Zavražděná holka, dva unesení podnikatelé, lobista v problémech, kluk s dědictvím, nějaká archeoložka s prstenem a chlapík v kápi s meďákem - no celkem zatím nesourodý guláš a věřím, že až se to začne spojovat, že to bude pecka. Dal bych za to seznamování s jednotlivými liniemi asi jen dvě hvězdy, ale věřím, že to má nějaký smysl jako střípky do mozaiky a proto dávám čyři.(21.3.2017)

Plusem je rozhodně konečně záporná role Jirky Dvořáka. Jinak je příběh stále těžce zamotaný, ale když si to doma navzájem vysvětlujeme, tak se až tak neztrácím. Atmosféra malilinko zhoustla, na něco tajemnýho pořád čekám, no uvidíme. Škoda, že z hereckého ansáblu vypadl tak brzy Antonín "starej Mattoni" Švehlík. Jinak všechno funguje a očekávám další díl. P.S.: Ta night vision při krádeži prstenů mi vypudila lehčí úsměv na rtu, vono totiž bylo celkem světlo.(21.3.2017)

Kříž nie je Kříž, to ma stále trochu mätie, ale zvyšok sa mi už vyjasňuje. Hlavne, keď rôzne veci vyšetrovatelia pravidelne zopakujú a na svoje by si mohli prísť aj ti, čo začnú pozerať od druhého dielu. Vyšetrovanie bude dlhé a zložité, zatiaľ je to celkom bez mysterióznych prvkov, pribudli len dvaja čističi na mercedese. Skvelý bol ten pohľad z balkóna na neboráka neverného manžela, ktorý nás prednedávnom poučoval na ČT o úskaliach internetu, to sa mi s ním vždy spojí.(20.3.2017)

Než jsem se po týdnu začal orientovat ve složitém propletenci vztahů, už byl skoro konec dílu. Zatímco události kolem studenta či lobbisty mi přišly poutavé, policejní vyšetřování jsou spíše tou nudnější částí. Kam vedou prsteny? Že by k mystériu? A kdo poradil panu režisérovi a kameramanovi, že zoomování vylepší dojem z obrazu? To a mnohé další se třeba dozvíme v dalších dílech.(20.3.2017)

No začíná to betelně - chlápek v kápi veze mrtvého na vozíku, pak ho v nějaké kapli ještě popraví a .. znělka. Pak pokračujeme v pátrání po vraždě mladé dívky z diskošky, přičemž dále sledujeme nejen různé kriminální linky, ale také zajímavé zkoumání artefaktů - hlavně prstenu, který našla jedna archeoložka v puse dávno mrtvé osoby v rakvi k nějaké kryptě v prvním díle. A k tomu ještě mladík, který zdědil 121 milionů korun, aniž by dárce znal. V tomto díle poněkud chybí napětí, sledujeme naprosto klasické pátrání, které je sice kvalitně natočené, ale pořád je to vlastně o ničem. Slabší než první díl.(7.4.2018)

• - Filmovalo se v Dolních Kounicích, Brně, zámku Hoštice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)