Policii se podaří díky sledování Kováře najít i mladíka Rychteru a propojit tak případ zavražděného soudce Matuly s únosem Kovářové. Oba případy mají společného jmenovatele a tím je Klíma. Nezaměstnaný Brňan, který zastřelil soudce Matulu a poté ještě v soudní síni spáchal sebevraždu. Klíma je totiž podle výpovědi Rychtery pravděpodobně i muž, který odvedl Kovářovou z diskotéky a stojí za jejím únosem. Alena Kovářová stále žije, což ale policie zatím netuší. Objeví ji dva náhodní slovenští zlodějíčci. Ti ji najdou v opuštěném domě v lese, ale jejich společná cesta z tohoto nebezpečného místa dostává záhy velmi dramatický spád. Napínavé okamžiky zažívá zdravotní sestra Martina, které stále chodí domů další a další investiční mince. Doslova „do nebe" překvapený je i farář z Malé Čisté, který odhaluje zdroj svých sluchových halucinací – v odkryté podzemní kryptě nachází ztracenou sochu Madonny s dítětem... Expert na symboly, kterého policisté navštíví, ztotožňuje způsoby smrti všech zavražděných s výjevy obrazu Hieronyma Bosche – Poslední soud. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Všechno jsem to říkal tomu sadistickýmu kreténovi, ale on mě vůbec neposlouchal." Tak tentokrát taťka Kovář ty hrátky s kladívkem a rukou podezřelého trošku přehnal a už z toho bylo víc než jen pouhé bububu v rámci zákona. Jinak jsem poznal boty pachatele a jeho registrační značku, což mi připomíná, že jsem jako divák neustále o krok před vyšetřovateli a musím znuděně čekat, až jim dojde to, co já už dávno vím. Jinak souhlasím s tvrzením, že Hieronymus Bosch užíval "dobrej matroš", protože jeho Poslední soud určitě není jediným dílem, kvůli kterému bych mu doporučil návštěvu psychiatra. ()

Pilda17

Výborný díl, který ledacos vyjasní a dost věcí se odehraje. Nová vražda a k závěru dílu pocítíme i napětí. Do plného počtu něco málo chybí, ale seriál jde správným směrem. ()

Grogan

Jednotlivé linie se začínají pomalu proplétat, i když u některých si musíme ještě počkat. Autoři už naťukli i mysteriózní pozadí příběhu, které pátrání tak nějak doplňuje, ale dominantní není (a za mě to není na škodu, ten nadpřirozený konec Ztracené brány docela povedenou detektivku imho shodil o pár stupňů dolů). Mstivého tatíka už nám policisté sebrali, ale v příběhu bude hrát roli dál,  jeden ze stavěčů klece se sám stal obětí vraždy, zatímco jeho kumpán bloudí podzemím a k posunu došlo i u otce Kryštofa. Jen mladý pár Janečková/Hlavica se zatím neposunul, jen jim přibylo pár mincí. Závěrečná sekvence je hodně napínavá, i když vrah působí jak nadpřirozené stvoření, které ve tmě trefí dost vzdálený automobil a v něm přímo řidiče, ne holku na zadním sedadle. Přesto jde asi o nejnapínavější sekvenci z celého Labyrintu. A tahle linka se zloději ze Slovenska se mi moc líbila, že pomohli neznámé holce z takový hrůzy, i když je to oba stálo život. Jinak nevím, odkud uživatel Jara.Cimrman bere to, že pachatele poznal podle bot a auta - copak už se Jan Vondráček někde v seriálu objevil? Viděli jsme tajemnou postavu zdálky a slyšeli hlas v telefonu, ale osobně se objeví až v předposledním díle, ne? Nebo mi něco uniklo? ()

Mistr119

Třetí díl už pomalu něco začíná rozklíčovávat, ale prvoplánově je tady upnutá pozornost na vzkvétající vztah Langmajera a detektivní řešení je taky racionální, ale tradiční. Jediné, co zůstává mystériem zatím je ten dětský hlas z pod kostela... ()