Reklama

Reklama

Służby specjalne

  • angličtina Secret Wars
Trailer
Akční / Krimi / Drama
Polsko, 2014, 115 min

Režie:

Patryk Vega

Scénář:

Patryk Vega

Hrají:

Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Ewa Bardadin, Eryk Lubos, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

"Keď si raz dnu, von sa dostaneš iba v truhle." Po likvidácii WSI (Wojskowe Służby Informacyjne - poľská CIA) prišlo o prácu veľa agentov pracujúcich v utajení v zahraničí. Čoskoro sa ministerstvo vnútra rozhodne založiť novú výzvednú organizáciu. Traja z jej členov však začínajú mať pochybnosti, pre koho v skutočnosti pracujú. (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Chvilku trvá, než se v tom člověk zorientuje, ale jakmile se to povede, film nabere celkem zběsilé tempo, kdy se pasáže akcí speciální jednotky střídají s těmi z osobního života jednotlivých aktérů. A všechno to společně dokonale ladí. Baví i herecké obsazení a srovnání jedné z postav s Lisbeth Salander není vůbec od věci. Jen doporučuji si u každé poznámky pod čarou (a že jich tu je) dát stopku a pořádně si přečíst, co tam Poláci píšou protože v mnohých případech je to pro ucelení děje nezbytné. Zejména na začátku. Vega opět potěšil. 85% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

“PRO JEDNOTKU, JAKO JE VAŠE, NEEXISTUJÍ ŽÁDNÉ LIMITY. NEČESTNOSTI MOHOU PROVÁDĚT POUZE ČESTNÍ LIDÉ...“ /// Fůra informací a děj vo tom, co dělá správná tajná služba, když ji chtěj zlikvidovat. Je to uvěřitelný, rozdělený do krátkejch kapitol a má to fajn vypravěčský tempo. Jen osoba „bez polštiny“ má co dělat, aby stíhala souvislosti uváděný tzv. pod čarou. Není to jen o tajný službě. Prostor dostávaj problémy Polska a osobní problémy agentů, jejichž řešení je pro ně složitější, než likvidace nepohodlnejch osob. Je to dobrý, ale zbytečně přeplácaný a výsledkem je vlastně velký nafouklý nic! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět film, kterej musí bavit Roberta Šlachtu. 2.) (Ne)vyznám se v Polským špionážním prostředí. 3.) Nevím, jak připravit dokonalou sebevraždu. 4.) Thx za titule „num71„. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

No co ten useknutý konec?!! Ten mě naštval. Potom mě naštvalo taky to, že je tam všechno strašně rychlé. Hrozně moc akcí, lidí, měst a příběhů spojených s tím, proč a jak někoho zabít. Na druhou stranu se člověk vážně nenudí, ale všechno to pochytit chce trochu větší pozornost. Také je dobré, že tam jsou hlavní postavy, jejichž životy mají obyčené příběhy, které celý film polidšťují. Ale nejvíc se mi samozřejmě rozzářily oči, když se objevil "Strach" z Pitbulla. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jo, vyznam sa v polskych realiach komunistickej totality, i ked viem, kto bol Naczelnik Panstwa Pilsudski a viem, že polskeho premiera Sikorskeho roku 1943 pravdepodobne zabili /Wladyslaw Sikorski bol polsky general a premier Polska v case september 1939 - jul 1943 - jeho smrt je dodnes zahadna/. To som odbocil lebo to tu nepatri. Kazdopadne Wojskowe sluzby Informacyjne neboli polskou CIA, to sochoking zavadza. Polske tajne sluzby boli v ramci Sovietskeho Bloku budovane po vzore sovietskej NKVD - okrem WSI mali Poliaci toho viacej - Sluzba bezpiecenstwa, Ministerstvo Bezpiecenstwa publicznego. Obe institucie mali v ramci Polskej Ludovej Republiky svoje presne vymedzene funkcie a ich prekrocenie sa trestalo. I polska armada mala svoju vlastnu polovojensku tajnu sluzbu - Glowny Zarzad Informacji Wojska Polskiego. Ocenujem napad rezisera Patrika Vegu natocit film o tychto vnutropolskych zalezitostiach. Napokon, je to nas velky severny sused a je treba vediet, co sa dialo v Polskej Ludovej Republike za komunistickej totality : 82 % ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na Vegu asi nejslabší počin. Chybí mi tu jeho klasické " Vegoviny" zde absolutně chybí humor, gore i nahota, což jsou jeho specifické rysy, je sice fakt, že se jedná o jeden z jeho prvních počinů a tehdy možná takový zvrhlík nebyl, ale proto jej mám rád. Samotný film jinak není špatný, vizuálně je v pohodě akce ušla, ale některé dějové linie mi zde přišly navíc a nic moc zajímavého nepřinesly. Tentokrát jen 6/10. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama