obe institucie mali v ramci Polskej Ludovej Republiky svoje presne vymedzene funkcie a ich prekrocenie sa trestalo. I polska armada mala svoju vlastnu polovojensku tajnu sluzbu - Glowny Zarzad Informacji Wojska Polskiego. Ocenujem napad rezisera Patrika Vegu natocit film o tychto vnutropolskych zalezitostiach. Napokon, je to nas velky severny sused a je treba vediet, co sa dialo v Polskej Ludovej Republike za komunistickej totality : 82 % ()

mira007

Špionážní akční thrilller od Patryka Vegy. Má to drajf, syrovost, akci. Myslel jsem, že si tenhle film zapamatuji kvůli té onkologické mezihře, ale mýlil jsem se. ještě druhý den jsem měl před očima zatracené odvážnou erotickou krátkou scénu Kamilly Baar a Wojciecha Zieliński a přemítal jsem zda existuje nějaká trochu podobná v české kinematografii.... možná nějak vzdáleně v Raluce Dolanský s Pachlovou.? ()

Hapretor

Scény po sobě jdoucí bez celkového smyslu ... pokud tam byl nějaký děj, já to nepobral ... nebavilo ... uspalo ... dost omyl ... ale postupem času pan režísér to vylepšil ... další snímky,filmy myslím ... ()

Shitonit

Na první pohled se jedná o takovej hezkej guláš, hodně příběhů, trochu chaos, postupem času se mi to poskládávalo, konec mě porozhodil, ale celkově je to dost dobrý, vrahounský, přesně ukazující metody, důvody, zákulisí, politický vojebávky a nakonec i takovou zbytečnou nesmyslnost toho všeho kolem nás.. ()

XXXXXXXX

Představte si obrovské polské smetiště. Tam rozlehlé, že z jednoho konce na druhý nedohlédnete. A není divu, že tuhle na vrcholku uslyšíte zakokrhat radioaktivního kohouta, tamhle se mihne vypelichaná liška mající strach z raka tlustého střeva, onde se hromadou bordelu proplete tučná olýsalá krysa, která se s spřátelenou krysicí marně pokouší o radioaktivní krysátko, a když budete hodně namáhat zrak, možná si všimnete i opírsingované straky, kterou na provázku vodí vševidoucí krtek.. Na smetišti to zkrátka žije vlastním životem. A vy si nikde nebudete moci být jisti, koho tam zastihnete tentokrát. Taky by to třeba mohl být sběrač šrotu Deméter v těsném závěsu s polodementním bratrem Ferem, kteří na kozlíku převážejí pečlivě nasbíraný kontraband. No zkrátka zmatek jak sviňa a navíc je prostředí smeťáku tak děsně generické, že se jednomu nakonec ani nestýská, když jej nechá za sebou! ()

srolyma

Z Vegových filmů zatím nejslabší. Připadalo mi to jako by se snažil zhustit desetidílný seriál do dvouhodinového filmu. Spousta vedlejších příběhových linií, které ve výsledku neměly žádný význam a dějových linek tolik, že se v tom člověk ztrácel. Natočené dobře, bavilo to, ale tak nějak to nedrželo pohromadě. ()