Labyrint - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Jiří Strach

Petr Hudský

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss, Pavel Kříž, Martin Myšička, Jan Meduna, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Adam Vacula, Martin Donutil, Aneta Vrzalová, Regina Rázlová, Saša Rašilov nejml., Zdeněk Dvořák, Miroslav Etzler, Iveta Jiřičková, Jana Stryková, Dalibor Buš, Tomáš Masopust, Gabriela Štefanová, Antonín Hausknecht, Zora Valchařová-Poulová, Kateřina Jebavá, Monika Maláčová, Sara Venclovská, Petr Tejmar, Tereza Kašparová, Martin Siničák, Patrik Bořecký, Viktor Skála, Oldřich Vlach, Jiří Pecha, Marie Málková, Eva Ventrubová, Dominik Teleky, Magdalena Tkačíková, Brian Caspe, Jiří Štěpnička, Robert Jašków, Alena Mihulová, Filip Antonio, Ondřej Biravský, Jan Šťastný, Ján Jackuliak, Matyáš Svoboda, Igor Ondříček, Marek Němec, Zdena Herfortová, Ondřej Kokorský, Vladimír Krátký, Dana Pešková, Jaroslav Matějka, Jan Apolenář, Miroslav Kumhala, Jakub Gottwald, Jana Štvrtecká, Marián Chalány, Václav Hanzl, Mariana Franclová, Barbora Jánová, Pavel Doucek, Marie Ludvíková, Vladimír Hauser, Stanislav Zindulka, Rostislav Marek, Zdeněk Velen, Erika Kubálková, Růžena Dvořáková

Jiřina Budíková

Jan Mattlach

Scénografie:

David Voborský

Kostýmy:

Blanka Tesařová
  • honajz

Pro mne celkově zklamání. Spousta vztahů a motivů, a většinu z nich sledujeme zbytečně. Závěr jak z besídky žáků zvláštní školy, tajemno se u mne nekonalo. Zaměření na zbytečnosti, dlouhá dějová linka s lobbistou, která není nakonec dotažená, a to, co by mne jako diváka zajímal více dořečené a dovysvětlené, to se odbude jen krátkým komentářem a zbytek si, diváku, domysli sám.(24.4.2017)

Vzpomínám si na jednu takovou latinskou větičku „Quis Hectorem cognovisset, si Troia feliciorem fuisset“, tedy „Kdo by znal Hektora, kdyby Troja byla šťastnější“, a při sledování už druhé série od režiséra Jiřího Stracha mě napadla její parafráze „Kdo by znal Václava III., kdyby nebyl v Olomouci roku 1306 zavražděn?“. Odpověď je nasnadě, zřejmě nikdo, zapadl by jako jeho předchůdce Václav II., byť ten byl velmi úspěšným panovníkem, zvláště s přihlédnutím k tomu, v jakých s prominutím sračkách přebíral tuto zemi. Tak máme o klukovi, který se nedožil ani svých 17 let, spousty knih, polemik, odborných studií, diskusních fór a v neposlední řadě teorií o jeho smrti s mnoha možnými ale nikdy bezpečně prokazatelnými pachateli. Jednou bych byla moc ráda, kdybych se dožila toho, aby se stejné popularity dočkal i jiný stejně starý (vlastně mladý kluk), který byl také posledním svého rodu a taky neměl na růžích ustláno… Spekulace o tom, že měl Václav III. (manželské) děti se objevuje taky nezřídka, mnohem více se mi však líbila fabulace paní Ludmily Vaňkové na toto téma v knižní sérii Od trůnu dál, když spojila osudy potomků Václava II. a Záviše z Falkenštejna, kteří nám buď mizí z pramenů a nám známých událostí (Závišův syn s Alžbětou Uherskou) nebo nemáme doklad o jejich narození vůbec (potomci Václava III. a Violy Těšínské). V tomto seriálu jsem se těšila na propojení s Hroznatovci potažmo bl. Hroznatou, které v seriálu rovněž zaznělo a které není tak profláknuté jako je téma Václav III. Schválně jsem nehodnotila jednotlivé epizody (nač taky, smysl to má dávat jako celek a ne jako u seriálů jejichž epizody bývají dokončené, tady to dělení na ně podle mého názoru úplně postrádalo smysl), přesto se mi to celé zdálo horší než první série. Vzhledem k tomu, že výhrady, které mám i já už padly v komentářích přede mnou (o nadbytečných osobách, nelogických jednáních postav, nevyváženém prostoru pro jednotlivé osoby atd.), zmíním pouze to, že jsem doufala v nějaké propojení řádu a čachrů lobisty Kříže. Zklamalo mě to a může to být tím, že po první sérii, kde až do doby, než se tam objevila ta „kam čert nemůže,…“, to šlapalo jako hodinky, a já měla příliš velká očekávání… Tak připojím své obvyklé snad tedy v příští sérii (a snad s lepším scénáristou, scénář se mi jako slabina zdál už i u série předchozí).(26.4.2017)

O dost slabší, brněnským reáliím navzdory. Druhý série je natahovaná, sestříhal bych to do max 4 dílů - zbytečné záběry na ulice, oblohu, panarama města. Napětí a souvislosti jsou v sedmi týdnech na hraně udržitelnosti pozornosti. Zuzana Kanócz o tisíc procent lepší než přeobsazovaná Vilhelmová. Iveta Jiřičková v sérií několikrát ukázala svoje pořádná prsa. Jen nevím, jestli z toho mám radost. Asi jo.(30.4.2017)

Neskutečně průměrná série, která začíná skutečně špatnou epizodou a graduje do toho nejlepšího, přesto jde až na poslední díl o průměr, v nejlepším lehký nadprůměr. V prvních třech epizodách vás bude strašit šílená kamera, potom se to trochu zklidní, ale až do šestýho dílu se nic nevyřeší a přicházejí nové a nové ukázky. Finále je povedené, ale uspěchané. Druhá série není vyloženě odpad, ale jsem z ní zklamaný.(24.4.2017)

Na rozdíl od první série kvalitativní sešup dolů. A rovnou o dvě třídy. V jedničce jsem se opravdu bál, těšil se na každý nový díl, atmosféra byla neskutečně psychedézní a nebýt trapného konce, bylo by to na jedničku s hvězdičkou .Ve dvojce chybí napětí, jakákoli stísněná astmosféra, strach o hrdiny a taky to tajemno. Zbyla jen kvalitní detektivka s oblíbeným hrdinou a novými kolegy, kdy Vilhelmová prostě nemá kouzlo Kanóczové a Hájek Majerově sympatičnosti nesahá ani po kotníky. Druhá série má možná smysluplnější konec, ale je daleko víc roztahaná, vaty je tu mraky a spousta záběrů je zcela zbytečných. Zklamání.(9.8.2018)

• - Natáčelo se v Brně, Vranově, Říčanech u Brna, klášteru Hradisko v Olomouci, zřícenině hradu Templštejn, Ivančicích, na mostě přes řeku Jihlava v Dukovanech, vojenské nemocnici v Olomouci. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Druhou řadu odvysílala také japonská TV NHK. (Bioscop)

• - Taxi Citroën C3 Picasso, kterým antropoložka (Gabriela Štefanová-Ježková) přijede do klášterní knihovny, má na dveřích číslo licence 893 5263. Stejné číslo má i stříbrné taxi Škoda Octavia Combi, kterým dvojice kriminalistů (Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová) odjíždí z hospody. (Martin_L)