Labyrint - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Jiří Strach

Petr Hudský

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss, Pavel Kříž, Martin Myšička, Jan Meduna, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Adam Vacula, Martin Donutil, Aneta Vrzalová, Regina Rázlová, Saša Rašilov nejml., Zdeněk Dvořák, Miroslav Etzler, Iveta Jiřičková, Jana Stryková, Dalibor Buš, Tomáš Masopust, Gabriela Štefanová, Antonín Hausknecht, Zora Valchařová-Poulová, Kateřina Jebavá, Monika Maláčová, Sara Venclovská, Petr Tejmar, Tereza Kašparová, Martin Siničák, Patrik Bořecký, Viktor Skála, Oldřich Vlach, Jiří Pecha, Marie Málková, Eva Ventrubová, Dominik Teleky, Magdalena Tkačíková, Brian Caspe, Jiří Štěpnička, Robert Jašków, Alena Mihulová, Filip Antonio, Ondřej Biravský, Jan Šťastný, Ján Jackuliak, Matyáš Svoboda, Igor Ondříček, Marek Němec, Zdena Herfortová, Ondřej Kokorský, Vladimír Krátký, Dana Pešková, Jaroslav Matějka, Jan Apolenář, Miroslav Kumhala, Jakub Gottwald, Jana Štvrtecká, Marián Chalány, Václav Hanzl, Mariana Franclová, Barbora Jánová, Pavel Doucek, Marie Ludvíková, Vladimír Hauser, Stanislav Zindulka, Rostislav Marek, Zdeněk Velen, Erika Kubálková, Růžena Dvořáková, Pavel Schönwälder, David Janík, Petr Štěpán, Erika Stárková

Jiřina Budíková

Jan Mattlach

Scénografie:

David Voborský

Kostýmy:

Blanka Tesařová

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit.(25.4.2017)

O dost slabší, brněnským reáliím navzdory. Druhý série je natahovaná, sestříhal bych to do max 4 dílů - zbytečné záběry na ulice, oblohu, panarama města. Napětí a souvislosti jsou v sedmi týdnech na hraně udržitelnosti pozornosti. Zuzana Kanócz o tisíc procent lepší než přeobsazovaná Vilhelmová. Iveta Jiřičková v sérií několikrát ukázala svoje pořádná prsa. Jen nevím, jestli z toho mám radost. Asi jo.(30.4.2017)

• Slarque

Dvojka = všeho víc. Takže se scenárista Petr Hudský vytáhl a hned po prvním díle bylo jasné, že tohle nikdy smysl dávat nebude. A hned od druhého byl tento organizovaný chaos dokonce k smíchu. Režisér Jiří Strach bohužel nepochopil, že něco takhle přestřeleného se přece nedá brát ani na chvíli vážně, a systematicky se snažil vtipnost přeplácané zápletky skrývat. Takže jsem se sice nahlas zasmál častěji než u první série, ale celkově to bylo opět spíš k pláči.(24.4.2017)

Je zvláštní, že druhý scénárista druhé řady, David Ziegelbauer, zde není uveden, kdo za tenhle mišmaš tedy může? :-) Ano, vážení, příliš všeho, smrtí, patetických frází i kožených obličejů výborných herců. Historie jako volitelný doplněk. Můžete si odskočit uvařit kafe a nepotřebujete reklamu, stejně jste pak rádi za rekapitulaci předchozích dílů. Největším kladem druhé řady je JAN HÁJEK, svým charismatem s přehledem převálcoval všechny ostatní. Jiří Strach mysteriózno točit může, ale nesmí evokovat šití horkou jehlou, bohužel bych se nebránil ani označení "brak." Co Krev démona, Jirko? Tohle je za pade. :-((4.5.2017)

Série se skládá z tolika dějových linek, že jsem se zhusta ztrácel. Autoři si to uvědomovali, neboť na začátku každého díu nám připomněli souhrn předchozích událostí. Bohužel, hlavní dějová linie byla nejvíce v pozadí, navíc s koncem, který mě opět nenadchl. Bavil jsem se, ale žádný zázrak se nekonal.(24.4.2017)

• - Filmovalo se v lokalitách: Moravské Knínice, Jamolice, Dobřínsko, Říčany u Brna, Brno, zámek Hradec nad Moravicí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Taxi Citroën C3 Picasso, kterým antropoložka (Gabriela Štefanová-Ježková) přijede do klášterní knihovny, má na dveřích číslo licence 893 5263. Stejné číslo má i stříbrné taxi Škoda Octavia Combi, kterým dvojice kriminalistů (Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová) odjíždí z hospody. (Martin_L)

• - Natáčelo se v Brně, Vranově, Říčanech u Brna, klášteru Hradisko v Olomouci, zřícenině hradu Templštejn, Ivančicích, na mostě přes řeku Jihlava v Dukovanech, vojenské nemocnici v Olomouci. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)