Służby specjalne

Akční / Krimi / Drama

Polsko, 2014, 115 min

Patryk Vega

Patryk Vega

Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Ewa Bardadin, Eryk Lubos, Wojciech Machnicki, Aldona Jankowska, Beata Kawka, Jan Jurewicz, Joanna Jeżewska, Maksymilian Michasiów, Artur Owczarek, Andriy Andriyan, Marta Adamus, Mirosław Bała, Robert Bielawski, Tomasz Budyta, Paula Bujalska, Piotr Chojnowski, Katarzyna Czapla, Rafał Dajbor, Sylwia Dziedzic, Maria Engele, Arkadiusz Fijałkowski, Agnieszka Fórmanowska, Paulina Gajewska-Biranowska, Hayk Gasparyan, Marek Gałęziowski, Paweł Gosk, Ludwika Grunwald, Hanna Hybicka, Jan Jakubowski, Filip Janik, Justyna Zanni, Dariusz Karpiński, Hannah Khadir, Mariusz Kierzek, Paulina Klimaszewska, Ryszard Kluge, Jacek Kosut, Tomasz Kotowski, Małgorzata Kowalska, Ireneusz Kozioł, Paweł Lewandowski, Irmina Lizończyk, Małgorzata Liwińska, Andrzej Łappa, Paweł Małaczewski, Patrycja Markowska, Mikołaj Osiński, Tomasz Oświeciński, Zuzanna Paluch, Stanisław Pąk, Elżbieta Parol, Marek Pituch, Eryk Pratsko, Olga Pratsko, Katarzyna Pyszyńska, Jacek Reda, Piotr Rzymyszkiewicz, Mariusz Seliwonik, Aleksandra Siekierska, Ryszard Sokołowski, Jadwiga Stamm, Grzegorz Staszewski, Grzegorz Stelmaszewski, Elżbieta Studniarek, Jarosław Szczepaniak, Michał Szewczyk, Maciej Szkutalski, Zbigniew Szulich, Józef Teofiluk, Radosław Tropisz, Robert Waćkowski, Tamara Woronowa, Agata Załęcka, Tadeusz Zawadka, Barbara Zawadka, Olgierd Zawisza

Scénografie:

Dorota Sławecka

Kostýmy:

Weronika Orlińska

Špionážní akční thrilller od Patryka Vegy. Má to drajf, syrovost, akci. Myslel jsem, že si tenhle film zapamatuji kvůli té onkologické mezihře, ale mýlil jsem se. ještě druhý den jsem měl před očima zatracené odvážnou erotickou krátkou scénu Kamilly Baar a Wojciecha Zieliński a přemítal jsem zda existuje nějaká trochu podobná v české kinematografii.... možná nějak vzdáleně v Raluce Dolanský s Pachlovou.?(12.2.2019)

Chvilku trvá, než se v tom člověk zorientuje, ale jakmile se to povede, film nabere celkem zběsilé tempo, kdy se pasáže akcí speciální jednotky střídají s těmi z osobního života jednotlivých aktérů. A všechno to společně dokonale ladí. Baví i herecké obsazení a srovnání jedné z postav s Lisbeth Salander není vůbec od věci. Jen doporučuji si u každé poznámky pod čarou (a že jich tu je) dát stopku a pořádně si přečíst, co tam Poláci píšou protože v mnohých případech je to pro ucelení děje nezbytné. Zejména na začátku. Vega opět potěšil. 85%(17.5.2017)

• XXXXXXXX

Představte si obrovské polské smetiště. Tam rozlehlé, že z jednoho konce na druhý nedohlédnete. A není divu, že tuhle na vrcholku uslyšíte zakokrhat radioaktivního kohouta, tamhle se mihne vypelichaná liška mající strach z raka tlustého střeva, onde se hromadou bordelu proplete tučná olýsalá krysa, která se s spřátelenou krysicí marně pokouší o radioaktivní krysátko, a když budete hodně namáhat zrak, možná si všimnete i opírsingované straky, kterou na provázku vodí vševidoucí krtek.. Na smetišti to zkrátka žije vlastním životem. A vy si nikde nebudete moci být jisti, koho tam zastihnete tentokrát. Taky by to třeba mohl být sběrač šrotu Deméter v těsném závěsu s polodementním bratrem Ferem, kteří na kozlíku převážejí pečlivě nasbíraný kontraband. No zkrátka zmatek jak sviňa a navíc je prostředí smeťáku tak děsně generické, že se jednomu nakonec ani nestýská, když jej nechá za sebou!(19.5.2017)

No co ten useknutý konec?!! Ten mě naštval. Potom mě naštvalo taky to, že je tam všechno strašně rychlé. Hrozně moc akcí, lidí, měst a příběhů spojených s tím, proč a jak někoho zabít. Na druhou stranu se člověk vážně nenudí, ale všechno to pochytit chce trochu větší pozornost. Také je dobré, že tam jsou hlavní postavy, jejichž životy mají obyčené příběhy, které celý film polidšťují. Ale nejvíc se mi samozřejmě rozzářily oči, když se objevil "Strach" z Pitbulla.(6.5.2017)

Na první pohled se jedná o takovej hezkej guláš, hodně příběhů, trochu chaos, postupem času se mi to poskládávalo, konec mě porozhodil, ale celkově je to dost dobrý, vrahounský, přesně ukazující metody, důvody, zákulisí, politický vojebávky a nakonec i takovou zbytečnou nesmyslnost toho všeho kolem nás..(17.12.2018)